Zeman v Maďarsku zavítá i do jaderné elektrárny. Veze s sebou 30 podnikatelů

Autor: ČTK - 
13. 5. 2019
16:10

Prezidenta Miloše Zemana při jeho nadcházející cestě do Maďarska doprovodí 30 podnikatelů. Podnikatelskou delegaci, organizovanou Hospodářskou komorou, budou tvořit zejména firmy z energetiky, strojírenství, bankovnictví a pojišťovacích a právních služeb a povede ji prezident komory Vladimír Dlouhý. Uvedl to v pondělí mluvčí HK Miroslav Diro.

Zeman odlétá do Maďarska v úterý odpoledne. Podle jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka má na programu třídenní cesty vedle setkání s maďarským prezidentem Jánosem Áderem a premiérem Viktorem Orbánem mimo jiné návštěvu jaderné elektrárny Paks. Tam ho podle Dira doprovodí část české podnikatelské delegace, převážné zástupců energetických firem.

Druhá část delegace má na čtvrtek naplánovanou návštěvu mezinárodního veletrhu strojírenství a svařovací techniky v Budapešti, kde Hospodářská komora ČR a maďarská obchodní a průmyslová komora pořádají seminář o podnikání v Maďarsku. České firmy na něm představí své zkušenosti s maďarským trhem, jeho právním prostředním a daňovým systémem, uvedl Diro.

O případných nových zakázkách nebo společných podnicích budou čeští a maďarští podnikatelé jednat o den dříve při Maďarsko-českém podnikatelském fóru v Budapešti. Podle Dira například řada maďarských měst plánuje modernizaci vozového parku městské hromadné dopravy, chtějí vyměnit zejména zastaralé autobusy, což je příležitostí pro české firmy. Na maďarský trh už nyní vyváží autobusy česká firma Iveco a Škoda Electric trolejbusy.

Zeman po svém loňském opětovném zvolení prezidentem uvedl, že by chtěl po nástupu do úřadu navštívit všechny sousední státy a „čestného souseda“ Maďarsko. Slovensko, Polsko, Rakousko a Německo již navštívil.

Video Zeman s cestami do krajů letos šetří. Vyrazí na vysočinu a pak na chalupu - Blesk TV
720p 360p

roka ( 14. května 2019 17:38 )

Já jsem si ten článek z prstu nevycucal, Konsomolče!

pooresh ( 14. května 2019 12:20 )

Pokud je mi znamo,polsky pracujici lid je stasten,ze je pod ochranou statecne US Army,Celjuskine!

pooresh ( 14. května 2019 12:17 )

Jo,tusim pred rokem,v Sevastopolu pri prehlidce sovjet­.namor­nictva­!Vypa­lili do dali...a spadla do vody,jako Zeman do rybnika.

roka ( 14. května 2019 06:49 )

Také zajímavé a poučné čtení:http­s://ww­w.no­vinky­.cz/zah­ranic­ni/e­vropa/­504731-americane-jsou-jako-sarancata-bouri-se-polaci-kvuli-skladum-armady.html

junkiexl ( 13. května 2019 23:46 )

A jako obycejne, s chlastem u drzky, on se probudi, jen kdyz cucha koralku jako se probudi zombie, jen kdyz cucha cerstvou lidskou krev.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa