Rychetský na předávání metálů 28. října dorazí, i když od Zemana schytal kritiku

Autor: ČTK - 
23. října 2019
11:45

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský bere svou účast při udílení státních vyznamenání na Pražském hradě jako povinnost vyplývající z funkce. Pozvání na 28. října dnes obdržel poštou, oznámila mluvčí soudu Miroslava Sedláčková. Slavnosti u příležitosti státního svátku se tak Rychetský zúčastní.

„Vzhledem k tomu, že pan předseda nevnímá pozvánku na oslavu státního svátku personifikovaně, ale jako pozvání pro ústavní instituci, domnívá se, že je jeho povinností tam jít,“ uvedla Sedláčková.

Nedávno byl Rychetský terčem kritiky hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka i prezidenta Miloše Zemana. Kritika následovala poté, co Rychetský uvedl, že pokud si někdo zaslouží pohřeb se státními poctami, je to herečka Vlasta Chramostová.

Ovčáček na sociálních sítích uvedl, že Rychetský svým „nehumánním a neetickým prohlášením“ ublížil posmrtně Chramostové i zpěváku Karlu Gottovi, který měl pohřeb se státními poctami. Nebylo ale jasné, zda jde o jeho názor, nebo o prezidentův. Zeman sám v rozhovoru na Frekvenci 1 uvedl, že Rychetský se plete do politiky a zanedbává práci na Ústavním soudu.

Video  Prezident Zeman a jeho odchod ze Sněmovny  - Aleš Brunclík

Rychetský pak v rozhovoru pro Deník N řekl, že Pražský hrad vnímá úmrtí významných osobností především politicky, nikoli lidsky. Zároveň uvedl, že vyjádření hradního mluvčího ani prezidenta nekomentuje.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

satanas ( 24. října 2019 09:42 )

Copak 28 rijen, komunisticky svatek,,ja se tesim kdy pozvou na ty saskarny 17.listopadu spojene s rozdelenim moci komousu a Chatrou77 jednou "Mrtveho studenta SMida,,(Neskodlo by mu postavit pomnik nebo aspon ponem nazvat ulici,­letis­te).­..Kde by Cesko bylo nebyt HO, mrtvyho studenta,,taky Agent STB Zifcak by zaslouzil pomnik kdyz uz ne metal,,Cesko je fakt Zeme srandovni, slavi vlastni rozklad..

sorgedoktor ( 23. října 2019 19:03 )

ja bych to videl asi takhle...Snad bY se melo rozlisovat pan dr RycheckY jakoé soukroma osoba a pak jako pan Rychecky ve verejne funkci...Pokud se teda vubec jako soukroma mosoba ma k necemu vyjadrovat verejne. To nefim..

satanas ( 23. října 2019 18:39 )

Ja komous nebyl nikdy, ale brzy jim budu!!Co je treba zverejnit jsou projevy HaWla z Letny 89 a z balkonu Melantrichu!! At si pametnici osvezi pamet a vymyte hlavy pochopi kdo za to vsechno muze!! NEchapu ze tak genialni projevy tak genitalniho dramatika si media nechavaji jen pro sebe!! Strach z nebezpeci redakturci je obvykle vetsi jak nebezpeci samotne!!

ameae ( 23. října 2019 14:42 )

Také jsem byl komunista.

AntonioUseruti ( 23. října 2019 14:33 )

Tendle Richet je starej zasloužylej kchomůnysta jako tá Vlastička Chramostejlová.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud