Babiš stihl políbit Moniku. A v Brně došlo na 1. máje k zatýkání i zranění policistů

Aktualizováno -
1. 5. 2019
21:08
Autor: ČTK, simao, ula, jt - 
1. 5. 2019
05:02

Řada stran vyrazila oslavit svátek práce a 1. máj. ODS zamířila tradičně na Petřín, ČSSD do Lidového domu, KSČM tentokrát vyměnila pražské Výstaviště za náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. I na neobvyklé místo však dorazil komunistický nestor Miloš Jakeš (96). Premiér Andrej Babiš (ANO) měl prvomájový program z velké části pracovní - kvůli návštěvě Polska. V Česku přitom bylo v plánu i několik protestů, k podvečernímu dramatu došlo především v Brně. Dnešní dění jsme na Blesk Zprávách sledovali online.  

  • První máj a svátek práce tradičně slavili komunisté. Na netradičním místě - náměstí Jiřího z Poděbrad, kam dorazil i Miloš Jakeš (96), který v srpnu oslaví již 97. narozeniny. Při příchodu se políbil s Martou Semelovou, sklidil však i pokřik odpůrců „Jakeše do koše“ či ozančení za komunistické „zrůdy“.
  • Kromě KSČM se slavit vydali i politici z ČSSD (do Lidového domu) či ODS (na Petřín). Prahou též prošel průvod studentského majálesu.
  • Na 1. května byla naplánována řada demonstrací nejen v Česku, ale i ve světě. K potyčce mezi pravicovými radikály a antifašisty došlo v Brně, kde chtěla druhá skupina zabránit první v průchodu městem s pochodněmi.
  • Premiér Andrej Babiš (ANO) vyrazil do Polska na oslavy 15 let vstupu řady zemí do EU. 1. května 2004 přistoupilo vedle ČR dalších devět států, a to Estonsko, Kypr, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Polsko, Slovensko a Slovinsko.

První máj 2019: Protesty, Babiš v Polsku a ODS na Petříně
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
07:28
1. 5. 2019

Protestovat se dnes bude i ve světě. V Paříži, Berlíně, Londýně a řadě dalších měst po celé Evropě se budou dnes u příležitosti Svátku práce konat demonstrace. Ve Francii se uskuteční shromáždění odborových organizací i příznivců žlutých vest, kteří proti vládě a prezidentovi protestují již od poloviny loňského listopadu. V německé metropoli se sejdou příznivci levice i pravice, v Londýně se bude před parlamentem protestovat za lepší ochranu klimatu.

07:13
1. 5. 2019

Stovky policistů dohlédnou na dvě odpolední akce v Brně. Pochodňový průvod svolala k příležitosti Svátku práce do Brna radikální Národní a sociální fronta, proti ní se sejdou nesouhlasící Brňané. První máj se v Brně v minulých letech opakovaně stal dnem slovních střetů i potyček mezi demonstranty a jejich odpůrci z řad antifašistů.

"Policisté Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje připravují rozsáhlé bezpečnostní opatření. Na veřejný pořádek budou dohlížet stovky policistů. Vedle speciální pořádkové jednotky budou v akci i jezdci na koních, psovodi se služebními psy, dopravní policisté, cizinečtí policisté a další. Nezastupitelnou roli při těchto akcích mají také policisté z Antikonfliktního týmu. Nasazeni budou i kriminalisté v civilním oděvu," uvedl Pavel Šváb, mluvčí jihomoravské policie.

06:50
1. 5. 2019

A zatímco Jan Hamáček pomáhal stavět májku, místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová si nenechala ujít pálení čarodějnic. "Asi mnohé zklamu, ale na té hranici to nejsem já," napsala na twitteru.

06:33
1. 5. 2019

ČSSD se dnes chystá oslavit První máj v Lidovém domě, kde na tiskovce vystoupí Jan Hamáček, účastnit se mají i ministři Jana Maláčová a Tomáš Petříček a lídr eurokandidátky Pavel Poc. Hamáček v předvečer 1. máje pomáhal i se vztyčením tradiční májky, jak zveřejnila sociální demokracie na facebooku. 

06:16
1. 5. 2019

Na 1. květen připadá i tradiční studentský majáles, který zahájí od 10:30 v Praze průvod z náměstí Václava Havla - zamíří přes Karlovo náměstí do Hybernské. Takhle to vypadalo loni, když Prahou prošel alegorický průvod studentů:

Video Prahou prošel alegorický průvod studentů, kteří slaví majáles. - David Zima
05:59
1. 5. 2019

1. května na Svátek práce jsou i velké obchody otevřené, příští středu - tedy 8. května - budou však obchody s rozlohou přes 200 metrů čtverečních zavřené. Více k výjimkám a nařízením ohledně otevírací doby v Česku čtěte ZDE

05:41
1. 5. 2019

Na Den otevřených dveří dnes lákají návštěvníky v Hrzánském či Lichtenštejnském paláci, které spravuje Úřad vlády. Do nitra Hrzánského paláce se však můžete podívat již nyní - prostřednictvím pořadu Blesk Zpráv Když promluví zdi.

Video Když promluví zdi: Hrzánský palác jako náhradní sídlo vlády. Nahlédněte dovnitř - Zuzana Štíchová, Jan Jedlička
Video Vláda tady zasedá zřídka, ale party tu jely nonstop. Objevte Hrzánský palác - Blesk TV
05:27
1. 5. 2019

V Praze se však chystají i protesty. Dělnická strana sociální spravedlnosti vyrazí na Palackého náměstí, k 15. výročí vstupu ČR do EU pořádají protestní průvod Svobodní, kteří se chystají rozdávat lidem účtenky s ciframi, kolik nás dle nich členství v EU stálo.

05:15
1. 5. 2019

KSČM tradičně slaví svátek práce na Výstavišti, tentokrát však mění rajón a oslavy se uskuteční na náměstí Jiřího z Poděbrad. Otázkou je, zda se jich zúčastní tradiční tváře jako třeba někdejší generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš, se kterým se na Prvního máje lidé s oblibou na Výstavišti fotili. Již loni však Jakeš komunistickou akci vynechal.

Prvomájový mítink KSČM: Selfie s Milošem JakešemPrvomájový mítink KSČM: Miloš Jakeš se na Výstavišti ochotně fotil
05:07
1. 5. 2019

Premiér Andrej Babiš zamíří dnes do polské Varšavy. Zúčastní se totiž setkání k 15. výročí rozšíření EU o deset zemí včetně České republiky. V plánu je ve 12:30 slavnostní oběd a kolem druhé hodiny odpolední společná procházka účastníků zahradami Královského zámku polské metropole.

05:00
1. 5. 2019

Dobrý den, První máj je příležitostí i k řadě akcí politických stran a hnutí, které se chystají na setkání s voliči. Očekávají se však i taktéž již tradiční prvomájové protestní akce.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

bostonskyvitr ( 2. května 2019 12:58 )

Megazlodějský čobol je ze Slovače,to je teprv humáč.

muriQ ( 2. května 2019 06:17 )

Ty nemáš prďolo ani na komouškýho Jakeše.  

jjusa ( 2. května 2019 05:01 )

turbina kašpárku,lama je tvůj nový nick?dej si kašpárek protože to
jsi,vtipný kašpárek diskuse který píše dokola bez uvažování jen samé
nesmysly které nemají ani hlavu ani patu Jestli se chceš řadit mezi
vzdělané musíš se ještě hóóódně učit abys věděl co a jak napsat
KAŠPÁRKU:-  

anonym01 ( 2. května 2019 03:50 )

https://forum24.cz/proc-uz-zeman-a-babis-davno-nesedi-uchvatitele-moci-nasadili-terapii-skupinove-hlouposti/

anonym01 ( 2. května 2019 03:46 )

SMIROVANI A ESTEBACTVI JE POSLEDNI CO CESKO POTREBUJE. MOC PREVZALI ESTEBACI
S DADUCANYMA PENEZENKAMA. RUSKO TU SMRDI NA KAZDYM ROHU, CINANI VEDI KAM
CESTUJE OBCAN, PODNIKATEL A CO TAM DELA, OVLADAJI TELEFON KOMUN. ZEMANOVI TO
VYHOVUJE. JE TO PRESIDENT OBCANU NEBO OLIGARCHU? ZKUSTE SI ODPOVEDET.

Zobrazit celou diskusi
Další videa