Sobota 2. července 2022
Svátek slaví Patricie, zítra Radomír
Polojasno 24°C

Exprimátor skoncoval s ANO a promluvil o „podsvětí“. Babiše Vokřálův odchod mrzí

Autor: jn, ČTK - 
1. června 2020
19:38

Brněnský exprimátor Petr Vokřál v pondělí odpoledne náhle skončil v politice. S okamžitou platností odstoupil i z pozice místopředsedy hnutí a kandidáta na jihomoravského hejtmana v podzimních krajských volbách. Pro Aktuálně.cz  svůj krok zdůvodnil napojením některých brněnských buněk hnutí na podsvětí.

Vokřálova rezignace přišla téměř okamžitě po tajné víkendové návštěvě Andereje Babiše v Brně. Vokřál zároveň vyloučil, že by se chystal na podzim kandidovat za jinou stranu. O další politické kariéře bude přemýšlet. „Moje cesta v hnutí je dále neudržitelná. Z více důvodů. ANO se vydalo směrem politikaření v klasické partaji,“ nechal se slyšet Vokřál, který po prohraných volbách ztratil v partaji faktický vliv.

Vokřál v uplynulých týdnech navrhoval zrušení tří brněnských buněk ANO – v Židenicích, Starém Lískovci a v Černovicích. Důvodem bylo mimo jiné napojení na lidi, kteří figurovali v kauze podezření z korupce kolem veřejných zakázek v městské části Brno-střed spojených s Jiřím Švachulou. Předsednictvo hnutí ANO ale v květnu zrušilo své březnové rozhodnutí o rozpuštění tří těchto brněnských organizací. Manažer hnutí a poslanec Jan Richter tehdy v prohlášení pro novináře uvedl, že tak vedení učinilo kvůli procesní chybě, v očistném procesu v jihomoravské organizaci chce ale podle něj hnutí pokračovat.

„Organizace byly z mého pohledu jednoznačně napojeny na různé lidi, řekl bych až z podsvětí. Neumím se srovnat s tím, že se velrybaří lidi, účelově se mění bydliště jen proto, aby někdo někde mohl být členem či na kandidátce,“ řekl Vokřál Aktuálně.cz a Hospodářským novinám.

Premiéra a předsedu ANO Andreje Babiše Vokřálův odchod mrzí. Podle něj vedení jihomoravské organizace dlouhodobě přehlíželo a neřešilo to, že do hnutí v Brně přišli lidé, kteří tam být neměli.

„Situace v Brně, která už delší dobu poškozuje naše hnutí, je důsledkem toho, že do naší jihomoravské krajské organizace přišli lidé, kteří tam nikdy být neměli. Vedení této organizace o problému dlouho vědělo, ale přehlíželo ho a neřešilo. Přitom to je jejich kompetence a povinnost. Lidí, kteří poškozují jméno našeho hnuti, se musíme zbavit. Odchod Petra Vokřála mě každopádně mrzí,“ uvedl Babiš.

Předsedkyně brněnské organizace ANO Karin Karasová dnes ČTK řekla, že jí Vokřál své rozhodnutí oznámil těsně před tím, než se objevilo v médiích. „Cítím obrovskou lítost, že přicházíme o výborného ekonoma, zkušeného a hlavně čestného člověka,“ uvedla.

Video  Primátor Brna Petr Vokřál tančí a zpívá ve volebním klipu.  - Facebook Petra Vokřála
Video se připravuje ...

Jiřina Ratimcová ( 3. června 2020 07:48 )

ANO, v cele estebakem, je to nejhorsi, co tady kdy bylo! At ut tahne, proboha! 🙏🏻🙈

marmat ( 2. června 2020 14:47 )

kwidos: SKORO na 35%......
Co by za podobné "chřadnutí" 8 trpaslíků dalo !!!???

marmat ( 2. června 2020 14:45 )

kwidos: JAKO ČÍ ????????
Uveďte příklad !!!

marmat ( 2. června 2020 14:44 )

Vždy to má RUB a LÍC......
někdy VÍC, znamená definitivní NIC !!!

marmat ( 2. června 2020 14:41 )

Jste její syn??? Jinak TO snad ani není možný........

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa