Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 22°C

Macron přiletí do Česka. Francouzský prezident má dorazit v květnu

Autor: ČTK, nkov - 
29. března 2018
20:15

Do České republiky by měl letos přijet francouzský prezident Emmanuel Macron. Novinářům to ve čtvrtek po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na Hradě řekl ministr zahraničních věcí v demisi Martin Stropnický (ANO). Podle informací ČTK by se návštěva mohla uskutečnit už v květnu. Stropnický se Zemanem kromě zahraničních cest a návštěv zahraničních politiků v Česku řešil také například obměnu českých velvyslanců.

Macronovu návštěvu Stropnický zmínil ve výčtu zahraničních kontaktů, které s prezidentem probírali. Zeman příští týden navštíví jako první zemi ve svém druhém funkčním období Slovensko. „V plánu jsou cesty do dalších sousedních států včetně Německa a Rakouska a našeho polosouseda Maďarska,“ uvedl Stropnický.

Ministr se s prezidentem dohodl, že na Hradě se budou podobně jako v minulém volebním období konat koordinační schůzky premiéra, ministra zahraničí, předsedů obou komor Parlamentu a případně i ministra obrany s prezidentem. První jednání by se mohlo na Hradě uskutečnit zhruba v polovině května, uvedl Stropnický. Schůzky se v posledních letech konaly asi jednou za čtvrt roku.

Video S prezidentem v Lánech - blok o Rusku a špionech - Blesk TV

Se Zemanem ve čtvrtek ministr hovořil také o přirozené obměně velvyslanců. „Je pravda, že k rotacím musí docházet, i v tom je shoda,“ uvedl. Letos by se změny měly týkat zhruba 20 míst, první polovinu by mohla projednat vláda během dubna. „Základní shoda tam na tom panuje,“ dodal ministr.

Stropnický novinářům řekl, že schůzka na Hradě byla dlouhodobě plánovaná. Týkala se také Evropské unie, brexitu, visegrádské čtyřky či „situace v nejrůznějších koutech zeměkoule,“ uvedl Stropnický.

Video Martin Stropnický (ANO) o jednání s ruským velvyslancem: Neomluvil se, ani tvrzení nevysvětlil - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová

kamcerka ( 31. března 2018 12:29 )

Co pak nám přinese? Jako Ryan, teď budou návštěvy houstnout. Ten nás bude tlačit do přijímaní migrantů. Povedlo se to amíkovi, tak teď to budou zkoušet i jiní. Je potřeba se zbavit Pelikána a Stropnického, nebo je vyškrtávat ve volbách.

junkiexl ( 30. března 2018 00:27 )

Macrooon bude tlacit na prijeti mnoha mnoha “ utecencu” “ ubehliku”, what ever ze strany Cehunska. Bures potrebuje dotace z EU, jinak jeho cele podnikani splaskne jak bublina, a tak rekne “ Aaano, oui, camarade Macrrrrrrron”. A je to hotovy. A muzeme se jit klouzat, mile deti.

lebedak2 ( 29. března 2018 23:22 )

Přijede k nám ten francouzský nekrofil,tak pak raději Němcovou někam schovejte

ilonka.sal...@... ( 29. března 2018 22:54 )

Macron chce navrhnout a prosadit, aby děti měly od 3 let zavedenou povinnou školní docházku....to mohl vymyslet jen chorý mozek a tak člověk co toto mohl jenom vyslovit měl být zavřen do blázince...tak takový cvok mně vůbec nezajímá...a zase mrnous...zase napoleonek...

pekaaaros ( 29. března 2018 22:49 )

a co tady bude dělat? Ochutnávat rajčata a vajíčka?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud