Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Babiš soptí kvůli střetu zájmů. „Chtějí poškodit Česko,“ hřímá na stovky europoslanců

Autor: ČTK - 
20. června 2020
15:17

Za rezolucí Evropského parlamentu podle premiéra Andreje Babiše (ANO) stojí čeští europoslanci, kteří dělají vše pro to, aby Českou republiku v Bruselu poškodili. Babiš to dnes v reakci na páteční kritické usnesení Evropského parlamentu kvůli jeho možnému střetu zájmů sdělil ČTK. Rezoluce se podle něj snaží ovlivnit výsledek auditních procesů v rámci EU.

Premiér ve svém vyjádření pro ČTK také kritizuje Evropský parlament, že bez jakýchkoliv konkrétních znalostí a důkazů nabádá k činění kroků ve vztahu ke konkrétnímu trestnímu řízení na území ČR. To může být podle něho vnímáno jako důkaz politického a mediálního tlaku na justiční systém v ČR a vměšování do vnitřních záležitostí, které patří nezávislým a hlavně nepolitickým orgánům.

Poslanci Evropského parlamentu v pátek jasnou většinou hlasů schválili usnesení kritické k možnému střetu zájmů Babiše. Šéf české vlády podle europoslanců zpochybňuje nezávislý výkon své funkce, neboť se podílí na rozhodování o penězích z rozpočtu Evropské unie a zároveň kontroluje holding Agrofert. Rezoluce vyzývá Evropskou komisi k nulové toleranci vůči střetům zájmů a české úřady k tomu, aby vytvořily spolehlivý systém jejich odhalování a potírání. Právně nezávazné usnesení podpořilo 510 poslanců, 53 jich bylo proti a 101 se zdrželo hlasování.

„Tu rezoluci nechci moc komentovat. Jak každý ví, stojí za ní čeští europoslanci, kteří dělají vše jen pro to, aby Českou republiku v Bruselu poškodili,“ uvedl Babiš v prohlášení, které dnes poskytl ČTK. „Je to pořád to samé. Politický boj přenesený některými českými politiky a stranami z České republiky do Evropského parlamentu,“ dodal.

„Ta rezoluce se evidentně snaží ovlivnit výsledek auditních procesů v rámci EU. To, že se opírá o závěry mise CONT (Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu), která měla už před svou cestou do ČR o svém výsledku úplně jasno, nemá ani smysl víc rozebírat,“ uvedl jednu výtku.

Video „Poškádlila“ Babišovo PR, teď Pecková rozdává starostům jeho číslo. „Ať mi volají,“ říká premiér. - Markéta Volfová, Lukáš Červený

hejhej ( 21. června 2020 18:54 )

Za totáče se udávalo do Moskvy, nyní do Bruselu. Žádná změna, pro koryto udělá demožumpa všchno.

junkiexl ( 21. června 2020 16:58 )

Kazda krava studuje prava. Pravdive rceni.

pooresh ( 21. června 2020 13:26 )

hejhola,vole,bez EU bys ty,jeste dnes chodil ve slamenych sandalech "Made in CCCP"!

hejhej ( 21. června 2020 13:15 )

flesch2z:
EU nesedí p. Babiš, protože jim nepodlézá jako např. politický turista Pospíšil, nebo estebák Drahoš - Bas,který by se jim tak rád zavrtával do řiti

hejhej ( 21. června 2020 13:11 )

ketller:
Promuslimská udavačská sekta pirátů, ODS, TOP09, STAN a KDUČSL poškozují Česko a rozvrácejí společnost.
Pan Babiš jednal a jedná podle zákonů ČR, které vytvořily bývalé vlády. EU ať se stará, aby do Evropy nevozili ( především Němci) nelegální vyžírky a násilníky od afrických břehů.
Jsme snad ještě suverenní stát a EU nám nemá právo do ničeho žvanit a nařizovat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud