Zaorálek míří do Súdánu, chce „vybojovat“ propuštění Jaška

Autor: ČTK, ks - 
24. února 2017
10:42

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek navštíví v neděli Súdán. S tamními představiteli bude jednat o možném propuštění Čecha Petra Jaška, který byl v lednu odsouzen k mnohaletému trestu vězení, mimo jiné za špionáž. Dnes to na svých internetových stránkách oznámilo ministerstvo zahraničí s tím, že o výsledku Zaorálkova jednání bude informovat po jeho návratu ze Súdánu.

Zaorálek se v Súdánu sejde se svým protějškem a s předsedou súdánského parlamentu. Podle ministerstva zahraničí navazuje Zaorálek na předchozí úsilí českých diplomatů a bude se snažit docílit propuštění Jaška a jeho návratu do Česka.

Jašek byl podle ministerstva zahraničí koncem ledna odsouzen k 20 letům vězení. Agentura AFP s odvoláním na Jaškova obhájce uvádí, že Čech dostal trest 24 let vězení.

Organizace Release International k případu už dříve uvedla, že Jašek a další tři lidé byli stíháni za financování protivládních hnutí v Dárfúru a v Jižním Kordofánu. Ve skutečnosti ale podle ní tito lidé pouze chtěli pomoci studentovi z Dárfúru, který utrpěl popáleniny při demonstraci. Jašek podle obhájců lidských práv předal v Súdánu příspěvek 5000 dolarů určený na léčbu studenta.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

amgal ( 24. února 2017 18:06 )

Kdo bude Zaorálkovi platit cestu, daňoví poplatníci? měl by to nechat zaplatit Jaškovi. Nikdo mu nekázal tam jezdit!!

1912 ( 24. února 2017 17:41 )

at tě tam zavřou a bude tu klid od takových zmetků co je tento ..M::A GO::R

fotrpjotr ( 24. února 2017 11:52 )

Aktivisti jsou zlo a stojí hromadu peněz.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud