Sobota 3. června 2023
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
Jasno 20°C

Takhle pálí Ivana Zemanová. Trénovala mezi odstřelovači, Zeman hájil české vojáky

Autor: Jakub Kopřiva, ČTK - 
27. listopadu 2018
14:00

První dáma Ivana Zemanová má zbrojní průkaz a její manžel se čas od času nechává slyšet, že na svou obranu má právě ji. Zemanová své střelecké schopnosti oprášila i při návštěvě Izraele. A to během návštěvy jednotky odstřelovačů. Prezident Miloš Zeman vedle toho promluvil o tom, že jsou čeští vojáci vyšetřování kvůli smrti muže, který měl zabít štábního českého psovoda Tomáše Procházku v Afghánistánu. Zeman tomu nechce věřit.

Miloš Zeman se ke zprávám amerického deníku The New York Times, který informoval o vyšetřování českých a amerických vojáků kvůli smrti vězněného Afghánce, který měl zabít českého psovoda Procházku, staví prý podezřívavě dlouhodobě.

„Já tento deník na základě vlastních zkušeností pokládám za krajně neseriózní, a proto ani jeho zprávy neberu příliš vážně,“ řekl prezident na dotaz Blesku během své návštěvy Izraele. A dál se nechtěl tématu věnovat.

Ivana na střelnici a oběd s Bibim

Zeman se dnes na pracovním obědě sešel s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem (69), kterému se přezdívá Bibi. Zeman s ním řešil i to, že by byl rád, aby se v prvním čtvrtletí příštího roku uskutečnila schůzka vlád obou zemí a dořešily se některé záležitosti ve vzájemné spolupráci.

Miloš a Ivana Zemanovi v Izraeli: Na oběd je pozval premiér Netanjahu Miloš a Ivana Zemanovi v Izraeli: Na oběd je pozval premiér Netanjahu | Twitter / J. Ovčáček

První dáma Ivana Zemanová na obědě nechyběla. Stihla však dnes také vyrazit na izraelskou střelnici, kde oprášila své dovednosti.

Večer pak za přítomnosti izraelského předsedy vlády otevírá Zeman Český dům, kde mají sídlit některé instituce a který je podle Zemana předvojem k tomu, aby se přesunula česká ambasáda z Tel Avivu do Jeruzaléma. Prezident se prý pokusí udělat vše proto, aby k tomu došlo. „Bohužel nejsem diktátor a v demokratické struktuře možná to přesvědčování bude poněkud déle trvat,“ podotkl.

Prezident se vrtulníků nebojí

Prezident Zeman má zítra ještě naplánovanou cestu vrtulníkem Blackk Hawk do kibucu v Negevské poušti. A podle svých slov se armádních helikoptér nebojí. „Je to vojenská helikoptéra, tam se tak nehledí na pohodlí. Vzpomínal jsem i na let německou helikoptérou, když jsem byl, myslím, v Kosovu. Moje znalosti helikoptér jsou poměrně rozsáhlé,“ řekl s úsměvem.

Zatímco o vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu Zeman spíše pomlčel, k vypjaté situaci na Ukrajině už byl ale sdílnější. „Obě strany se obviňují ze vzájemných provokací, takže to není jednostranná záležitost. Válečný stav není vyhlášení války,“ komentoval aktuální dění na východ od Česka, kde by se mohl konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem vyhrotit a přerůst ve válku. Rusové totiž zadrželi tři ukrajinské lodě a jejich posádku zajali. Navíc dlouhodobě okupují poloostrov Krym.

Hlasování o nedůvěře? Ztráta času, míní Zeman

Zeman se však pozastavil dnes i nad českou vnitřní politikou. Páteční hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše (ANO) označil totiž za marnění času. Poslanci měli podle něj raději schvalovat zákony. Poznamenal, že jich v poslední době dostává k podpisu „poněkud málo“. „Zarazilo mě, že v poslední době je zákonů poněkud málo. Když nyní vidíte, že Parlament strávil sedm hodin čistého času diskusí, která měla předem jasný výsledek, tedy neprojednal ani jeden zákon, tak když budu velmi zdvořilý, tak toto zasedání Poslanecké sněmovny označím jako marnění času,“ řekl Zeman.

Opozice vyvolala hlasování o nedůvěře vládě kvůli novým informacím v kauze Čapí hnízdo, ve které premiér čelí trestnímu stíhání. Ve skrytě natočené reportáži Babišův syn Andrej obvinil spolupracovníky svého otce, že ho kvůli případu drželi právě na Krymu. Předseda vlády to odmítl, syn podle něj trpí schizofrenií, musí se léčit a být pod dohledem. Babiš mladší v reakci na to obvinil otce ze lži.

Opozice, které vadila Babišova přítomnost ve vládě a střet zájmů, ale připouštěla například pokračování vlády ANO a ČSSD bez Babiše, nenašla pro vyslovení nedůvěry dost hlasů. Zeman řekl, že jako předseda Poslanecké sněmovny navrhoval evidenci nepřítomnosti. „S tím, že by se jim (plat) snižoval o třetinu, podruhé o dvě třetiny a pak by pracovali zadarmo,“ podotkl. Většina poslaneckých klubů byla podle něj proti, protože zřejmě převážily materiální zájmy.

Český prezident zároveň ocenil nápad izraelského parlamentu, který trestá snižováním platu poslance s vysokou neúčastí na jednáních. „Já sám se domnívám, že to je rozumný nápad, a pokud má v praxi efekt, to znamená vede k vyšší účasti, tak kdyby nový předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) ho chtěl aplikovat, bude mít moji plnou podporu,“ řekl k izraelskému systému.

Video  Zemana v izraelském parlamentu vítaly fanfáry i „díra“  - Zdroj - Jakub Kopřiva
Video se připravuje ...

jentakjenkobliha ( 27. listopadu 2018 22:26 )

Musím si to odpalečkovat.

jentakjenkobliha ( 27. listopadu 2018 19:36 )

Ivanka trénuje na konečné řešení s Miloušem.

Propisovacka ( 27. listopadu 2018 18:07 )

Vase pripominky postradaji vtip, toleranci. Kritizovat nekoho, ze je hubeny ci baculaty je na urovni zaku zakladni skoly. Bavi ji strilet a v maskacich ji to sekne. Do skol mezi deti chodi take a na rozdil od jinych protejsku statniku se chova prirozene a laskave. Tak je to.

bea.christ...@... ( 27. listopadu 2018 16:46 )

Doporučuji, nejlepší způsob, jak zhubnout > > > www.Takeslim.com

qtek ( 27. listopadu 2018 15:54 )

válela se opilá po zemi, tak z toho udělali polohu ležícího střelce

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa