Monika Babišová na první cestě v roli ženy premiéra: Manžela vytáhla i na molo

Autor: Jakub Veinlich - 
21. 5. 2018
08:47

Málokterá žena českého premiéra se objevila v posledních letech po boku svého muže na oficiální zahraniční cestě. A když už ano, nebyla příliš vidět. Monika Babišová je pravým opakem. Svou první cestu v nové roli si užívá. Okouzlila i krajany žijící ve Finsku, kde má v pondělí svůj separátní pracovní program. Premiér v demisi Andrej Babiš naopak zamíří na schůzku se svým finským protějškem.

„Dobrý den, pane premiére, paní Babišová…,“ zaskočil kapitán vládního speciálu mířícího do Finska většinu cestujících úvodním pozdravem. Ano, na palubě byla skutečně s Andrejem Babišem Monika Babišová. Poprvé v roli ženy premiéra se i ona vydala na oficiální návštěvu do zahraničí.

Monika a Andrej Babišovi nastupují do vládního speciálu. Babišová letí s premiérem do Finska -  poprvé na svou zahraniční cestu.Monika a Andrej Babišovi nastupují do vládního speciálu. Babišová letí s premiérem do Finska - poprvé na svou zahraniční cestu. | 

Na palubu letadla nastoupila evidentně s dobrou náladou – a v zářivě žlutém kostýmku. „Má svůj separátní program,“ řekla Blesk Zprávám mluvčí kabinetu Barbora Peterová na dotaz, jakých akcí se Monika Babišová v Helsinkách zúčastní.

Večer ale ještě svého muže doprovázela na setkání s krajany a podnikateli, kteří premiéra ve Finsku také doprovází a zúčastní se ekonomického fóra. Zatímco si premiér nabídl u vchodu na recepci sklenku šampaňského na přivítanou, jeho žena požádala o nealkoholický nápoj.

V bílých šatech s barevnými motivy na sukni stála Babišová po boku při premiérově projevu. Babiš ve své řeči, kterou pronesl v angličtině, zmínil, že ho právě ona také doprovází. Mluvil i o Tomáši Baťovi a jeho vizi, která České republice po sametové revoluci dodnes chybí.

Při neformálním setkání pak Babišová na přítomné hosty evidentně zapůsobila. „Byla milá, ptala se nás, jak se žije ve Finsku,“ řekl Blesk Zprávám jeden z účastníků setkání, který měl možnost s „paní premiérovou“ během večera promluvit. „Moc jí to slušelo a udělala na mě i s manželem dobrý dojem. Mluví navíc moc dobře anglicky,“ dodala postarší dáma.

V průběhu večera se Babišová přesunula mezi další hosty na terasu kongresového centra, které patří k místnímu hotelu, kde pokračovala v neformální konverzaci. Později se k hostům přidal také uvolněný premiér.

Romantika při západu slunce

Ve Finsku bylo v neděli jasné počasí. Nepršelo, jen mírně foukalo. Hosté tak vydrželi na terase u stolečků poměrně dlouho. Krátce před devátou hodinou místního času (ve Finsku je o hodinu víc než v ČR) si Monika Babišová všimla, že nad místní zátokou zapadá slunce, které se odráží ve vodě. Chtěla se proto vyfotit na mole, které vede do vody. Andrej Babiš se nenechal dlouho vybízet a pár tak zapózoval i přítomným novinářům. Premiér se tak oproti svému předchůdci Bohuslavu Sobotkovi značně uvolnil.

Andrej Babiš a Monika Babišová při západu slunce ve FinskuAndrej Babiš a Monika Babišová při západu slunce ve Finsku | 

Pro místní to muselo být nemalé překvapení. Není divu. Ve Finsku byl naposledy český premiér v roce 2013. Tehdy to stihl ještě před neslavným pádem vlády Petr Nečas z ODS.

Doporučujeme
junkiexl ( 22. května 2018 01:59 )

A jeste posledni poznamka k tem fotkam. To snad jednoduche duse Buresovce nikdo nepoucil, ze behem ( statni) navstevy necumime do mobilu jak psychicky postizena telata na nova vrata? To Buresovcum nemohla vlada zaplatit nejakou kniratou gubernantku, ktera je obcas propleskne a zasviha karabacem, kdyz se zase chovaji jak ten nejhorsi povl? Proti Buresum maji Homolkovi vybrane manyry. To jsme tedy opravdu dopadli jak ti prislovecni sedlaci, kdyz nas reprezentuje tento skrz naskrz buransky par. A jinak, vsem Emilum nazdar!

tomik007 ( 21. května 2018 23:40 )

A pokud se nevybiczuji, tak budou vybiczovani

tomik007 ( 21. května 2018 22:42 )

Ty fotky zradla jsou pro marmata s rihou stimulanty k vyssim vykonum. Pokud se dosteczne vybiczuji, mohou si pak oliznout fotku.

junkiexl ( 21. května 2018 22:30 )

Tak jsem se podival na ty fotky v priloze. Jsou tak kvalitni, obzvlaste ty na molu, ze tam mohl zrovna tak stat trpaslik riha s mamlasem marmutem. A proc porad foti a posilaji do obehu fotky zradel? To Buresovcum mame jako zavidet? Nebo brzy budeme zrat jen ocima? Bures ve sve aroganci nevi, ze zradla focena bez filtru a fotoshopu vypadaji jako zrovna vyzvracena z jeho zaludku. A co Silly Monja? Ta uz neni na diete?

tomik007 ( 21. května 2018 21:23 )

"silikonove udoli" ty fakt neumis cist?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa