Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

„Potřebujeme vaše eura.“ Babiš láká Slováky na dovolenou. Kalousek tasil krádež

Autor: sova - 
17. června 2020
20:21

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu rozproudil svým videem z moravské Lednice debatu na sociálních sítích. Dvouminutovým videem směřovaným bratrům Slovákům vzkázal, že je Česká republika ideálním místem pro návštěvu, a to jejich, respektive svým rodným jazykem. Od vládních kritiků však za svůj žoviální výstup sklidil spíše výsměch.

„Já budu velice rád, když přijedete do České republiky a navštívíte ji, protože je úžasná,“ začal svůj pozdrav na Slovensko předseda vlády a lákal východní sousedy na „poloprázdný“ Karlův most a Český Krumlov. Zmínil také o polovinu levnější pivo, jehož cena v mnoha provozovnách spadla kvůli omezením způsobeným pandemií.

V ruce po celou dobu držel sklenici s vínem. „Toto je fantastická Pálava z Mikulova, dneska jsem tam spal,“ řekl Babiš a znovu vyzval: „Přijeďte k nám a zkuste u nás utrácet peníze, protože potřebujeme ty vaše eura, potřebujeme tu DPH.“

„Slovensky zapomněl a česky se nenaučil”

Babišovo sdělení ale nebylo po chuti exministrovi financí a šéfovi poslanců Miroslavu Kalouskovi (TOP 09). „Čau Slováci. Za mnou vidíte fantastický „zámok”, který jsme my, komunisti, ukradli Liechtensteinům. A když přijedete, tak okradneme i Vás,“ napsal na twitteru.

Častým terčem výtek uživatelů byla také Babišova „podivná“ slovenština, do které zapojoval i některá česká slovíčka. „Slovensky zapomněl a česky se nenaučil,“ okomentoval řeč premiéra jeden z diváků. Podle dalších stihl český předseda vlády po češtině „zprznit“ i svůj rodný slovenský jazyk.

Video vzniklo pravděpodobně během zasedání premiérů Visegrádské 4, které uskutečnilo právě v Lednici minulý týden. A okamžitě se stalo hitem sociálních sítí.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Tara-Tara ( 17. června 2020 20:45 )

fico ( 17. června 2020 20:44 )

Souhlas

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa