Kalousek měl v nemocnici návštěvu. Leží na JIPce, má dietu, nesmí kávu ani alkohol

Autor: Jakub Veinlich - 
17. 8. 2018
15:50

Miroslav Kalousek (TOP 09) leží stále na jednotce intenzivní péče (JIP), jeho stav se ale zlepšuje. Blesk Zprávám to řekl jeho letitý asistent Ondřej Jakob. Podle informací přímo z nemocnice lékaři politikovi tenké střevo nakonec nechali, odstranili ale kýžený problém. Kalousek musí dodržovat pooperační dietu.

„Vypadá to, že už je to méně bolestivé. Myslím, že pooperační léčba probíhá dobře, jeho stav se lepší, jde to správným směrem,“ řekl Blesk Zprávám Kalouskův asistent Ondřej Jakob, kterého jsme zastihli zrovna na cestě z vojenské nemocnice. O návštěvě svého šéfa přitom napsal i na sociální sítě. „Mám všechny pozdravovat,“ připojil Jakob vzkaz od Kalouska, v současnosti předsedy poslaneckého klubu TOP 09 a někdejšího ministra financí.

O střevo nepřišel

I když je jeho šéfovi po středeční operaci už lépe, stále je pod drobnohledem lékařů. „Zatím je na jednotce intenzivní péče, ale během několika dnů by měl být přeložený na standardní pokoj,“ řekl Jakob naší redakci.

Podle informací přímo z nemocnice Kalousek o střevo nakonec nepřišel. „Problém s tenkým střevem se lékařům podařilo vyřešit, aniž by museli střevo odstranit,“ řekl zdroj Blesk Zpráv k průběhu operace, dál ale konkrétní s ohledem na zákony být nechtěl.

Předseda poslanců TOP 09 v tuto chvíli podle Jakoba především odpočívá, i když už se pomalu prý začíná zajímat o to, co se za nemocničními okny děje. „Přinesl jsem mu ipad, nějaké noviny, takže to dění v nějaké omezené míře sleduje. Snaží se ale především odpočívat,“ prozradil Jakob.

Rozpočet si ujít nenechá

To, že se Kalousek nebude moct zúčastnit 22. srpna mimořádné schůze Sněmovny, na které mají poslanci rozhodovat o výši důchodů,- je jasné už od včerejška. V nemocnici si totiž poleží podle Jakoba skutečně ještě minimálně týden. „Předpokládám, že od září bude fungovat v omezeném režimu i ve Sněmovně – není vyloučeno, že se na konci září zapojí i do předvolební kampaně,“ popsal průběh politikovy následné rekonvalescence.

Už teď se ale Kalousek prý těší do Sněmovny na debatu o státním rozpočtu, jehož návrh musí vláda poslancům předložit nejpozději na konci září.

„Když bude projednáván státní rozpočet, tak už bude určitě v plné síle ve Sněmovně a vládě nedá jako bývalý ministr financí nic zadarmo,“ doplnil Jakob.

Dieta: Bez alkoholu, kávy a smaženého

Pacienti po operaci střev musejí vždy dodržovat dietní režim, aby nenastaly pooperační komplikace. Dieta ale není nijak přísná. Například nemocnice v Třebíči na svých webových stránkách doporučuje pacientům po operaci střev především pravidelný přísun tekutin – především neperlivé vody, ovocné šťávy, čaje ale také například neperlivé pivo.

„Krátce po operaci tenkého i tlustého střeva (6 – 8 týdnů) je doporučena strava bezezbytková - což znamená konzumaci potravin, které po zpracování trávicím ústrojím zanechávají minimum nestravitelných zbytků, čímž se sníží mechanické dráždění střeva a jeho následná reakce,“ doporučují lékaři na webových stránkách třebíčské nemocnice.

Video Miroslav Kalousek - poučení s chyb přechozích premiérů - Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

Pacienti také mohou jíst například rajskou či koprovou omáčku, neuškodí prý ani bublanina, nebo piškotová roláda. Zeleninu doporučují lékaři raději kořenovou. Ovoce musí být ale loupané a pokud možno kompotované. V úvahu připadají banány anebo strouhaná loupaná jablka.

Pacienti by se naopak měli vyvarovat alkoholickým nápojům, perlivým vodám, kávě i kakau. Mezi dietní jídla po operaci střev podle lékařů nepatří také určitě knedlíky, hranolky, nebo luštěniny, houby či slanina a různé přílohové omáčky jako kečup, dresinky, nebo ostré koření.

Doporučujeme
buznazblesku ( 19. srpna 2018 18:45 )

Chcípni zmetku!

flesch2z ( 19. srpna 2018 13:07 )

Juncker má z chlastu ischias a Kraďous ruplý střevo. V deliriu si spletl jídlo s chlastem a rup! A plechová játra jsou vejpůl. O dietě nemusí být řeč, stejně nežral. Ale zakázat mu chlast, tak to už se bude třást v jednom kuse. Nejen za pultíkem. Nejhorší ale je, když se vám pod kudlu dostane týpek, kterého byste místo léčby nejraději podřízli. Kdyby ten chirurg udělal chybu a přišlo se na to, že se dříve o Kraďousovi nehezky vyjadřoval, tak ..... a je z něho vrah. Jediný přínos by to mělo, že by nebylo koho odškodnit. Takový zmetek a musí přežít, páč by s ním padl celý tým chirurgů. Kraďous je hodně nenáviděný politik, ale v tom chlastu mu to nedochází. Doufám, že ho Zeman přežije.

victor1 ( 19. srpna 2018 08:32 )

Nesmí alkohol?Tak to ho teprve zabije,ne nějaké střevo. Ne,ať se uzdraví i když je to nepřítel číslo jedna.

Nezadat ( 18. srpna 2018 16:51 )

Strašný je,že mu nějakej zmrrrd donese chlast a on to přežije.

strejda777 ( 18. srpna 2018 11:56 )

To ti řekla když rozkuřovala tebe?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud