Náměstek ANO měl být v komunistických milicích. Hnutí ho stahuje z postu na Vysočině

Autor: ČTK, nkov - 
5. 1. 2018
19:04

Hnutí ANO na Vysočině vymění svého náměstka hejtmana pro ekonomiku Josefa Pavlíka, jenž byl údajně členem Lidových milicí. Na jeho místo na únorovém zasedání krajského zastupitelstva hnutí navrhne dosavadního krajského zastupitele z ANO Martina Kuklu. 

Vyplývá to z tiskové zprávy vydané po dnešním jednání klubu krajských zastupitelů za ANO, již bez dalšího komentáře poskytla jeho předsedkyně Lucie Vichrová. Zastupitelstvo zasedne 6. února.

V krajské koalici je na Vysočině hnutí ANO s ČSSD, ODS a Starosty pro Vysočinu. Odchod Pavlíka začali tento týden prosazovat občanští demokraté, kteří považují jeho členství v komunistických milicích za prokázané na základě soudního rozsudku, který ale není pravomocný. Pavlík se proti němu odvolal. ODS pohrozila, že by v případě setrvání Pavlíka ve funkci náměstka mohla z koalice odejít.

Jihlavský okresní soud v polovině listopadu zamítl Pavlíkovu žalobu na server Občasník.eu kvůli údajně nepravdivým tvrzením o jeho členství v Lidových milicích. To byla do roku 1989 v podstatě ozbrojená složka Komunistické strany Československa, kterou tvořili zpočátku především dělníci.

Krajská koalice má v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu 29 zástupců. Nejsilnější sociální demokraté mají 11 zastupitelů, hnutí ANO devět, ODS má pět mandátů a koalice Starostové pro Vysočinu čtyři.

Video Josef Pavlík z ANO: Tajemno okolo koaličních partnerů - Blesk TV

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

flesch2z ( 6. ledna 2018 21:06 )

- LM -.

flesch2z ( 6. ledna 2018 21:02 )

Čeští komunisti žádnou válku nikdy nevyvolali, jedině tak ve svých palicích. Celý život někoho trestat za to, že bal někde zaměstnán, tak to už je taky na palici, jako u těch bývalých komoušů.

flesch2z ( 6. ledna 2018 20:58 )

A s těmi ML je to totéž. Cca po 30 letech jsme už ani Německé fašisty nenapadali s takovými koninami. Takový idiot Havel flaška lezl Němcům do řiti non-stop a kavárna taky, těm nikdy nevadilo, že Němci rozpoutali 2 světové.

flesch2z ( 6. ledna 2018 20:48 )

Protože to říkám já čestný, bezúhonný StBák, který chce být čestným, bezúhonným, slušným prezidentem!

flesch2z ( 6. ledna 2018 20:44 )

To abychom zrušili celou polici i MV, co? Taková kobra brutálně zasahuje věčně, co když to těm divochům jednou bude na obtíž a nikdo je kvůli tomu ve státní správě už nezaměstná? Jednou přijde takovej gambler Horáček a zařve, ten byl v mládí u kobry, ten brutálně zasahoval, ten už nikdy nesmí dělat to a to a to, protože to říkám já čestný, bezúhonný StBák.

Zobrazit celou diskusi
Další videa