Babiš se hněvá z ciziny: Dopadli jsme mizerně, Senát prostě neumíme

Autor: ČTK, kal - 
13. října 2018
17:50

Druhé kolo senátních voleb vynechal, komentář k jejich výsledku ale už ne. Premiér Andrej Babiš (ANO) se ozval ze zahraničí, kde tráví víkend. A byl hodně kritický: k „mizernému“ výsledku svého hnutí, ale také k „nesmyslnému“ dvoukolovému systému senátních voleb. Podle Babiše vede často k tomu, že se „tradiční strany“ proti ANO spiknou.

„Dopadli jsme mizerně, ale upřímně to pro mě není nic moc nečekaného, počítal jsem s tím... Senát prostě neumíme. Tenhle volební systém nám nesedí. Všechny tradiční politické strany se často spojují a ve druhém kole jdou proti nám,“ soudí ministerský předseda. Senátní volby navíc nechalo vedení hnutí na krajských organizacích a nevěnovalo jim takovou pozornost jako obecním volbám, v nichž ANO posílilo, zdůraznil Babiš.

„Volební účast opakovaně vyjádřila názor lidí na Senát. Jen to potvrzuje, že dvoukolový systém je v dnešní době nesmyslný a je potřeba ho změnit na jednokolový,“ uvedl Babiš. 

Jednokolový systém jako zatím nereálný sen

Zavedení jiného volebního systému do horní parlamentní komory, v němž by se senátorem stal vítěz jediného kola, by ale vyžadovalo ústavní většinu ve Sněmovně i Senátu. Za současného rozložení politických sil je ovšem taková změna nereálná.

marmat ( 16. října 2018 11:47 )

Jo semelou všechny zdenkku i s ní Kama..... To je karma..... Sobotku a ČSSD vzala forem.

marmat ( 16. října 2018 11:44 )

Jste osina zdenkku a opakujte lež za lží.... Myslíte, že se To stane pravdou???

marmat ( 16. října 2018 11:42 )

Zdenkku/osino.... Je to z vaší lebky, nebo od Chovance??? Každopádně uveďte čísla, částky vydane na kampaně Velmi TENDENCNI A MANIPULATIVNI PŘÍSPĚVEK....Jk to děláte, že je to vzdy jasnej a jasně zaplacené "diskuzní příspěvek"???

osinek ( 15. října 2018 15:00 )

Proč tedy Padouchu Hnutí ANO vynaložilo ve volbách do Senátu suverénně nejvíc ze všech politickcýh stran,pokud Senát je bezvýznamný a že je třeba ho zrušit? Ty nevíš, že v nedávné předvolební kampani vynaložilo Hnutí ANO víc peněz než všechny zbylé parlamentní strany dohromady? Ocením vysvětlení!!

osinek ( 15. října 2018 14:52 )

Babiš a jeho Hnutí ANO dostali pěknou nakládačku ve volbách do senátu! Přestává prý již fungovat "osobní kouzlo" Andyho čerpače, který řídí Hnutí ANO jako diktatůrek. Někteří novináři tvrdí, že ANO není politickým hnutím, že spíše jde o politickou sektu řízenou diktátorským způsobem Babišem Hnutí ANO nepomohly ani obrovské peníze vynaložené na předvolební kampaň. Hnutí ANO vynaložilo na předvolební kampaň o dost víc než všechny parlamentní politické strany dohromady! Nepomohla též lživá kampaň babišovských plátku, včetně lidovek a MFDnes, které polívaly špínou politické konkurenty Hnutí ANO. Holt za peníze již nelze všechny koupit.A prolhanou propagandu MFDnes a lidovek již prokouklo čím dál tím více lidí

Zobrazit celou diskusi
Další videa