Kardinál Duka lobboval u Babiše: Nechce sňatky gayů a leseb. Vláda je podpořila

Autor: bud - 
14. 9. 2018
20:30

Kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka se tento týden setkal s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a lobboval u něj proti chystanému zákonu, který by měl povolit sňatky homosexuálům. Informoval o tom deník Právo. Babišova vláda tento poslanecký návrh podpořila, katolická církev ho razantně odmítá.

K setkání podle Práva došlo ve středu večer a premiéra pozval sám Duka. Řešit se měly hlavně sňatky lidí stejného pohlaví, Duka měl prosazovat tradiční rodinu. Arcibiskupství odmítlo setkání komentovat a skutečnost, jestli se opravdu řešily přímo homosexuální sňatky, nepotvrdil ani premiér.

„Řešili jsme hlavně rodinu a jak motivovat naše občany, aby měli průměrně alespoň 2,1 dítěte,“ řekl deníku Babiš. „Bavili jsme se o společnosti, o situaci ve světě, o tom, proč je naše společnost rozdělená, proč nevítězí dobro. Má nějaké myšlenky, jak motivovat lidi, aby měli víc dětí. Svoje návrhy mi dal, budu se tím zabývat. Oba chceme, aby rodiny měly děti,“ dodal.

Sňatky pro všechny mají podporu vlády 

Na jaře předložilo 46 poslanců z ANO, ČSSD, TOP 09, STAN, Pirátů a KSČM návrh zákona, aby osoby stejného pohlaví měly stejná práva a povinnosti jako manželé různého pohlaví. Vláda pak tento návrh podpořila.

Pražské arcibiskupství se později v dopise čteném během nedělní mše vymezilo proti homosexuálním sňatkům a vyzvalo lidi, aby v kostelech podepsali petici na podporu změny české ústavy ve prospěch tradiční rodiny.

Video „Beru svatbu jako symbolický rituál,“ říká Kateřina (39), která by si chtěla vzít svou přítelkyni - Blesk TV/David Budai
720p 480p 360p 240p

 

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa