Gazdík jako šéf Starostů končí. „Hnutí potřebuje nový drajv,“ tvrdí

Autor: ČTK, kal - 
13. prosince 2018
17:00

Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impulz. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátilo funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy. Gazdík to řekl ČTK a potvrdil tak informaci serveru Aktuálně.cz o svém připravovaném odchodu.

Na úterním jednání celostátního výboru STAN chce Gazdík navrhnout zkrácení tříletého funkčního období vedení hnutí o rok, takže by se připravovaný dubnový sjezd Starostů stal volebním. Sám se už na předsedu kandidovat nechystá.

„Do budoucna může být STAN jednou z významných politických stran, které se budou dostávat do Sněmovny, a cítím, že potřebuje nový drajv v podobě nového předsedy, nových místopředsedů, nového celostátního výboru,“ řekl Gazdík.

Gazdík vede Starosty od roku 2009 s přestávkou v roce 2014, kdy do čela hnutí nastoupil liberecký hejtman Martin Půta, který se však funkce vzdal kvůli podezření z přijetí úplatku a ze zneužití pravomoci.

hejhej ( 17. prosince 2018 15:08 )

Gazdík je ubožák. Kam dovedl tu svoji pidistranu ? Uměl se jenom vždy na někoho nalepit, ukňouraný chudák.

Andrej_Babis ( 13. prosince 2018 19:04 )

Máte pravdu a tým že útočia na moju osobu a moju rodinu sa snažia naháňať politické body. Tie ale stúpajú hnutiu ANO.

kosmonaut ( 13. prosince 2018 19:00 )

Nejenom loď že se potápí,ale ona se potápí celá flotila (TOP 09,KDU-ČSL a taky STAN).Ale zavinily si to ty strany samy.Nejprve zakládaly mezi sebou koalice,pěly ódy jak jim to funguje TOP 09 a STAN,aby později,po odchodu z koalice se začaly navzájem pomlouvat.Podobné to bylo s koalicí STAN a KDU-ČSL a historie se opakovala.Výsledkem těchto tahanic mezi sebou byl pád těchto stran až na hranici volitelnosti.Možná že to chce nový drajv,ale hlavně novou krev.Podle mne Gazdík utíká z funkce kterou nezvládl,protože jeho jednání bylo ovlivněno hlavně Kalouskem a proto to házení popela na hlavu Gazdíkem samým!

Andrej_Babis ( 13. prosince 2018 18:59 )

Gazdík nie je vo vláde.

horalysa ( 13. prosince 2018 18:43 )

Ideální by bylo, kdyby se ti čučkaři vůbec nedostali do vlády.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud