Premiér Babiš přijel na Zemi živitelku: Vyrazil do průvodu s mažoretkami a jezevcem

Autor: ČTK - 
24. 8. 2019
11:05

Příchodem dožínkového průvodu a poděkováním zemědělcům začala v Českých Budějovicích oslava Národních dožínek. Premiér Andrej Babiš (ANO) šel v průvodu, ve kterém kromě mažoretek, jezdkyň na koních nebo sokolníků s dravci nesl jeden z účastníků také živého jezevce. Na slavnostní zahájení na pódiu v Pivovarské zahradě ale premiér nedorazil, podle organizátorů se vydal po vlastní ose na prohlídku agrosalonu.

„Je to den, kdy se snažíme svým způsobem vyjádřit poděkování všem těm, kteří se starají o naše žaludky, o to, že vůbec žijeme,“ řekl na úvod primátor Budějovic Jiří Svoboda (ANO).

Zemědělcům poděkoval také ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) nebo prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek. „Jsem rád, že Země živitelka se stává každý rok úspěšnější a úspěšnější. Jsem tady od začátku a vidím jenom to, že jsou nejenom plné stánky, ale plné cesty lidí, kteří chtějí vidět zemědělskou techniku, chtějí vidět výrobky, chtějí vidět produkty,“ dodal prezident komory.

Ministr Toman se vymezil proti „zeleným aktivistům“, kteří podle něj chtějí mluvit do toho, jak by se zemědělci měli o půdu a krajinu starat. „Děkuji, že si zachováváte zdravý a selský rozum. České zemědělství je v dobré kondici,“ doplnil ministr. Podle Agrární komory ČR byla letos úroda podobná průměru posledních deseti let, meziročně sklizeň obilovin vzrostla o osm procent. I tak je tím pádem lepší než v posledních letech, kdy zemědělci dostávali od státu kompenzace za škody způsobené suchem.

Na agrosalonu, který potrvá do úterý 27. srpna, se představuje téměř 600 vystavovatelů. Letošní podtitul agrosalonu je Výzvy českého zemědělství. Vystavovatelé na akci obsadili zhruba 15 hektarů areálu. Akci každoročně navštíví více než 100.000 lidí.

Video Zeman odjíždí ze Země živitelky, nasedá dopředu - Blesk - Jakub Veinlich

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

pooresh ( 25. srpna 2019 12:17 )

Jezevec,jezevec,a co motyle? Scipli.

houslista ( 25. srpna 2019 08:35 )

Ještě že máme dva nejlepší politiky Babiše Zemana jsou skvostem našeho státu! Dovedete si představitže by vládli kmot­ři,zlo­ději,­tune­láři ODS TOP KDU CSSD tak nás Pakistán nemine.At žijí nejlepší s nejlepších!!!

anonym01 ( 24. srpna 2019 22:55 )

ONA JE TAKY ŽIVITELKA Z CIZI KAPSY SE TO ZIVI ŠÍLEROVA TO MA TEŽKY, ALE ZA ANO PROČ BY MĚLI DOSTAVAT DAVKY KDYZ JE PRACE DOST? ŠÍLEROVÁ TO SVINSTVO ZATRHLA

anonym01 ( 24. srpna 2019 22:51 )

NO OTRAVIT ČAPA KTERY SE TEMI PREMNOZENYMI HRABOSI ZIVI? FAKT IDIOCOE JEZEDAKU NEZNA HRANICE

jardahl87 ( 24. srpna 2019 20:49 )

Pan premiér Babiš, je náš nejlepší premiér !!
Hodně zdraví pane premiére

Zobrazit celou diskusi
Další videa