Feri pod tíhou vyšetřování řekl víc o ráně na zádech. Nůž v ní nehledejte

Autor: tva, vei - 
27. dubna 2019
20:15

Vyšetřovatelé už mají jasno, jak vznikla řezná rána na zádech poslance TOP 09 Dominika Feriho. S tou skončil v nemocnici po nedělním napadení v Boršicích na Uherskohradišťsku. Zranění si údajně poslanec způsobil při potyčce o parapet. Řekl to dozorující státní zástupce Tomáš Pindur serveru iRozhlas.cz. Sám Feri v médiích takovou možnost nevylučoval.

„Dostal jsem otázku, jsi Dominik Feri?“ popisoval v neděli Blesk Zprávám začátek potyčky nejmladší poslanec. „Řekl jsem jasně, v tu chvíli jsem dostal několik ran na hlavu a saniťáci říkají, že prý mě napadl někdo i nožem,“ přiblížil další detaily, aby dodal: „Nechci ale spekulovat, těžko říct, nikdy se mi nic takového nestalo.“

V týdnu se ale objevily informace, že Feri nebyl napaden nožem ani sklenicí, ale zranění si způsobil při rvačce o roh parapetu na okně. „Mohl to být nůž, mohla to být sklenice nebo parapet. Teď je na policii, aby to vyšetřila,“ řekl Blesku dříve Feri.

„Já jsem vůbec nevnímal, že mám rozříznutá záda. Na to jsem byl až zpětně upozorněn,“ vysvětloval později v médiích. Podle dozorujícího státního zástupce Pindura bylo od počátku zřejmé, že nešlo o žádný nůž nebo skleničku. Nejednalo se tak o útok zezadu, to bylo vyloučeno hned při prvotním šetření. Zranění tak podle vyšetřovatelů vzniklo o parapet.

Feri: Od začátku jsem říkal, že to mohl být hromosvod

Feriho po napadení převezla sanitka do nemocnice v Uherském Hradišti, kde mu lékaři řeznou ránu zašili. „Říkal jsem od začátku, že to mohlo být i o nějaký hromosvod, něco na té budově,“ komentoval výsledek vyšetřování Feri pro iRozhlas.cz.

Poslance napadli útočníci Vladimír H. (48) a jeho syn Vojtěch (25) během ochutnávky vína v Boršicích na Uherskohradišťsku, které se Feri účastnil. Policie zatím nikoho neobvinila.

Video  Feri po napadení pro Blesk zprávy: Motiv byl asi politický. Lékaři mě šili  - Slávka Červená/Blesk Zprávy

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud