Gazdík jako šéf Starostů končí. „Hnutí potřebuje nový drajv,“ tvrdí

Autor: ČTK, kal - 
13. 12. 2018
17:00

Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impulz. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátilo funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy. Gazdík to řekl ČTK a potvrdil tak informaci serveru Aktuálně.cz o svém připravovaném odchodu.

Na úterním jednání celostátního výboru STAN chce Gazdík navrhnout zkrácení tříletého funkčního období vedení hnutí o rok, takže by se připravovaný dubnový sjezd Starostů stal volebním. Sám se už na předsedu kandidovat nechystá.

„Do budoucna může být STAN jednou z významných politických stran, které se budou dostávat do Sněmovny, a cítím, že potřebuje nový drajv v podobě nového předsedy, nových místopředsedů, nového celostátního výboru,“ řekl Gazdík.

Gazdík vede Starosty od roku 2009 s přestávkou v roce 2014, kdy do čela hnutí nastoupil liberecký hejtman Martin Půta, který se však funkce vzdal kvůli podezření z přijetí úplatku a ze zneužití pravomoci.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců. Velkou část voličů ovšem tyto volby příliš nezajímají.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
hejhej ( 17. prosince 2018 15:08 )

Gazdík je ubožák. Kam dovedl tu svoji pidistranu ? Uměl se jenom vždy na někoho nalepit, ukňouraný chudák.

Andrej_Babis ( 13. prosince 2018 19:04 )

Máte pravdu a tým že útočia na moju osobu a moju rodinu sa snažia naháňať politické body. Tie ale stúpajú hnutiu ANO.

kosmonaut ( 13. prosince 2018 19:00 )

Nejenom loď že se potápí,ale ona se potápí celá flotila (TOP 09,KDU-ČSL a taky STAN).Ale zavinily si to ty strany samy.Nejprve zakládaly mezi sebou koalice,pěly ódy jak jim to funguje TOP 09 a STAN,aby později,po odchodu z koalice se začaly navzájem pomlouvat.Podobné to bylo s koalicí STAN a KDU-ČSL a historie se opakovala.Výsledkem těchto tahanic mezi sebou byl pád těchto stran až na hranici volitelnosti.Možná že to chce nový drajv,ale hlavně novou krev.Podle mne Gazdík utíká z funkce kterou nezvládl,protože jeho jednání bylo ovlivněno hlavně Kalouskem a proto to házení popela na hlavu Gazdíkem samým!

Andrej_Babis ( 13. prosince 2018 18:59 )

Gazdík nie je vo vláde.

horalysa ( 13. prosince 2018 18:43 )

Ideální by bylo, kdyby se ti čučkaři vůbec nedostali do vlády.

Zobrazit celou diskusi
720p 360p
Další videa