Kuba z ODS útočí na Zimolu: Vedení kraje vyvádí peníze z nemocnic

Autor: ČTK, deb - 
31. 3. 2017
18:20

Opoziční zastupitelé Jihočeského kraje ze stran ODS, KDU-ČSL a Koalice pro jižní Čechy se domnívají, že současné vedení kraje vyvádí peníze z jihočeských nemocnic. Předseda představenstva holdingu Jihočeské nemocnice Martin Bláha podle nich pobírá z této organizace neúměrně vysoké odměny v roční výši 7,2 milionu korun. ODS, KDU-ČSL a Koalice pro jižní Čechy proto chtějí svolat mimořádné zasedání zastupitelstva.

Předseda jihočeské ODS Martin Kuba v pátek na tiskové konferenci na toto téma řekl, že Bláha je uměle přeplácený, aby mohl financovat stavbu rekreačních objektů v Lipně na Vltavou pro hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD) a jeho náměstka a stranického kolegu Jaromíra Slívu. „Na stavebním trhu se také ozývají názory, že ne všechny práce na těch domech byly provedeny v reálné cenové hladině a že některé plnění mohlo probíhat v rámci některých zakázek Jihočeského kraje,“ uvedl Kuba.

Zimola je momentálně v zahraničí. Už před časem uvedl, že v projektu lipenského rekreačního objektu nepochybil a vše může doložit. Peníze na nákup parcely Bláhovi zaplatil a zbylou částku mu uhradí po kolaudaci domu, uvedl dříve hejtman.

Bláha se už dřív hájil tím, že velkou část jeho příjmu tvoří zisky ze soukromého podnikání. Kuba v pátek uvedl, že podle účetní uzávěrky si touto cestou Bláha vydělá 15 000 korun měsíčně. „Je tu tedy závažné podezření, že stavbu domů na Lipně financuje z odměn z nemocnic, které jsou navíc neúměrně vysoké,“ prohlásil Kuba. Připustil, že se jedná jen o podezření. Povinností hejtmana i jeho náměstka však podle něj je tato tvrzení vyvrátit.

Kvůli odměnám pro vedení představenstva Jihočeských nemocnic kritizoval sociální demokraty i jejich koaliční partner hnutí ANO. Na příštím zasedání krajské rady chce s ČSSD diskutovat o změnách v čele společnosti i o změnách výše odměn.

Opoziční zastupitelé z ODS, KDU-ČSL a Koalice pro jižní Čechy mají momentálně 17 hlasů pro svolání mimořádného zastupitelstva. Aby se však zastupitelé mimo plánovaný termín sešli, je třeba 19 podpisů. „Chceme tímto vyzvat všechny zastupitele, kteří to nepovažují za normální, aby se k nám připojili, abychom se znovu na veřejném fóru na tyto otázky ptali,“ uvedl Kuba.

VIDEO: Jiří Zimola je považován za vycházející hvězdu ČSSD, takto se prezentoval na jejím sjezdu

Video  Jihočeský hejtman Zimola z ČSSD: Babiš dobře maže, pojede rychle a dravě.  - Jan Jedlička, Blesk TV

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

1912 ( 1. dubna 2017 06:11 )

Tohle odesácké hovado má co mluvit nezapoměli KUBOKUBIKULO !!!

setricka ( 31. března 2017 21:46 )

„"Na jihočeském trhu se také ozývají názory, že Kuba ho má malýho".... To je výrok stejně kvalitní jako pana Kuby. Docela určitě ale pravdivější než ten jeho.

agfor ( 31. března 2017 19:03 )

Peníze ze zdravotnictví vyvádějí především dobytkové ze zdravotních pojišťoven. Nevíte, někdo náhodou, jak se tohoto státního výpalného zbavit ?

tomik007 ( 31. března 2017 18:31 )

KUBIKULA uz zjevne nemel dlouho zadny prusvih

renataren ( 31. března 2017 18:26 )

Zrovna Kuba může něco pindat! Ten by měl být v lapáku sám... Chce jenom odstranit konkurenci...

Zobrazit celou diskusi
Další videa