Úterý 20. říjen 2020
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita
Oblačno 13°C

„Zvedněte sakra zadky,“ žene Zeman Čechy k urnám. A prozradil, kdo dostane jeho hlas

Autor: sova - 
27. září 2020
19:32

Lidé by měli „zvednout zadky“ a jít příští víkend k volbám. V Pressklubu Frekvence 1 na to apeloval prezident Miloš Zeman. Zároveň naznačil, že v senátních volbách podpoří kandidáta ČSSD, ředitele motolské nemocnice Miloslava Ludvíka. Znovu podpořil zrušení superhrubé mzdy, ale jen se snížením daňové sazby na dva roky. Problém podle svých slov nemá ani s kurzarbeitem.

Prezident Zeman se v nedělním rozhovoru pro Frekvenci 1 vyjádřil i ke sporům, které nyní doprovázejí vládní koalici během jednání o zrušení superhrubé mzdy. Premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu řekl, že vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy pouze na dva roky. Tak, jak to již dříve navrhl právě Zeman.

Předseda sociálních demokratů a vicepremiér Jan Hamáček k tomu v neděli v Otázkách Václava Moravce uvedl, že ČSSD nepodpoří zákon, který by zrušil superhrubou mzdu a za dva roky ji znovu zavedl. Podle prezidenta ale Hamáček nepochopil, o co ve společném návrhu premiéra a hlavy státu jde.

„Nemluvme teď o termínu superhrubá mzda. To je jen způsob, jak vypočítat základ daně z příjmu. Ale to, co je rozhodující, je daňový výnos. To je součin základu daně a daňové sazby. A my navrhujeme, aby to teď kleslo na 15 % z dnešních 19 % a za dva roky, stejně tak, jak to navrhuje pan předseda Hamáček, se to zase vrátilo. Zapomeňte na termín superhrubá mzda. To je novinářské klišé,“ řekl Frekvenci 1 prezident Zeman.

S kurzarbeitem, jak uvedla hlava státu, žádný vážný problém nemá. Jako šetřílek by si prý jen kladl otázku, zdy by místo 70% náhrady mzdy nemohli zaměstnanci dostávat 60 %, ale zákon podle svých slov vetovat nebude.

Prezident Miloš Zeman s moderátorem Lubošem Procházkou při rozhovoru pro Frekvenci 1Prezident Miloš Zeman s moderátorem Lubošem Procházkou při rozhovoru pro Frekvenci 1 | reprofoto Twitter Jiřího Ovčáčka

Volit budu Ludvíka, naznačil prezident

Ten také jako velký zastánce volební účasti promluvil o tom, jak se 2. října chystá k volební urně on sám. „Jsou to sice jen volby senátní, a i když si myslím, že Senát je naprosto zbytečný, je to moje povinnost. Budu volit úspěšného ředitele velké nemocnice, protože v Senátu by měl být odborník na zdravotnictví,“ prozradil tak prezident, že jeho hlas dostane kandidát ČSSD a hnutí ANO Miloslav Ludvík.

Ten usiluje o hlasy voličů v obvodu Prahy 5 a 13, tedy v místě, kde má trvalé bydliště právě prezident Zeman. Současným senátorem za tento obvod je Václav Láska.

Klíčové podle Zemana je, aby lidé k volbám šli. „Základní poselství zní, volte si, koho chcete, ale zdvihněte sakra ty zadky. I když budete mít roušku. A když nepůjdete, může být zvolen ten, koho byste v životě nevolili,“ řekla hlava státu.

Ruda_uderka ( 29. září 2020 09:51 )

My zloději volíme ANO! Naším vzorem je soudruh Babiš, který si naprivatizoval 80 miliard!
Čest práci!

Covid_19 ( 29. září 2020 07:33 )

podpora kulicha, co jiného lze čekat od Zemana

homolka30 ( 28. září 2020 22:07 )

Týjo ty seš fakt vymaštěný d.ebil,já z tebe nemůžu ty kr.eténe.Na čem jedeš ubožáku?ZEMAN VYZVAL K ÚČASTI NA LETOŠNÍCH PODZIMNÍCH VOLBÁCH.Právě to s nimi má společného,jenže to ti nedojíždí.

blamal ( 28. září 2020 19:35 )

Ať ten věčně zlitej mužik, ta troska, která je jen parodií prezidenta, radši drží zobák a nechá si své sprostè rady pro své kumpány. On ten svůj vyzáblej zadek nezvedl ani na minutu, když jmenoval Prymulu ministrem, póvl jeden. Zvedá se mi z něho kufr, jen čtu jeho jméno. Ubožák.

pokrok ( 28. září 2020 13:43 )

Své zadky ,-
by měli zvednout hlavně mladí - a jít dát hlas Pirátům,
protože jde o jejich budoucnost . !!

Být členem ČSSD a hlasovat pro Zemanem vyvoleného
člena ČSSD,- i kdyby tento byl sebelepší ,-

znamená dát hlas lidem z ČSSD ,-
kteří mají za povinnost-lézt do zadku
Andréši Babiši, jeho Agrofertu a celé jeho sektě ANO ,-

Víme že Zeman sám - estébáka Babiše nazval
"podrazákem a lhářem "
aby posléze jej a jeho ANO volil !

Zeman je chytráček který vidí , -
že ČSSD je spojenec Babišův- a že jak vidět
jde s volebními preferencemi " ke dnu "

a který dobře ví - že Babiš hlasy ČSSD nutně potřebuje -
aby jej on mohl
opět jemnovat premiérem ČR,-
a dát mu tak opět šanici - ji rozkrádat !!

Nejde o nic jiného - nežli o Zemanovo nahánění
hlasů pro ČSSD,-
které mají za úkol zachránit tohoto nenasytného dravce
Andréše Babiše -

který k vůli své nenažranosti -jak jsme slyčeli ,-
nechal zmizet i svého vlastního syna na Ruskem okupovaný Krm !

Miloši Zemanovi ani toto nevadí a dál chce nad tímto šmejdem
držet svou ochranou ruku ,-

aby Babiš mohl dál - až do zaplacení svých miliardových
úvěrů = dluhů Číně - mohl disponovat jak s naší státní kasou ,-
tak i evropskými dotacemi !

Pěkně to sehráli ti naši kumpáni -
ta Hradní "elita " našeho národa -

která Mynářem,Nejedlým, Ovčáčkem a spol ,-
rozkrádá bohatství našeho národa !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud