Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

Ministryně Nováková tvrdí, že se spálila při výběru muže. Babiše prací neuspokojila

Autor: ČTK, kal - 
23. dubna 2019
13:05

Končící ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) považuje za chybu, že si za tiskového mluvčího úřadu vybrala Milana Řepku. Řekla to na úterní bilanční tiskové konferenci. Už krátce poté, co premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl předminulý týden její odvolání, uvedla, že uznává pochybení v marketingové a PR komunikaci ministerstva. Reakci Řepky ČTK shání.

„Já jsem si uvědomila, že to bylo špatné rozhodnutí relativně brzy, ale nechtěla jsem si ho připustit. Situace se vyhrotila, prostě jsme nebyli pro sebe vhodní partneři,“ komentovala Řepkovu práci na ministerstvu Nováková. Mluvčí podle ní nastoupil na úřad po výběrovém řízení. „Vybrala jsem si ho proto, že jsem chtěla mít vedle sebe muže,“ řekla. Řepka je už několik týdnů v pracovní neschopnosti, stále tedy není odvolán.

Nováková v únoru čelila silné kritice poté, co důvod pro drahá mobilní data v Česku hledala v přílišném využívání bezdrátových wi-fi sítí. Kritika zesílila po nedávném incidentu, kdy zástupce Tchaj-wanu musel na žádost čínského velvyslance opustit setkání zahraničních investorů se zástupci ministerstva. Ministryně později uvedla, že v záležitosti nevidí svou chybu. Její náměstek Vladimír Bärtl, který vyzval zástupce Tchaj-wanu k opuštění akce, dostal kvůli záležitosti od ministryně vytýkací dopis.

Nováková: Pracovala jsem pečlivě a perně

Nováková uvedla, že si myslí, že její odvolání souviselo s tím, jak si premiér představoval činnost ministerstva průmyslu. „V celé řadě věcí asi nenašel uspokojení. Já to opravdu jinak nemohu hodnotit, protože jsem tady skutečně pracovala se svým týmem velmi pečlivě a perně. Výsledky práce samozřejmě nejsou okamžité,“ řekla.

MPO pod jejím vedením pracovalo podle Novákové na 24 zákonech, které se nyní nacházejí v parlamentu. Například novelu zákona o podpoře investic považuje pro své působení „za absolutně klíčovou“.

Budoucí ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) bude do funkce jmenován 30. dubna. Až Nováková opustí úřad, chce si podle svých slov odpočinout a věnovat se vnoučatům. Připomněla, že je už čtyři roky v důchodu. Čtyřiašedesátiletá Nováková byla ministryní od loňského června, kdy začala fungovat koaliční vláda ANO a ČSSD. V předchozí jednobarevné Babišově vládě zastával pozici ministra průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

marmat ( 23. dubna 2019 22:07 )

O 32% se ostatním trpaslíkům ani nezdá....Předpoklad je, že ve skutečnosti je to cca 35%, protože mnoho zpovídaných respondentů má pořád zábrany vyslovit ANO

marmat ( 23. dubna 2019 22:02 )

samohonzpodhradí: Ani Vaše 98% nesvéprávnost není omluvou za pomluvu...absolutně jasnou !§§§

hradnisamohonka ( 23. dubna 2019 15:48 )

Preference ANO-32%. Nic moc. Čekal jsem více , zvláště když Bureš půjde k soudu, Faltýnek se nakapschoval a Jermanová zpronevěřila pár set miliónů.

hradnisamohonka ( 23. dubna 2019 15:21 )

Bába Nováková není jen škaredá, ale i blbá, takové kafky potřebuje Bureš do svého spolku ,aby lépe vynikl.

kurna1 ( 23. dubna 2019 14:45 )

Ty z m r d y co napadli lidi v německu vykleštit a poslat zpět do země, odkud přišli

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud