Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Polojasno 25°C

Odměny 200 tisíc měsíčně: Opozice si došlápne na luxusní platy úředníků u Jermanové

Autor: ČTK - 
11. srpna 2020
16:43

Martin Kupka z opoziční ODS žádá středočeský krajský úřad o podrobné informace o mzdách úředníků, u kterých server Seznam Zprávy poukázal na nezvykle vysoké prémie. Chce přesná zdůvodnění i jména. Žádost je podaná nejen z pozice krajského zastupitele, ale i podle zákona o svobodném přístupu k informacím. ČTK o tom za ODS informovala Adéla Brandová.

Server Seznam Zprávy v pondělí zveřejnil informace, vyžádané od středočeského krajského úřadu, o výši platů a odměn 20 lidí. Úřad nepřiřadil částky k dotazovaným jménům. Jeden z úředníků si podle serveru přišel téměř na 200 000 korun měsíčně, několik dalších na částku kolem 150 000 korun měsíčně. Jeden z platů přesáhl za rok 2,3 milionu Kč. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) uvedla, že na udělování odměn nemá vliv, je to podle ní kompetence ředitele krajského úřadu, případně vedoucích odborů.

„Chceme vědět, za co každá jednotlivá odměna byla, jakou práci za to dotyční odvedli a jestli nešlo o obcházení nebo dokonce porušení zákoníku práce. Dobré zaplacení kvalitních odborníků je důležité, tady jsme ale svědky nepřiměřených odměn v porovnání i s nejlépe placenými odborníky, ať už jde o ředitele nemocnic nebo vedení dalších významných příspěvkových organizací kraje,“ uvedl Kupka.

V případě, že úřad prémie nevysvětlí, chce svolat ODS s dalšími opozičními stranami mimořádné zasedání středočeského zastupitelstva.

Podle ředitele středočeského krajského úřadu Jiřího Holuba lze Středočeský kraj srovnávat pouze s hlavním městem Prahou. V hlavním městě se platy většiny ředitelů magistrátních odborů za loňský rok pohybovaly nad jedním milionem včetně odměn. Nejvyšší roční plat měl jediný z ředitelů, a to zhruba 1,42 milionu. Příjmy části ředitelů však milionovou částku nepřekonaly.

levicove-smegma ( 11. srpna 2020 19:46 )

V tom našem zemanobabišizmu se dějí věci...

AliAlice ( 11. srpna 2020 18:40 )

Jak dlouho ještě bude Jermanová rejžovat,a dělat si co chce? On ten post ji vlezl hlavy...babě nakopat,a poslat ji od koryta !!!

vencakurnaa ( 11. srpna 2020 17:49 )

JERMANOVÁ za ANO - tj. ta co seděla ve SNĚMOVNĚ v mikině ??? ....a ten její manžel jezdil VLÁDNÍ LIMUZÍNOU do Práce pár kilometrů na který NEMĚL NÁROK ?... ANO a bude hůř viď Andreji UDAVAČI !!!

vagin-analev ( 11. srpna 2020 17:37 )

Ano už je líp.

nakobyl ( 11. srpna 2020 17:31 )

Nu a co, Okleštěk v Olomouci to má tak - plat hejtmana, poslance, podpředseda výboru PS, člen další komise, předseda krajské organizace ANO , člen ÚV ANO a člen několika dozorčích rad. A proto bývalý vesnický starosta /300 občanů/ šel do politiky. Na nic jiného než na kecy se nehodí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud