„Potřebujeme vaše eura.“ Babiš láká Slováky na dovolenou. Kalousek tasil krádež

Autor: sova - 
17. června 2020
20:21

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu rozproudil svým videem z moravské Lednice debatu na sociálních sítích. Dvouminutovým videem směřovaným bratrům Slovákům vzkázal, že je Česká republika ideálním místem pro návštěvu, a to jejich, respektive svým rodným jazykem. Od vládních kritiků však za svůj žoviální výstup sklidil spíše výsměch.

„Já budu velice rád, když přijedete do České republiky a navštívíte ji, protože je úžasná,“ začal svůj pozdrav na Slovensko předseda vlády a lákal východní sousedy na „poloprázdný“ Karlův most a Český Krumlov. Zmínil také o polovinu levnější pivo, jehož cena v mnoha provozovnách spadla kvůli omezením způsobeným pandemií.

V ruce po celou dobu držel sklenici s vínem. „Toto je fantastická Pálava z Mikulova, dneska jsem tam spal,“ řekl Babiš a znovu vyzval: „Přijeďte k nám a zkuste u nás utrácet peníze, protože potřebujeme ty vaše eura, potřebujeme tu DPH.“

„Slovensky zapomněl a česky se nenaučil”

Babišovo sdělení ale nebylo po chuti exministrovi financí a šéfovi poslanců Miroslavu Kalouskovi (TOP 09). „Čau Slováci. Za mnou vidíte fantastický „zámok”, který jsme my, komunisti, ukradli Liechtensteinům. A když přijedete, tak okradneme i Vás,“ napsal na twitteru.

Častým terčem výtek uživatelů byla také Babišova „podivná“ slovenština, do které zapojoval i některá česká slovíčka. „Slovensky zapomněl a česky se nenaučil,“ okomentoval řeč premiéra jeden z diváků. Podle dalších stihl český předseda vlády po češtině „zprznit“ i svůj rodný slovenský jazyk.

Video vzniklo pravděpodobně během zasedání premiérů Visegrádské 4, které uskutečnilo právě v Lednici minulý týden. A okamžitě se stalo hitem sociálních sítí.

ellaella ( 18. června 2020 13:27 )

To, že nemáte na květák, za to opravdu pan Babiš nemůže.

petrolinda ( 18. června 2020 07:53 )

Dochází na slova debilního ésterajch hajného: " AŽ BUDOU ČEŠI ŽRÁT TRÁVU,NA NĚJAKÉ RESTITUCE SI ANI NEVZPOMENOU " ! A je to tady.Ceny letí vzhůru,nejvíc v celé EU. blbej jeden květák za 100 kč,dnes info:ELEKTŘINA TŘIKRÁT DRAŽŠÍ! Půlka národa bude neza­městna­ných­.Zkou­ší, co si dáme líbit. Tak nashle na palouku s travičkou zelenou.Hlavně,že máme samá žlutá pole a montovny a sklady. A na dovršení masakru číhají opice s mobily. A zloději ,co si nakradli když se zhaslo se nám ze svých opevněných rezidencí budou smát do ksichtu. TEDA LÍP UŽ BYLO!!! Kdyby Masaryk tušil co tady jednou bude za masakr, tak se na nějakou českou republiku v.y.s.r.a.l!!

ketller ( 18. června 2020 07:48 )

Schwarzenberk mluví jak migrant s etiopie a nic novinářská pakáž skorumpovaných ubožáku neřeší!! proč se novináři stále chovají učelově jak zákeřné krysy!! vždyt jen díky novinářskému odpadu Kalouskovi,udavačum pirátum,trotlum opozice zvítězí ve volbách o parník!!

stemik ( 17. června 2020 22:01 )

Kalouskuv kniže ma čestinu jak pani knežna z Rumcajse a vubec proč nam tupe media stale vnucuji sesazeneho předsedu negativisticke strany TOP s preferenci 3%

tomik007 ( 17. června 2020 21:21 )

OJU rekel ze vraj "VSECI KRADNU"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud