Policejní šéf Tuhý bude půl roku „bez papírů“. Zběsilou jízdu hájil pučem

Autor: mib - 
29. 10. 2016
10:00

Policejní prezident Tomáš Tuhý odevzdá řidičák na půl roku a zaplatí pokutu deset tisíc. Rozhodlo o tom ministerstvo vnitra vedené Milanem Chovancem (ČSSD) ve správním řízení. Tuhý informaci sobotnímu deníku Právo potvrdil s tím, že rychlost překročil více jak dvojnásobně a nese za to zodpovědnost. Ministr Chovanec ocenil, že se Tuhý vzdal práva na odvolání a nese věc jako chlap.

Tuhý v červenci spěchal služebním vozem z domova do Prahy a na silnici, kde je nejvyšší povolená rychlost 50 kilometrů v hodině, ujížděl více jak „stovkou“. Chytila ho při tom ale ostravská policie. Tuhý informaci potvrdil a přijal trest, který mu uložilo ministerstvo vnitra.

„Mohu potvrdit, že jsem v těchto dnech převzal rozhodnutí správního orgánu ministerstva vnitra, které se týká přestupku v dopravě – překročení rychlosti,“ řekl Právu Tuhý.

Maják si policejní šéf nezapnul

Tuhý se hájil tím, že spěchal do Prahy v době, kdy v Turecku došlo k neúspěšnému pokusu o převrat. Byl prý povolán, aby vzniklou bezpečnostní situaci řešil. Přiznal, že nepoužil maják, i přestože na něj má jako policista při plnění služebních povinností nárok.

„Pokud bych plnil úkoly policie a chtěl využít oprávnění dané zákonem, tak bych samozřejmě při plnění úkolů a zejména při překračování rychlosti měl možnost použít zvláštní výstražné zařízení s právem přednosti jízdy, ale toho jsem nevyužil,“ řekl Tuhý.Podle něj je situace uzavřená záležitost. Stejně to vidí i jeho nadřízený Chovanec. Ten rozhodnutí odborného úseku resortu vnitra přijal, i když jej považuje za neadekvátní. „Jsem rád, že se k tomu policejní prezident postavil jako chlap a vzdal se lhůty na odvolání. Policejní prezident má i nadále moji důvěru,“ dodal Chovanec.

Před deseti lety podobnou situaci zažil někdejší policejní prezident Vladislav Husák. Za překročení rychlosti uložil řidičák na tři měsíce do trezoru pražského magistrátu a charitě poslal deset tisíc korun. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 29. října 2016 15:49 )

TJUHYK nosi svoje p r u s e r y jako chlap

krutasbimbo ( 29. října 2016 14:31 )

Už ho vidím jak jede do práce MHD. Prej je Chlap!!! jasně když mu na ten čas přistaví služební auto se šoférem k dispozici na vše!! a za své?

hejhej ( 29. října 2016 13:50 )

Uhekaný Tuhý blábolí a lže, jak jeho zvykem. Stejně dostal směšnou pokutu a řidičák mu měli vzít na delší dobu.

zkzkz ( 29. října 2016 12:39 )

A takový *z*m*r*d*nás buzeruje

auslak ( 29. října 2016 12:11 )

tomu se říká HRDINA , chce to metál

Zobrazit celou diskusi
Další videa