Pondělí 29. května 2023
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Jasno 22°C

Klaus je prý rozhozený a Zeman příliš hubený. Prezidenti u piva řešili zdraví i škvarky

Autor: jt, vr - 
20. června 2019
09:19

Narozeniny exprezidenta Václava Klause (78) proběhly v tradičním stylu.  Oslavu nevynechal ani současný prezident Miloš Zeman (74). A při setkání pod lípou na pražské Hanspaulce, kde sídlí Klausův institut, následovalo i vzájemné špičkování. A probírání zdraví, u kterého jeden z hostů - Milan Knížák - promluvil o tom, že je exprezident v poslední době poněkud „rozhozený“ . Své hosty pozval Klaus po zahradní slavnosti tradičně i na jazzový koncert. Tam už Zeman chyběl. 

Zatímco loni si Klaus svého nástupce dobíral za to, jak si hraje s vládním kabinetem, a Zeman svého předchůdce za to, kolik mu je, letos se šlo po zdravotních neduzích.

„Přejeme prezidentovi, aby se cítil dobře zdravotně. Ale ty hubneš, zatímco my tloustneme. Měli bychom si to rozdělit. Já bych měl méně tloustnout nebo trochu hubnout a ty bys měl trochu tloustnout,“ řekl Klaus přede všemi do mikrofonu.

Prezident, který se předtím sháněl po pivu, se ale nenechal zahanbit a bleskurychle zareagoval: „Co tady teda máte k jídlu?“ Místo gurmánských delikates a lahodných koláčků ho bývalá hlava státu poslala na něco tučnějšího. „Dostali jsme tady speciálně dovezené škvarky. A to je přesně něco, co bys mohl ocenit,“ řekl Zemanovi.

Video  Václavu Klausovi přišel do deště popřát prezident Miloš Zeman  - Blesk TV
Video se připravuje ...

„On potřebuje teď hodně zdraví a sílu, poněvadž je trošku rozhozenej už delší dobu. Tak já mu přeju, aby hlavně měl hodně energie, aby dlouho nám zůstal,“ prozradil však dnes při příchodu Milan Knížák, jeden z hostů.

Raut na narozeninové oslavě Václava Klause (19.6.2019) Raut na narozeninové oslavě Václava Klause (19.6.2019) | Foto Blesk - Jakub Poláček

Mezi gratulanty, kteří dorazili před vilu na Hanspaulce popřát, nemohl chybět Václav Klaus mladší. A rovněž ani exposlanec Boris Šťastný, další z členů nového hnutí Trikolóry. I ten přitom mluvil o zdraví. „Obvykle přicházím se zdraví prospěšnými dárky, proto i letos jsem neudělal výjimku. Panu prezidentovi jsem daroval velký balík vitamínů a doplňků stravy pro sportovce převázaný trikolórou,“ okomentoval pro Blesk Zprávy svůj dar, který patřil na celé zahradní oslavě jednoznačně k největším.

Exposlanec Boris Šťastný přinesl eprezidentovi Klausovi na oslavu balík vitamínů a potravinových doplňků Exposlanec Boris Šťastný přinesl eprezidentovi Klausovi na oslavu balík vitamínů a potravinových doplňků | Foto Blesk - Jakub Poláček

Po party před vilou na Hanspaulce pak následoval další tradiční program. Jazzový koncert, na kterém však již současná hlava státu chyběla.

Oslavenec Klaus pozval hosty po zahradní party tradičně na jazzový koncert (20.06.2019) Oslavenec Klaus pozval hosty po zahradní party tradičně na jazzový koncert (20.06.2019) | Foto Blesk - Alexandr Malachovský

Pohybovenadany ( 20. června 2019 15:00 )

V cs. hokeji je největší bordel a praní penez od Chomutova přes Růžičku , krále . Hnus na eN tou!!! Fuj !

ljupetr ( 20. června 2019 14:03 )

---Najítt nahe zeeny ve vaší oblasti na toto : linky.tk/nahe

ivoadler ( 20. června 2019 13:51 )

Ale no tak, naši prezidenti přece nejsou zrůdy, až na jednu výjimku. Žádnou oslavu nemám na obzoru, ale škvarky jsem chtěl. Je to jedno z nejlepších jídel. Chtěl jsem si koupit syrové sádlo a vyškvařit si ho. Vynikající čerstvé sádlo a škvarky. Žena mi to ale nedoporučila a tak jsem to prozatím odložil.

oldedek ( 20. června 2019 12:32 )

Dvě zrůdy, kterým jen a jen o lid a jeho dobro ...

ISSAC ( 20. června 2019 12:22 )

Není nikomu divné, že pro stejnou společnost pracoval jeden člověk, který dělal pro někoho výhodné bank.operace nejen v době nákupu jednoho tele­foní­hoope­ráto­ra?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa