Potkali se v Číně: U Zemana v hotelu se objevil i Paroubek a Nečas

Autor: Vera Renovica - 
13. 5. 2017
09:03

Nečekaný host se zjevil v poledních hodinách místního času v pekingském hotelu St. Regis. Expremiér Jiří Paroubek (64) s dalším expremiérem Petrem Nečasem (52), který je v podnikatelské delegaci doprovázející prezidenta Miloše Zemana (72) na šestidenní pracovní návštěvě Číny. Blesk.cz zjišťoval, co k tomuto nečekanému setkání vedlo.

Kdysi tito dva – Nečas v čele ODS a Paroubek v ČSSD – vystupovali jako znesváření sokové. Paroubek třeba jednou odmítl dorazit na společnou debatu, až si z něho i jindy spíše tichý a korektní Nečas utahoval. Po nepřesvědčujícím výsledku ve volbách roku 2010 pak rezignoval rovnou na štábu na pozici šéfa sociálních demokratů a překvapený Nečas pochopil, že jeho cesta k premiérskému křeslu bude o to jednodušší. Dnes to mají pánové jinak. Jako staří přátelé kráčeli do pekingského hotelu. A rovnou spolu po schodech nahoru začali jednat.


Na kafíčko s Nečasem

„Však my už jsme jednali. Na společenská témata. A máme společný program s jednou česko-čínskou firmou,“ řekl Blesk.cz Paroubek, zatímco se Nečas snažil schovávat, aby nebyl na společné fotografii a odmítal cokoliv komentovat. Nečas zde zastupuje českou firmu, která s Čínou podniká v oblasti zdravotnictví. To Paroubek přijel jako host probíhajících konferencí na téma nové Hedvábné stezky – projektu, který má ještě více prohloubit obchodní spolupráci mezi komunistickou Čínskou lidovou republikou a Evropou. Detaily k dramatickému rozchodu s manželkou Petrou (43), s níž momentálně vedou zuřivý boj o dceru Margaritu (7), ale poskytovat nechtěl.

Redaktorce Blesku se podařilo oba expremiéry zachytit i na videu:
Video Setkání staré gardy: Paroubek a Nečas v Číně! - Blesk- Vera Renovica

Možná uvidí i Zemana

„Budu mít vystoupení v hlavních blocích Belt and Road fóra (jehož se zúčastní i Zeman, pozn. red.) a druhý den i na konferenci, která se zabývá podporou hospodářského růstu,“ řekl Paroubek Blesk.cz. Neopomněl ani zaspekulovat o tom, zda se potkají tváří v tvář se Zemanem, s nímž neměli nikdy ideální vztahy. „Já nevím, možná, že se zítra uvidíme,“ podotknul a ukázal, že bojůvky na politickém poli jsou občas evidentní fraškou na voliče. Jak vidno z fotek s Nečasem, nakonec se totiž všichni umějí přátelsky sejít u jednoho stolu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

ninga ( 15. května 2017 14:35 )

K čemu nám je Čína? Aby sem lifrovala svoje šmejdy?

aaobcanka ( 14. května 2017 13:00 )

Kvůli Nečasovi nebude Zemana mnoho občanů znovu volit. Pro národ je Nečas gauner z bandy údajných zlodějů ODS, TOP, ČSSD, KDU, tzv. zakrývačů mld tunelů.

tomik007 ( 13. května 2017 19:37 )

PARUBOK jim tam vyklada cezky a rusky a svazak Neczas moravsky - cinani z nich musej mit velkou radost

tomik007 ( 13. května 2017 17:17 )

PARUBOK uciekol pred Petru a hned na nej naszkocil SVAZAK

sores ( 13. května 2017 16:55 )

Je to banda špinavců co myslí předem na svou kapsu aby byli zajištěný. Zemane s tebou jsem skončila,to že si vzal do party i Nečase je výsměch celému Česku a pohrdání českým národem!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa