„Nelegální milionové příjmy.“ Výroky Paroubkové se už zabývá policie

Autor: base - 
28. 8. 2018
11:15

Policie se začala zabývat výroky manželky Jiřího Paroubka Petry, která minulý týden vypustila hned do několika médií včetně Blesk.cz informace o tom, že expremiér měl „nelegální milionové příjmy“. Zprávu přináší iRozhlas.cz, kterému to potvrdilo státní zastupitelství. Paroubkovi jsou v rozvodovém řízení, v září je čeká další jednání u soudu. Bývalý premiér označil slova své stále ještě ženy za kampaň, která ho má poškodit v pokusu o politický comeback v senátních volbách.

Minulý čtvrtek pro Blesk a další média Paroubková uvedla, že některé z příjmů jejího muže nebyly oficiální. „Určitě to nebyly příjmy, které by byly legální,“ prohlásila v rozhovoru. Poté dodala, že má pro některá svá tvrzení důkazy.

Paroubková tvrdí, že má nahrávky a Paroubkův předvolební deník z roku 2014. Jsou v něm prý popsané určité částky, kterými platil svoje spolupracovníky oficiálně a neoficiálně. Podle Paroubkové je z deníku patrné i to, s kým se expremiér stýkal a od koho žádal podporu. „A protože jsme o tom mluvili, tak vím, od koho tu podporu dostal,“ řekla Paroubková.

Paroubek, který ve volbách do Senátu kandiduje jako nezávislý za ČSSD, ale výroky své ženy odmítl a pro iDnes.cz to označil za „mysteriózní tvrzení“. Chce ji vyzvat, aby předložila důkazy o jeho údajné trestné činnosti Policii ČR. „Pokud nemá takové důkazy, ať přestane lhát. Já nechci přenášet probíhající soudní spor na ulici,“ napsal na své stránky Vaše věc. Podle něj jsou slova manželky jen účelovým útokem, protože se již přes rok rozvádějí.

„Státní zastupitelství s touto informací pracuje. Zatím jsme na začátku, nebyly zahájeny úkony trestního řízení,“ řekla Hana Vrbová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5. Náměstkyně pražského městského zastupitelství Daniela Smetanová dodala, že výroky se zabývá zastupitelství ve spolupráci s policií.

Podrobnosti ke svým výrokům odmítla Paroubková říct, odmítá i dotazy na to, o jaké důkazy jde. Server iRozhlas.cz upozorňuje, že je důležité, jestli by se detektivům v případě trestného činu legalizace výnosů z trestní činnosti, respektive praní špinavých peněz, podařilo zjistit takzvanou zdrojovou trestnou činnost. Ve své analýze z roku 2011 na to upozorňuje i Parlamentní institut.

„Neprokáže-li policie spojení peněz s tzv. zdrojovou trestnou činností, tedy činností, z níž zločinecké zisky pocházejí, nemůže vůči pachateli nijak postupovat. Není-li zdrojového trestného činu, nemůže být ani trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti,“ stojí v analýze.

Web iRozhlas.cz se Paroubkové zeptal, zdali bude nyní spolupracovat s detektivy, když v minulosti již spolupráci s policií odmítla. Na tento dotaz zatím nereagovala.

Paroubková by s detektivy spolupracovat měla, protože své výroky uvedla do novin a povinností policie je si ji předvolat k výslechu, tvrdí advokát Jaroslav Ortman. „A teď začíná ten kolotoč. Ona jako osoba blízká může odmítnout vypovídat. Ovšem pokud to udělá, pak je zřejmé, že nejde ani tak o odhalení trestné činnosti, jako o držení někoho v šachu kvůli výživnému nebo kvůli majetkovým poměrům. Což by bylo špatně,“ řekl Ortman.

Policie musí nyní provést jakousi inventuru Paroubkových poměrů a pozvat k výslechu samotného Paroubka. „A pokud by tam byly výdaje vyšší než příjmy, tak se samozřejmě musí ptát: ‚Kde jste na to vzal?‘“ doplnil ještě advokát.

Video Paroubek: Žádné nelegální peníze ani deník neexistují. Vše jsou bláboly. - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

Doporučujeme
Angell37 ( 1. září 2018 10:46 )

Neukradla 😊 Byl psaný na ni. Spíš jak dlouho po té co byl na ni převeden se šla rozvést 😂

Angell37 ( 1. září 2018 10:13 )

Máte pravdu, já si myslím také že patři do blázince, její půlhodinový rozhovor na seznamu, mne v tom utvrdil. Říká jaký chudinka měla stres kvůli necegálním příjmům. Ale zároveň dle nelegálních příjmů chce u soudu vymoct výživné na sebe 🙈 Z toho stres nemá? Stres měla jen z toho že se na to přijde že prachy nebudou ne z toho že přijde o muže a rodinu. Je hamižná a nemá žádnou hrdost kdyby to byla žena slušná tak peníze z domu v Řecku bere jako vyrovnani a dohodne se. Alimenty 10ji taky nestačí a ještě výživné na sebe, ubohost. Take jsem se kdysi rozvedla z mé vůle , a sama jsem se starala o 2děti, a prostě jsem pracovala a hrdost by mi nedovolila chtit na sebe výživné. Ženy ve znamení panny jsou labilní zlatokopky prolhané co si nevidí na špičku nosu. Už jsem takovou jako ona potkala. Takže Petro, vzkaz ode mne Karma je zdarma 😊 A ta prvni mrtvice vam měla dát ponaučení, jen jste nepochopila jaké! Opravdu myslíte že to ponaučení je nepokora, lež, hamižnost?

oltec ( 28. srpna 2018 21:22 )

nosatá obluda patří do blázince

salug ( 28. srpna 2018 17:34 )

vudce zadluzil lihovy dum

peotl ( 28. srpna 2018 17:21 )

pokud se něco provalí tak je Paroubek schopen udat kohokoliv

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa