Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Zeman o bolesti nohou: „Potřebuji, aby mě někdo vedl.“ Sepsul antirouškaře a „trapné“ chvilkaře

Aktualizováno -
17. listopadu 2020
14:28
Autor: simao - 
17. listopadu 2020
11:36

Prezident Miloš Zeman věnoval 17. listopadu tradičně tichou vzpomínku, na Národní třídu v úterý opět nedorazil, položena byla u památníku jen kytice s jeho jménem. Na sváteční den uveřejnil rozhovor s ním web Parlamentnílisty.cz, v němž se Zeman vyjádřil i o svém aktuálním zdravotním stavu, ale také si rýpl do spolku Milion chvilek pro demokracii.

Je po operaci zlomené ruky, kterou nadále nosí v ortéze. Miloš Zeman ji musel mít i minulý týden, když dorazil do Sněmovny na 1. čtení státního rozpočtu na rok 2021.

Kdy ortézu sundá? „Snad konečně za 14 dní mi sundají ortézu, i když mně slibovali, že to bude dřív. Hlavně ale, že to někdy bude,“ řekl prezident Parlamentním listům, které rozhovor zveřejnily v úterý 17. listopadu, tedy na státní svátek Dne boje za svobodu a demokracii.

„Pokud jde o nohy, to bylo vidět i při mém projevu v Poslanecké sněmovně, že potřebuji, aby mě někdo vedl, ale doufám, že časem se vrátím k hůlce,“ poznamenal Zeman.

Video  Prezident Miloš Zeman dorazil na jednání Poslanecké sněmovny ke státnímu rozpočtu (11. 11. 2020).  - Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Zatímco Zeman tedy opět na Národní třídu nedorazil, exprezident Václav Klaus na den 31. výročí od listopadu 1989 ano. Ovšem s rouškou demonstrativně staženou pod bradu. Demonstrativně - kritizoval totiž nošení roušek i vládní koronavirová opatření. Současná hlava státu je však jiného názoru.

„Svoboda nemá příliš společného s epidemií. Pouze tzv. antirouškaři tvrdí, že jejich svoboda je omezena nošením roušek. Dostávám pravidelně zprávy ze všech zemí světa o postupu epidemie a součástí těchto zpráv je urychlené zavádění roušek tam, kde ještě nebyly. Případně zpřísňování podmínek pro jejich nošení,“ vzkázal Zeman, který tak nepřímo s Klausem nesouhlasí.

Video  Prezident Miloš Zeman po projevu k návrhu státního rozpočtu odešel s pomocí dvou bodyguardů z jednacího sálu Poslanecké sněmovny (11. 11. 2020).  - Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

A přidal i své tradiční rýpnutí,které se týká právě 17. listopadu. „Lidé, kteří se účastnili 17. listopadu, mohou s potěšením vzpomínat, zatímco lidé, kteří tam nebyli a teď to trapně dohání, se určitě budou motat na nejrůznějších shromážděních,“ vzkázal prezident, který si opět zapálí dvojsvícen od uměleckého kováře. „Myslím, že chvilkaři už jsou do značné míry trapní,“ poznamenal také.

K pandemii koronaviru, která nabourala i jeho vlastní pracovní program včetně cest do krajů či zahraničí, Zeman poznamenal: „Je to samozřejmě nepříjemné, ale uvědomme si, že v našich dějinách byly mnohé horší situace, než jsou ty dnešní a já jsem optimista, takže věřím, že epidemie do několika měsíců skončí.“

Video  Václav Klaus na Národní třídě bez roušky  - Aleš Brunclík, Sabina Dračková
Video se připravuje ...

BoziMilda ( 21. listopadu 2020 13:25 )

Samozřejmě, že neuropatii vyvolává cukrovka. A tu vyvolává mj. právě nadměrná konzumace alkoholu a tučných jídel, k tomu nemusíte používat mozek, stačí si to přečíst, je to na internetu na každém rohu. A že Zeman s Babišem jsou překážkou návratu sudetských Němců, to je dobrej vtip. Díky Zemanovým "investičním" pobídkám před dvaceti lety, si tu Němci a nejenom sudetští, koupili skoro všechno i bez dekretů a ještě ani nemuseli platit daně. Možná byste si před používáním mozku měl napřed něco přečíst, ať vám to nešrotuje naprázdno.

denisz ( 18. listopadu 2020 13:36 )

Den boje za svobodu a demokracii se v Praze změnil v den boje
proti opatřením před covid, náhubkovým rouškám 2000 lidí.
Hlučná protivládní akce pod hesly : svobodu, chceme na pivo
a do práce, děti do školy, vlastizrádci, demisi, do koše s Babišem.
Šílené při vrcholící koronavirové krize, kdy by se neměli setkávat.
Společensky závadoví lidé mají sklon pravidla zákony
nerespektovat ve velkém.
Část lidi si rádi zařádí a projeví svůj názor, musí to být ale proti
dnešní vládě a jakýmkoliv jejím nařízením. Hlavně, že je sranda.
Vzbuzuje to dojem jako by se v Česku dělo něco strašného. Chvilkaři
už se nemohli dočkat. Tentokrát živelné, tedy bez hlasu Mináře
k uklidnění a důstojnosti, takže občas vulgární, těmto lidem vlastní.
Příznivci opozičních stran se shromáždili i před budovou ČT proti
ovlivňování nezávislosti. Nemohla chybět i "šťastná" Němcová -
opatření vlády jsou jak diktatura před rokem 89. Objevil se i
veřejný rebel Klaus st a senátoři, Drahoš s frází - svoboda a
demokracie není samozřejmost, Bartoš - dokončit transformaci
společnosti. Co si o nich myslet?
Několik stovek účastníku lákalo skandováním "Pojďte s námi",
ale další se už nepřidávali. V Praze bylo zase "vesele", jenom s těch
podivných naštvaných lidí šel trochu i strach, než něco pozitivního
do budoucna. Na sociálních sítích jim většinou jen hubovali. . .

monhtik ( 18. listopadu 2020 12:17 )

Pane tzv: BoziMildo, ten mozek byste měl zkusit použít vy než začnete psát nehorázné bláboly. Jednak za stav jeho nohou nemůže ani nějaký chlast nebo bůček, prezident trpí neuropatií dolních končetin, to znamená, že v nohou ztrácí cit a samozřejmě ho bolí, tím vznikají velké potíže s chůzí. Neuropatii nevyvolá ani alkohol ani bůček, ale jiné onemocnění, a sice Diabetes mellitus, protože tuším, že při vašem vzdělání netušíte oč jde, přeložím do češtiny jde o cukrovku. Diabetes může vyvolat pokud není léčen i další problémy. Vzhledem k tomu, že na rozdíl od vás prezident nepoužívá k myšlení nohy nebo jinou část u dolního konce těla, má mozek v pořádku a myslí mu to velmi dobře. A pokud to někdo nechápe, tak právě Babiš a zeman jsou hlavní překážkou návratu vyhnaných Němců, také díky jim se Posseltovi a dalším jemu podobným nepodařilo prolomit Benešovy dekrety. Proto se na ně tolik útočí.

BoziMilda ( 18. listopadu 2020 09:38 )

Tak když ho máte lepší, tak mi tu vyjmenujte ty Emanovi politické úspěchy z posledních let. Stačí dva.

stoura ( 18. listopadu 2020 05:19 )

Přesně tak,on si snad ani neuvědomuje jak na tom je, přece kdyby měl aspoň trošku soudnosti, tak by odstoupil!! Takhle je většině národa k smíchu, to má kecy že vydrží do konce volebního období, tragédie!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa