Vidím chyby armády, ale kritiku laiků neberu, tvrdí šéf generálního štábu Bečvář

Autor: ČTK, ivm - 
13. února 2018
11:00

Náčelník generálního štábu Josef Bečvář odmítl laická vyjádření, která kritizují vedení armády. Odborníci ve vedení armády prý vědí, co armáda potřebuje. Bečvář vidí i chyby, konkrétní věci však veřejně nesdělil. Řekl to na úvod úterního velitelského shromáždění ke zhodnocení loňského roku. Armáda však podle Bečváře loni své úkoly splnila.

Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) kritizovala vedení armády za to, že má někdy při plánovaných nákupech nereálné požadavky. Šlechtová také na shromáždění řekla, že chce aktualizovat střednědobé cíle armády, aby byly reálné a zároveň ambiciózní. Ráda by dokončila velké tendry na vrtulníky a na mobilní radary.

Šlechtová chce rozšířit vojenské mise v zahraničí

Ministryně dále uvedla, že plánuje do Parlamentu přinést komplexní návrh na rozšíření vojenských zahraničních misí. V Afghánistánu například podle ní vedení spojenců chce po české armádě výcvik letců.

Podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) má armáda podporu vlády. Zdůraznil, že musí „konečně“ utratit peníze, které má letos k dispozici. Ministerstvo obrany v minulosti nastavený rozpočet neutratilo.

Video Šlechtová popsala svoji misi v Afghánistánu - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík

tomik007 ( 8. března 2018 14:58 )

Armáda podle Bečváře své úkoly splnila a vrhla se pod vlak...

zdenek43 ( 14. února 2018 01:03 )

Až polovina bojové techniky stojí na špalcích, není dost náhradních dílů.... TAK UZ TA??? TECHNIKA JE F U N K C N I ?????? - - - - - ...Zhruba polovina modernizovaných tanků T-72 a kolových transportérů Pandur je nepojízdná. Spolu se stíhačkami Gripen je to přitom hlavní bojová technika, bez níž je obrana země nemyslitelná.......O mnoho lépe na tom nejsou prapory vyzbrojené pásovými vozidly pěchoty. Z nákladních automobilů Tatra T-810, které zajišťují přepravu vojáků a materiálu, čeká na servis pětina. Generální štáb odmítl poskytnout přesná čísla. ... ale Stropnického znepokojila natolik, že je zakázal zveřejnit - Vláda Bohuslava Sobotky (29.01.2014 - 13.12.2017)+MgA. Martin Stropnický - od 29. ledna 2014 ministr obrany, od 5. do 13. prosince 2017 v demisi.....TANK T-72 celkovy pocet 30 ks - - - 15 ks cekaaaaaa na OPRAVU - nepojizdne ,,,,,, PANDURY celkovy pocet 100 ks - - - 40 ks cekaaaaaa na OPRAVU - nepojizdne ,,,,, PASOVA VOZIDLA BPV celkovy pocet 120 ks - - - 40 ks cekaaaaaaa na OPRAVU - nepojizdne ,,,,, nakladni auta TATRA 810 celkem 550 ks - - - 120 ks cekaaaa na OPRAVU - nepojizdne........atd.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud