Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Na summit NATO vyrazí Zeman bez Sobotky. „Snad neudělá ostudu,“ doufá Gabal

Autor: Václav Lang - 
17. května 2017
05:51

Prezident Miloš Zeman bude jediným ústavním činitelem, který bude příští čtvrtek zastupovat Českou republiku na summitu NATO. Za vládu pojedou pouze ministerští úředníci. Upozornil na to místopředseda sněmovního branného výboru Ivan Gabal (KDU-ČSL). Pro Blesk.cz dodal, že doufá, že se prezident v Bruselu nedopustí podobného „extempore“ jako nedávno při setkání s Vladimirem Putinem v Číně.

Přestože NATO prezentuje summit jako setkání hlav států a případně i vlád, za Českou republiku pojede pouze prezident. „V delegaci bude jen prezident Zeman a úředníci a diplomati. Zřejmě tam ministři nemají samostatné agendy,“ uvedl pro Blesk.cz Gabal, který se tématem summitu zabýval z pozice místopředsedy sněmovního výboru pro obranu.

Ještě v pondělí si přitom stěžoval, že nemá informace o tom, kdo a s čím za Česko do Bruselu pojede. Pozici a zastoupení republiky odhlasovala vláda až v tentýž den. „Vláda schválila pozici i závazek, že dvě procenta dáme do roku 2024. Budeme muset předvést závazný plán, který budeme dávat pro příští vládu, a čert ví, co se bude koaličně dít,“ upřesnil poslanec.

VIDEO: Prezident Zeman zavrávoral při výstupu z letadla

Video  Prezident Miloš Zeman zavrávoral při výstupu z letadla.  - alp
Video se připravuje ...

„Doufám, že nedojde k nějakým trapným extempore, že zase nebudeme zabíjet novináře nebo něco takového,“ dodal na adresu prezidenta Miloše Zemana, který při své návštěvě Číny o víkendu sděloval ruskému prezidentovi Putinovi, že je potřeba „likvidovat“ novináře. „Doufám, že naše účast na tom summitu nám dá přidanou hodnotu z hlediska nějaké naší západní identity, ne zápornou,“ dodal Gabal.

Summit Severoatlantické aliance bude zároveň první státní návštěvou nového amerického prezidenta Donalda Trumpa v Evropské unii.

VIDEO: Prezident Zeman zdržel světové státníky v Číně

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

arne100 ( 17. května 2017 12:27 )

Co by tam na sumitu dělal náš plešatec když neumí anglicky.Akorát by tam čuměl jak puk? Tak to tam nemusí jezdit jen na čumendu.

arne100 ( 17. května 2017 12:23 )

Rego.Ty jsi obyčejný primitiv.Slušnost u tebe nic neznamená že máš to asi po rodičích přičmodlých

sensadrak ( 17. května 2017 12:08 )

rego: Přesně, Zeman svými voliči opovrhuje (není se čemu divit, většinou jsou to primitivové, ale jiné voliče nemá, tak říka, co chtějí slyšet), ale svoje odpůrce z duše nenávidí. V nenávisti je fakt dobrej, vkládá do ní zbytky svého potenciálu.

karci ( 17. května 2017 11:50 )

Jen tam neposílejte Sralbotku, on by odvolalal co odvolal a slíbil co slíbil.Raději tam uvidím Miloše třeba na vozíku. Ten to má aspoň v hlavě srovnané.

Nezadat ( 17. května 2017 10:54 )

A o čem se ještě měl s volem bavit? Když ten vůl viditelně chtěl žrát seno.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa