Pátek 27. listopad 2020
Svátek slaví Xenie, zítra René
Zataženo 2°C

Zeman dal milost zlodějce a matce pěti dětí. Nejstarší dcera je v péči psychiatra

Autor: kal - 
20. října 2020
12:25

Prezident Miloš Zeman porušil své zásady a dal milost ženě, která ji nepotřebuje z humanitárních důvodů. Právě ty dříve Zeman uváděl jako podmínku pro využití prezidentské výsady, díky které se ale dostal na svobodu i Jiří Kajínek - muž odsouzený za dvojnásobnou vraždu. V tomto případě Zeman omilostnil matku pěti dětí, jak Blesk Zprávy informoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident ženě prominul zbytek jednoho nepodmíněného trestu a další čtyři celé tresty - podle Hradu byly drobného majetkového charakteru.

„Prezident republiky se zcela výjimečně rozhodl udělit tuto milost z humanitárních důvodů, přestože omilostněná žena nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu,“ uvedl Ovčáček a dodal: „Omilostněné ženě tak prominul zbytek jednoho nepodmíněného trestu a celé čtyři nepodmíněné tresty odnětí svobody uložené jí za méně závažnou trestnou činnost převážně drobného majetkového charakteru.“

Prezident podle hradního mluvčího přihlédl k tomu, že omilostněná je matkou pěti nezletilých dětí, o které „sama řádně pečuje a které by v případě jejího nástupu do výkonu trestu musely být umístěny do různých dětských domovů“.

„Zároveň zohlednil závažný duševní stav nejstarší dcery odsouzené, která je v důsledku traumatických zkušeností v dlouhodobé péči psychologa a dětského psychiatra a pro kterou by odloučení od matky bylo dalším zhoršením jejího již tak nepříznivého psychického stavu,“ popsal Ovčáček.

„Vzornou péči o děti potvrdila jak vedoucí místně příslušného oddělení sociálně-právní ochrany dětí, tak ředitelka azylového domu, ve kterém se odsouzená se svými dětmi nyní nachází. Milost jí byla udělena pod podmínkou, že se do 3 let od udělení milosti nedopustí úmyslného trestného činu,“ dodal hradní mluvčí s tím, že podnět Zemanovi předložila ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO).

Video CELÝ ZÁZNAM: S prezidentem v Lánech: Vojtěch jako „ministr dobrého počasí“ a „řezník“ Prymula. Zeman chce trestat odmítače roušek. 

monhtik ( 23. října 2020 11:59 )

Za prvé Andrej Babiš není žádný zloděj, Agroferet ani Čapí hnízdo neukradl, ale vybudoval. Čapí hnízdo neslouží jen jemu, ale široké veřejnosti. Také jste zapomněl uvést, že Babiš, dokonce celý svůj nemalý premiérský plat dává na dobročinné účely. Nenechává si ani korunu. Kdo z dalších politiků tohle dělá, nikdo a také berou více platů. To se vám ovšem nehodí do krámu. Vy jenom do Babiše i Zemana jen kopat a špinit je, že.

pokrok ( 22. října 2020 20:33 )

A že by Milouš Zeman dal milost i zloději Agrofertu ,
Čapádku atd.. - Andréši Babišovi- otci čtyř dětí-
tak o tom žádná !

On na tohoto nedůvěryhodného člověka -
podrazáka a lháře A.B. - už změnil svůj názor !

Alucard ( 21. října 2020 10:41 )

Tak to jsem zvědav, jak dlouho to cikánce vydrží. Takovejch peněz nás stojí péče o takovou rodinku. Ona nikdy nedělala smradi taky nikdy nebudou. S bydlením, krmením a psychhiatrem a různýma "službičkama" bych to viděl tak na 30-40k měsíčně. Máme to ale drahý koníček, starat se o cikány. Na druhou stranu, všude ve světě jsou živený, špíny a žebráčci smradlavý 🌚

Sysoj Psojic ( 20. října 2020 15:38 )

Kouka na loutkovodice kdy mu zvednou prsrt aby mohl ukazat na nepritele.

bigoseman ( 20. října 2020 14:57 )

Ovsem zde se jedna o neko­lika­nasob­ne,sou­dne uznaneho lhare!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud