Pelikán: Tejc se náměstkem může stát po Novém roce. Bude protiváhou lobbistům

Autor: bru/ČTK - 
18. 12. 2017
19:18

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) by mohl bývalého poslance ČSSD Jeronýma Tejce jmenovat svým politickým náměstkem počátkem příštího roku. Řekl to webu Aktuálně.cz, definitivně se o tom ministr ještě nerozhodl. O Tejcově budoucím angažmá na ministerstvu spravedlnosti informovaly o víkendu Lidovky.cz. Tejc dnes ČTK v textové zprávě napsal, že ke spekulacím se ze zásady nevyjadřuje.

Je to někdo, kdo má dlouholetou přímou zkušenost z vysoké politiky i z mé oblasti a zároveň někdo, kdo v tuto chvíli nemá politické angažmá a není ve službách žádné strany,“ řekl o Tejcovi serveru Aktuálně.cz Pelikán. S Tejcem se ministr potkával v ústavněprávním výboru, kde ho také napadlo, že by potřeboval někoho, kdo by se na plný úvazek věnoval prosazování zákonů, píše web. „Mohla by to být protiváha lobbistickým tlakům,“ dodal.

Tejc na konci listopadu oznámil, že po 20 letech odchází ze sociální demokracie. Odchod zdůvodnil tím, že širší vedení strany odmítlo odpovědnost za debakl v říjnových volbách do Sněmovny a neumožní změnu politiky ČSSD. Jihomoravský politik patřil mezi oponenty bývalého premiéra Bohuslava Sobotky a úřadujícího předsedy ČSSD Milana Chovance.

Tejc byl po volbách do Sněmovny v říjnu 2013 účastníkem tajné schůzky některých členů vedení ČSSD s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, po které se část vedení strany postavila proti předsedovi strany Sobotkovi. Po takzvaném lánském puči Sobotka svoji pozici uhájil a někteří účastníci schůzky přišli o funkce ve vedení strany či ve Sněmovně. Tejc tehdy opustil funkci předsedy poslaneckého klubu ČSSD.

Na konci letošního března Tejc oznámil, že už nebude kandidovat v říjnových sněmovních volbách. Řekl, že nesouhlasí s některými názory znovuzvoleného vedení strany a po vypršení poslaneckého mandátu fakticky odejde z aktivní politiky.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

gabreta ( 18. prosince 2017 22:27 )

Je schopnej, stejně jako Zimola. Proto museli z kola ven, aby neohrožovali pozice Sobotky nebo lektora VUMLu Zaorálka a jim podobných blbů!! Ti se nakonec znemožnili sami!!

agfor ( 18. prosince 2017 20:45 )

Jednou darmožrout navždy darmožrout.

simeone ( 18. prosince 2017 20:17 )

Tejc vypadá schopně, kolikrát jsem se divil, že s tím troubou Sobotkou tak dlouho vydržel.

Zobrazit celou diskusi
Další videa