Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Skolila je chřipka? Zemanova schůzka s vládou opět nevyšla, ministři onemocněli

Autor: ČTK - 
13. února 2020
10:49

Chtějí se sejít, ale stále jim to nevychází. Oběd prezidenta Miloše Zemana s vládou byl opět posunut o týden. Důvodem jsou nemoci ministrů a prázdninové pobyty. Schůzka byla již jednou přesunuta kvůli pohřbu zesnulého šéfa Senátu Jaroslava Kubery. Ve čtvrtek to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zeman měl původně kabinet Andreje Babiše (ANO) přijmout už na začátku února. Protože se ale 3. února Česko loučilo se zesnulým předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou, byl termín přesunut na 17. února. Nyní se Pražský hrad s úřadem vlády podle Ovčáčka dohodl na dalším posunu. „Termín je přesunut o týden z důvodu prázdninových pobytů a nemocí členů vlády,“ uvedl Ovčáček.

S ministry se Zeman setká po více než roce. Předloni prezident menšinový kabinet hostil 10. prosince na adventní večeři.

S Brabcem bude řešit kůrovce

Zeman má také v únoru v plánu oběd s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sejdou se ve čtvrtek 27. února ve 13:00. Oba politici se na začátku roku dohodli na každoměsíčních setkáních. Stejným způsobem se každý měsíc Zeman potkává i s Babišem.

O dva dny později se v Lánech sejde prezidentův poradní tým. Podle Ovčáčka se ho tentokrát zúčastní ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček. „Tématem budou mimo jiné voda, kůrovcová kalamita a průnik těchto témat v práci zmíněných resortů,“ dodal mluvčí.

Server Česká justice ve středu s odvoláním na Ovčáčka uvedl, že prezident 26. února jmenuje předsedu Nejvyššího soudu Pavla Šámala ústavním soudcem. Šámalovu nominaci do Ústavního soudu schválil Senát na konci ledna.

Video  Zeman po tajemném pudinku nabírá kilo týdně. Promluvil i o Kate a Monice Babišové.  - redakce Blesk
Video se připravuje ...

Evka4 ( 13. února 2020 15:11 )

Belphegor: Pro hloupého každý hloupý....

xiioma ( 13. února 2020 14:11 )

jezidedek, a co bychom měli jako závidět?

Evka4 ( 13. února 2020 13:45 )

ježidědek: Mně to nedá..

Evka4 ( 13. února 2020 13:44 )

Belphegor: Tak to je strašný neštěstí zvýšit poplatek za vklad do katastru Kolikrát za život to děláš? Jestli často, tak jsi zloděj a nelituji tě.vA zdanění výher? Nebuď směšný

jezidedek ( 13. února 2020 13:44 )

Evka4!! nereaguj na závistivé zrudy,neplatiče daní jako roko! Belphegor!xiioma a další odpad.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa