Komunista Ondráček jde kvůli výletu k ukrajinským separatistům na koberec. Žene ho tam i ANO

Autor: ČTK - 
19. 5. 2019
14:35

Klub nejsilnější vládní strany - hnutí ANO - podpoří podle svého předsedy Jaroslava Faltýnka návrh, aby se od cesty poslance KSČM Zdeňka Ondráčka na území Ukrajiny ovládané proruskými separatisty distancovala celá Sněmovna. Ve čtvrtek tak učinil sněmovní zahraniční výbor. Faltýnek v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že souhlasí s návrhem opoziční TOP 09, aby věc probralo i plénum dolní komory a vyslalo tak jasný signál o svém postoji k Ondráčkově cestě.

Podle záběrů zveřejněných na twitteru přijali Ondráčka oficiálně představitelé mezinárodně neuznávané Doněcké lidové republiky, zahráli mu českou hymnu. Ondráček ve středu řekl, že cesta byla soukromá a že Česko oficiálně nezastupoval. Na facebooku se ohradil proti slovům ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD), že dělá Česku ostudu.

Výbor se ve čtvrtek usnesl, že nešlo o oficiální cestu sněmovní delegace a zdůraznil, že podporuje územní celistvost Ukrajiny. Stejné usnesení doporučil přijmout i Sněmovně. Jiný názor má místopředseda SPD Petr Fiala, podle něj je dostačující distanc výboru.

Česká diplomacie se od cesty distancovala už ve středu, Ondráčka kritizovali i opoziční politici. Česko samozvané republiky proruských separatistů neuznává a trvá na tom, že jimi ovládaná území, stejně jako Ruskem anektovaný Krym, jsou nedílnou součástí Ukrajiny. Prezident Miloš Zeman soudí, že pokud byla cesta komunistického poslance soukromá, nikomu do ní nic není.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

pooresh ( 20. května 2019 14:31 )

Blbe,co to je proti milionum obeti ruskeho bolsevismu!

pooresh ( 20. května 2019 14:28 )

Jisteee bolsevicka gumo,voni to pasujou do Ruska,tam z toho delaji pelmene!

jardahl87 ( 20. května 2019 14:15 )

satanas: Pravda pravdoucí !!!

satanas ( 20. května 2019 13:06 )

Nezapomeli, neverili? Tak si to "LIDE" budou muset zopakovat..Dobre jim tak.

satanas ( 20. května 2019 13:04 )

Holka rohata! Vzpomenes kdy jsem ti psal ze Krvava Madla importuje lidske organy z KOsova?? A tva reakce?? Minuly tyden v KOsovu zatkli 4 PASERAKY Lidskych organu!! V KOsovu!! CO ty NATO, svazacko???

Zobrazit celou diskusi
Další videa