Zeman „pálí“ na Jurečku kvůli zemřelému lékaři: „Nejhloupější ministr Sobotkovy vlády“

Autor: pk - 
23. 11. 2018
09:38

Za „nejhloupějšího ministra Sobotkovy vlády“ označil prezident Miloš Zeman Mariana Jurečku (KDU-ČSL). Hlava státu se na někdejšího ministra zemědělství rozohnila v dnešním rozhovoru pro Mladou frontu Dnes (MfD). Jurečka ostře kritizoval protokol kanceláře prezidenta za návrat z návštěvy Číny, kde zemřel Zemanův lékař Petr Halata.

Miloš Zeman se ze třídenní cesty do Číny vracel 6. listopadu po poledni tamního času. Na palubě vládního speciálu se před odletem při přepočítávání cestujících zjistilo, že Halata sice ráno odevzdal pas, ale už nedorazil na odjezd kolony vozidel, která vezla hlavu státu a další členy delegace z hotelu na letiště. 

Zeman: Hyenismus, který rozpoutal Jurečka

Zeman odmítl, že by prezidentský speciál odletěl z Číny, aniž by se o lékaře zajímal. „Zaprvé chci říct, že do pokoje se šlo a letadlo stálo na ploše dvacet minut, než jsme se dozvěděli, co s lékařem je. Když se ukázalo, že je v pokoji bez známek života, nemohli jsme už nic dělat. Neodletěli jsme, dokud jsme neměli všechny informace. Následoval hyenismus, který rozpoutal Marian Jurečka, buď z hlouposti, nebo ze zášti. Ale nepřekvapuje mě to, protože podle mého názoru to byl nejhloupější ministr Sobotky vlády,“ řekl Zeman.

Zeman tak reagoval na vyjádření exministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL). „Čtyři roky jsem jezdil jako ministr a hlava delegace a neumím si představit takto odletět a nikoho neposlat na pokoj s hotelovým personálem zjistit, zda dotyčný není tam. Navíc posunout odlet vládního speciálu není takový problém,“ uvedl.

„Toto považuji za selhání protokolu kanceláře prezidenta a hlava delegace měla rozhodnout o odložení letu a měli jít s hotelovým personálem na pokoj zjistit, co se děje!“ bouřil také na sociální síti.

Ovčáček: Útoky na pana prezidenta

Ovčáček má jasno v tom, že smrt lékaře se někteří snaží zneužít k poškození samotného Miloše Zemana, který je v Číně častým hostem a znovu se tam chystá v dubnu 2019. „Prolhaný dobytku,“ reagoval na Twitteru Ovčáček na jednoho z diskutujících, který se zostra navezl do prezidenta Zemana za to, že dle něj „uletěl“ ze Šanghaje. Mluvčí k tomu dodal: „Fakta: Po přepočítání cestujících v letadle jsme začali pátrat, kde lékař je. Na naši žádost bylo zahájeno hledání v hotelu. Bohužel lékař byl nalezen mrtev. O součinnost jsme ihned požádali diplomaty ČR v Šanghaji.“

Prezident Miloš Zeman hraje v Číně na klavír:

Video Prezident Miloš Zeman hraje v Číně na klavír. - Facebook.com/jiri.ovcacek1979

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

PPP150W ( 24. listopadu 2018 00:22 )

Obávám se, že znalosti pana prezidenta má dnes školák vycházející ze základní školy. Tedy ten, co ji dokončí v devítce. Nerad bych prezidentův intelekt přirovnával k jedné národnostní menšině.

anonym01 ( 23. listopadu 2018 17:03 )

hodně občanu SI MYSLELO co řekl Jurečka. At se pan prezident podívá po těch hloupých okolo sebe.

dobraduse ( 23. listopadu 2018 15:06 )

nauč se alespoň základy českého jazyka

dobraduse ( 23. listopadu 2018 15:04 )

Nejhorší prezident co dělá všude jen ostudu.

pooresh ( 23. listopadu 2018 14:51 )

Tusim,za Novotnyho ji vstoupil do partaje,za Husaka jsi dostal Rad Klementa Gottwalda a na hlave mas radiovku,ze jo soudruhu?

Zobrazit celou diskusi
Další videa