Čtvrtek 25. únor 2021
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Polojasno 14°C

Exministr financí utekl od Babiše: V ANO nefunguje diskuse, tvrdí Pilný. Rýpl si i do Zemana

Autor: ČTK - 
16. února 2021
17:45

Bývalý poslanec ANO a ministr financí ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) Ivan Pilný (76) opouští řady vládního hnutí. Informoval o tom v dopise předsedovi ANO, premiéru Andreji Babišovi, který má ČTK k dispozici. Pilný jeho pravost na dotaz ČTK potvrdil. Jako důvod svého odchodu uvedl především dlouhodobou nespokojenost se stavem politiky a posouvání nepřekročitelných hranic. Ke stavu politiky se ve svém dopise kriticky vyjadřuje.

To, co mně vadí, je absence demokratické diskuse a výměny názorů na dlouhodobé a aktuální problémy, před kterými nestojí jen hnutí ANO, ale země, ve které žijeme,“ stojí v dopise. Pilný v něm také uvádí, že už dlouho posouvá hranice, které považuje za nepřekročitelné.

Místo věcné diskuse o mých názorech a argumentech, které nejsou v hnutí ojedinělé, je na mne uvalena ‚karanténa‘ monitoringu hnutí a následuje bezdůvodné odstranění z poslední funkce ve státní správě, o kterém jsem se dozvěděl z médií. Politika není procházka po louce plné fialek, takže to neberu osobně,“ napsal Pilný.

Zeman je „hradní otec“, píše Pilný

Na dotaz ČTK řekl, že má na mysli svoje odvolání z výboru Státního fondu dopravní infrastruktury, kde působil osm let. Řekl však, že to nebylo důvodem pro napsání uvedeného dopisu.

Myslím, že jsme ve válečném stavu, nepřítelem není rozdílná ideologie, ale virus,“ napsal Pilný. „Není možné ani firmu, natož stát, spravovat neustálým nepředvídatelným přeskakováním mezi mikromanagementem a řízením odborníky. Nemůžeme být obětí populistického stylu vládnutí neschopného se rozhodovat podle dlouhodobých cílů. Teď máme bohužel politiky, jejichž jediným cílem je vyhrát volby,“ tvrdí. „Nad nimi ční hradní otec, který si chce zbytek svého mandátu prostě užít,“ dodává.

Bývalý ministr zůstává pražským zastupitelem

Pilný byl v letech 2013 až 2017 poslancem. Byl i předsedou sněmovního hospodářského výboru. V květnu 2017 se stal ministrem financí a nahradil svého předchůdce, kterým byl Babiš. Do dubna 2019 byl náměstkem ministryně průmyslu a obchodu. Nadále zůstává pražským zastupitelem za hnutí ANO. Vystudoval Fakultu elektrotechnickou Českého vysokého učení technického v Praze. Začátkem 90. let zakládal českou pobočku Microsoftu, v letech 1992 až 1998 byl generálním ředitelem Microsoftu ČR.

Video „Proč v době krize rušit superhrubou mzdu, když to nešlo dřív?“ Exministr Pilný v proinvestování nevěří. - Markéta Volfová, Lukáš Červený

LuCo ( 21. února 2021 16:22 )

Když štěkal spolu s duem Zamrazilová - Horká na MF to byl požitek a škola, jak má vypadat diskuse!

LuCo ( 19. února 2021 20:45 )

Dědek Pilný byl vždy v každé funkci o co slabší , o to ambicioznější. A teď mu to Babiš ohleduplně a bezbolestně sdělil! A jak je známo - každý čuník se odstrčení od korýtka brání vším možným, třeba i kousáním do ocásku úspěšnějších kolegů, když se na nic jiného nezmůže!...

bigoseman ( 17. února 2021 13:15 )

Jak nediskutuje? Osvobozenecka brigada ANO,je vojensky utvar,kde je velitel a pobocnik! Tam se rozkazuje a posloucha! Jinak Sabinov!

pokrok ( 16. února 2021 20:53 )

Kolik Babiš zlikvidoval firem
o tomje článek :

"Omlouvám se zničeným firmám, řekl ministr Pilný. Na odvolání ..".

archiv.ihned.cz › c1-65886760-omlouvam-se-zniceny...

20. 9. 2017 — Ministr se omluvil firmám, které finanční správa zlikvidovala ... Pilný, který na postu ministra vystřídal v květnu Andreje Babiše, jehož z vlády .
..
Babiš ve velkém rozjel zlodějiny a zaklekávání na české firmy -
a schytal to za něj pan Pilný!

Ale Adam Vojtěch donášel Babišovi
l sbíral pro estébáka kompro na politiky

viz článek:


"Skandál ministra Vojtěcha. Tajně sháněl kompro pro Babiše ..."

www.na­sezdra­votnic­tvi.cz › aktualita › skandal-ministra...
a jak vidíme, dostal za to trafiku!

Kolik má Babiš toho hov ... na svém triku -
tak to ty už nevidíš- hlupáčku marmatíčku !

Ty jak vidím jen dokážeš ze sebe udělat
smějícího se blbečka a tečka !

Covid_19 ( 16. února 2021 19:43 )

hlupáci se obklopují hlupáky, tak to je

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud