Vládě s daněmi radí firma skrytého majitele, stopy končí na Seychelách. Adamcová věc hájí

Autor: tsv - 
14. února 2020
18:35

Společnost jednatele Daniela Líbezného Vize 3, která Úřadu vlády už rok slouží jakožto daňový poradce, má nedohledatelného majitele. Stopy končí na Seychelách. Mluvčí Jana Adamcová Úřad hájí tím, že šlo pouze o malou zakázku, kvůli které nebylo třeba po vlastníkovi nijak důkladně pátrat. O věci informoval Deník N.

Firma byla Úřadem vlády vybrána na základě neformálního průzkumu trhu, kdy oslovila několik různých daňových poradců. Odpověď však zaslali pouze dva, z nichž byla vybrána ta výhodnější varianta.

Úřad v nedohledatelnosti majitele žádnou komplikaci neshledává. Na jistotě o spolehlivosti společnosti Líbezného mu dodává fakt, že je Vize 3 vedena v Komoře daňových poradců a že její místní jednatel je registrovaným soudním znalcem se specializací v mezinárodním zdaňování a účetnictví.

„Vzhledem k výši plnění veřejné zakázky se jedná o veřejnou zakázku malého rozsahu a zadavatel nemá povinnost ověřovat skutečné vlastníky,“ sdělila k věci Adamcová pro Deník N. 

Vizi 3 vedenou Líbezným vlastní britská společnost Green & Blue UK Limited. Jedná se o větev nadnárodní společnosti Green & Blue International Limited sídlící na ostrovech Seychely. Ta je podle oficiálních dokumentací vedena Stellou Constanceovou. Majitel však znám není, jak informoval Deník N.

Kolem Seychel je řada pochybností

Analytik společnosti Glopolis Ondřej Kopečný se však názorově staví proti rozhodnutí Úřadu vlády. Fakt, že stopy končí na Seychelách, v něm vyvolává pochybnost o legitimitě majitele a jeho společnosti.

„Seychely patří k jurisdikcím, které jsou známé vysokým finančním tajemstvím, takže není jednoduché zjistit skutečné majitele firem a není snadné se dostat k jejich finančním výkazům, tedy zkontrolovat, kde vydělávají a kde tvoří své zisky, kde je daní a kolik daní,“ sdělil Deníku N. „Tyto malé ostrůvky podnikatelům poskytují vysokou míru utajení pro skutečné vlastníky firem,“ dodal.

Seychelské ostrovy patří k takzvaným daňovým rájům, proti kterým premiér Babiš oroduje již od roku 2014, kdy se pokusil o zavedení zpřísnění podmínek pro firmy s vlastníkem žijícím v jedné z dotyčných oblastí. Kromě Seychel se jednalo například o Kajmanské ostrovy či Kypr.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

jesensky ( 15. února 2020 16:35 )

všeobecně!--komentuji účelový nadpis o sejšelách, ukázkou podnikání babiše jak vidno nejsi schopen pochopit smysl mého porovnání, tak tedy-- je to přeci jedno kde
firma je , když se chce, tak se udávat a podávat trestní oznámení může na kohokoliv
kdykoliv a jakkoliv ( už si pochopil ty stopy?) // a konkrétně??? jsou zlodeji (i babiš), co jedni kradou a ještě to co nakradou v česku, (ne)daní na sejšelách, a ti druzí (i babiš), co v česku nakradou a světe div se, dani to v česku --asi tak
a propó, jenom chudák vyčítá druhému češtinu a napíše takovou to větu---P.S, máš to i s těmi dvěma hrubkami --- máš tam taky hrubky a nejen gramatické a to je ještě horší--urcitě nepochopíš napovím -myšlenkové--

_zacotomame ( 15. února 2020 15:50 )

A co vlastně tedy komentuješ? Obzvlášť by mě zajímalo, co jsi tedy myslel tím: "je to přeci logické, kdyby stopy končili v česku dopadli by jak babiš". Čí stopy? P.S, máš to i s těmi dvěma hrubkami

jesensky ( 15. února 2020 15:38 )

jenom hlupáci tvrdí, že komentuji nejasný původ firmy, která dostala zakázku od vlády, jejíž je Babiš předsedou. pa se nedivím takovým hloupým příspěvkům

_zacotomame ( 15. února 2020 12:42 )

To, že říkáš pravdu tady tvrdíš ty. PPP správně podotýká, že plácáš nesmysly. Napřed si o Babišových firmách něco zjisti a pak se vyjadřuj. Zdaleka ne vše daní v ČR. Ostatně tvůj příspěvek je o to stupidnější, že komentuje nejasný původ firmy, která dostala zakázku od vlády, jejíž je Babiš předsedou.

jezidedek ( 15. února 2020 09:58 )

politická mafi­e,kmo­tru,tu­nelá­řu,od roku 1989 už nikdo nedonutí přiznat majetky,s danit,nebo dokonce vrátit jedině třetí a skutečný převrat!!oni se vždy podrží.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud