„Ztratil soudnost? Má malý penis?“ Lidé se smějí SPZetce „PRIMATOR“ děčínského primátora

Autor: pal - 
6. ledna 2019
07:00

THE BEA5T (Bestie) a PRIMATOR. To jsou SPZ na přání, které má na autech děčínský primátor Jaroslav Hrouda (ANO). Ta první patří jeho soukromému sporťáku, druhá služebnímu autu. Prý má obyvatelům umožnit snadno rozpoznat a oslovit jejich primátora, jak vysvětlil Hrouda pro Blesk Zprávy. Jestli luxusní auta se speciálními značkami splní svůj účel, je otázkou, ale děčínská radnice evidentně SPZkám na míru fandí. Už teď je mají služební vozy magistrátu i policie, plánují ale takto označit i autobusy. SPZ Hroudy zatím na sociálních sítích sklízí ovšem spíše výsměch. 

Děčínský primátor Jaroslav Hrouda (ANO) o sobě zřejmě rád nechává vědět. Něco o tom vypovídají registrační značky, které má na autech. Jeho soukromý „sporťák“ má SPZ THE BEA5T. A služební vůz? Ten se honosí značkou PRIMATOR.

Teď se fotografie Hroudových vozů šíří po sociálních sítích. A to ne zrovna s lichotivými komentáři. „Nový primátor Děčína a jeho nový služební vůz. O velikosti penisu zpráva nehovoří,“ píše například autor jedné fotografie na Facebooku. 

Děčín se přitom pro SPZ na přání rozhodl už za minulého vedení města. Speciální SPZ tu má i městská police. Značky jsou podle jednotného vzoru, ty magistrátní mají podobu „M číslo DECIN“, ty policejní pak „MP číslo DECIN“. Primátorský vůz byl však koupen až po posledních volbách a SPZ si tak vybíral nový primátor sám.

Tento vůz si asi třeba s pardubickým autem nespletete, je označen dalšími erby a znaky města Děčína. Takže je asi jasné, že to bude primátor Děčína,“ hájil název pro Blesk Zprávy Jaroslav Hrouda (ANO).

Podle něj se speciální registrační značka hodí jak k reprezentaci Děčína při setkávání zástupců různých statutárních a jiných měst, tak k tomu, aby ho mohli kontaktovat děčínští občané. „Lidé by svého primátora měli znát, měli by mít možnost se s ním pobavit, zastavit ho třeba na ulici, až ta značka vejde ve známost, lidé budou vědět, že toto je primátor a toho můžeme oslovovat,“ dodal.

Nákup nového služebního vozu pro primátora i náměstky byla jedna z prvních věcí, kterou nová radnice řešila. A nešlo o žádnou „popelnici“. Zbrusu nová Škoda Superb Laurin a Klement vyšla městskou pokladnu na více než milion korun. 

Pravdou je, že superby využívají například i primátoři Mostu nebo Teplic. Děčín se ale rozhodl koupit škodovku rovnou v nejvyšší výbavě a s nejsilnějším motorem. Nové primátorské auto má navíc ještě další doplňkovou výbavu. Například speciální černou barvu s perleťovým efektem za 17 500 kč nebo multimediální výbavu za téměř 30 tisíc, jak informoval v minulosti Deník.cz.

Speciální SPZ plánuje Hrouda i pro autobusy

Ani soukromé auto Jaroslava Hroudy na ulici nepřehlédnete. Jednak proto, že se jedná o červený sportovní vůz, jednak proto, že jeho SPZ je „THE BEA5T“. „Značka na mém osobním voze spíš vyjadřuje to, co je to auto, než co je ten, kdo ho řídí. Někdo si koupí vyhřívané sedačky, někdo si koupí SPZku,“ vysvětloval děčínský primátor s tím, že soukromou SPZ má už tři roky, tedy ještě z doby, kdy prý ani nepřemýšlel o tom, že bude primátorem.

„Vozidla si lidé označují z různých důvodů, třeba proto, aby v davu svoje vozidlo poznali, nebo aby je mohli kamarádi pozdravit,“ poodhalil Hrouda důvody, proč si nechal udělat speciální SPZ. Evidentně jim fandí, protože něco podobného plánuje i pro děčínskou MHD. „I autobusy města si budeme označovat znaky Děčína, nebo speciální registrační značkou,“ přislíbil.

Mluvčí a zároveň zástupce ředitele děčínské městské policie Tomáš Pavlík si speciální SPZ pochvaluje. „Město za to nic neplatí a pozitivní pro nás je, že ta značka je poměrně snadno zapamatovatelná, takže když řešíme s občany, že u nich byla naše hlídka, není pro ně těžké si vzpomenout na SPZ,“ vysvětlil pro Blesk Zprávy. „Speciální značky mají jen viditelně označená auta městské policie, všechny podle stejného vzoru,“ upřesnil a dodal, že děčínská policie žádný vůz třeba se značkou R1D1TEL nemá.

majojo ( 7. ledna 2019 10:12 )

Taková peechovina by nemohla napadnout snad ani starostu Řeporyjí.

vigela ( 7. ledna 2019 09:21 )

Na dalším autě by mohlo být MA*GOR.

hnusnejsvet33 ( 7. ledna 2019 09:13 )

Chlapec bude trochu infantilní. Ale hlavně, že má funkci!!

kazatel21 ( 7. ledna 2019 09:12 )

je trapný už od pohledu!

dajka123 ( 7. ledna 2019 05:12 )

To víš, nějak si to kompenzovat musí. 😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud