ČSSD už se ohání rozdáváním miliard. Pro úředníky, lékaře, seniory i rodiče

Autor: ČTK, ula - 
15. 7. 2018
19:35

Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní růst platů ve veřejných službách, jak si přejí odbory. Podle propočtu ministerstva práce a sociálních věcí pod vedením Petra Krčála (ČSSD) jde o nárůst zhruba o 4,5 miliardy. Ministerstvo práce bude žádat na růst rodičovského příspěvku zhruba čtyři miliardy a miliardu navíc na investice v sociálních službách. Závěry nedělní schůzky ministrů za ČSSD tlumočil mluvčí strany Petr Vurbs.

Další navýšení budou chtít ministerstvo kultury na podporu městských uměleckých scén a ministerstvo vnitra na techniku a výbavu policistů a hasičů. Jednání se uskuteční počátkem srpna. Krčál se sejde s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) už v pondělí, tématem jeho schůzky však má být letošní rozpočet, uvedl Vurbs.

Sociální demokracie získala v nové vládě pět míst, ministerstva práce, zahraničí, vnitra, zemědělství a kultury.

Video Celý rozhovor s novým ministrem práce a sociálních věcí Petrem Krčálem (ČSSD): Důchody chci navýšit až na průměrných 17 tisíc korun, zásahům do dávek na bydlení musí předcházet jiné kroky... - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

Návrh rámce rozpočtu se schodkem 50 miliard korun schválila předchozí jednobarevná vláda hnutí ANO v demisi v polovině června. Schillerová bude během prázdnin s jednotlivými ministry jednat o dalších požadavcích na celkem deset miliard korun, tuto částku formulovala na základě návrhů členů prvního kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO). Dál se tak bude debatovat například o penězích pro začínající lékaře, o navýšení platů nepedagogických pracovníků ve školství nebo o počtu státních úředníků.

Návrh rozpočtu počítá s více penězi na platy učitelů či důchody, naopak s menšími náklady na sociální dávky. Výdaje by měly růst většině úřadů a ministerstev.

Video Staněk v Lánech sliboval obnovu památek a posílení české kultury v cizině - Blesk Zprávy - Zuzana Štíchová
720p 360p

Celkové příjmy rozpočtu na příští rok naplánovalo ministerstvo financí na 1,432 bilionu korun, o 117,1 miliardy více než v letošním rozpočtu. Výdaje by měly být 1,482 bilionu, z toho výdaje na investice mají stoupnout meziročně o 21 miliard na 78,7 miliardy korun. V údajích jsou započteny peníze z fondů EU. Vláda musí podle zákona návrh rozpočtu odeslat do Sněmovny do konce září.

Doporučujeme
satanas ( 17. července 2018 10:59 )

Neustale ctu pri projevech politiku z CSSD jejich heslo--Kdyz bohatnou politici,,musi bohatnout i lid"!! TAk nejak to stoji v pozadi kdyz slibujido Medii!

satanas ( 17. července 2018 10:55 )

A par zlodeju zmizelo,,tobe nevadi pijavice prisate na "Nekradace"?

marmat ( 16. července 2018 17:28 )

Protože nejsme tak apatičtí, jak by potřebovali a jak jsme bývali, víme o co jde... Populismus nejhrubšího zrna !!!

marmat ( 16. července 2018 17:25 )

Jasně testujou Babiše...louděj aby mohli potom s ostatními říkat, že NA TOHLE nikdy z EET a výběru daní "samozřejmě" neměl !!!

marmat ( 16. července 2018 17:22 )

Už vám rupe žluč při neustálém zoufalém bezhlavém a naivním tapetování -ZA KOLIK vám tohle ničí nervy ???

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa