Tragická bouračka auta s Petříčkem. Taxikáře (†62) už neoživili, ministr uspořádá mši

Aktualizováno -
6. května 2020
14:50
Autor: jko, pom, vet - 
6. května 2020
12:30

Dopravní nehodu měl v noci na středu ministr zahraničí Tomáš Petříček (38, ČSSD). Vyboural se v taxíku, ve kterém jel coby pasažér. Podle zdroje Blesku je šéf české diplomacie v pořádku. Za nehodu podle všeho mohou zdravotní obtíže řidiče. Právě v pražské ulici Nuselská, kde Petříček bydlí, se záchranáři snažili oživit řidiče taxi (†62) po kolapsu za volantem.

„Byl jsem v noci u tragické dopravní nehody jako pasažér. Je mi líto, že vyhasl lidský život. Chci pozůstalým vyjádřit svou upřímnou soustrast. S mou ženou zítra uspořádáme zádušní mši,“ uvedl pro Blesk Tomáš Petříček.

„Pan ministr měl v době dopravní nehody, na základě vlastního požadavku, přerušenou policejní ochranu. Je to jeho právo a je to běžné. Chráněná osoba může kdykoliv policejní ochranu odmítnout či přerušit,“ uvedla na twitteru Policie ČR. Rozehnala tak dohady, proč nejel Petříček služebním vozem.

Řidič při nehodě v Nuselské ulici, tedy v místě Petříčkova bydliště, narazil v nízké rychlosti do zaparkovaného auta, oživit se ho snažili nejprve policisté. „Snažili se ho resuscitovat, bohužel neúspěšně,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Boj o život trval 30 minut

Na místo dorazili také záchranáři. „O jeho život bojovali 30 minut, 62letý muž však zemřel,“ popsala neštěstí pro Blesk.cz mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová s tím, že záchranáře musel vystřídat koroner. Zda muž zkolaboval za volantem a poté narazil do zaparkovaného auta, nebo se události odehrály obráceně, zatím není jasné.

„Okolnosti dopravní nehody jsou v šetření,“ uvedla Siřišťová, dodala ale: „Mohu potvrdit, že v době nehody byly ve voze dvě osoby.“ Pohlaví a věk spolujezdce neuvedla.

petr007 ( 11. května 2020 22:48 )

Je nepochopitelné, že v době, kdy jsou pod policejní ochranou i regionální politici, ministr zahraničí se po Praze toulá taxikem.I z hlediska ochrany proti koronaviru je jeho postup neomluvitelný, jedno za***ní a může nakazit celou vládu, proč se nenechal vyčoudit třeba od Maláčové, když je to manželka jeho náměstka?

robyno1 ( 8. května 2020 07:10 )

Taky mě to napadlo. A že se v tom pleskáči víc nevrtají, kde byl.

Bystrozraky1 ( 6. května 2020 22:05 )

Opět se bůh vyznamenal udeřil vedle a odnesl to chudák řidič.

Volencak ( 6. května 2020 19:12 )

Ti čučkaři z BIS to asi zase popletli,měli informaci, že ten řidič taxiku je onen zabiják z Ruska.Chudák taxikář.

Stanislav indel ( 6. května 2020 19:05 )

Asi to byl Rus?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud