Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Mozek policejní reformy ve službě končí. Laube bude radit Chovancovi

Autor: simao, ČTK - 
19. září 2016
13:37

Náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube v polovině září skončil ze zdravotních důvodů u policie. Dál by měl působit jako poradce ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Laubeho přínos ocenil policejní prezident Tomáš Tuhý. Generál byl jedním z architektů reorganizace policie, kterou Chovanec podepsal.

Zdeněk Laube se rozhodl ukončit služební poměr kvůli dlouhodobým zdravotním problémům. „O zdravotním stavu generála Laubeho jsem informován již několik měsíců. Jsem rád, že pan generál vyslyšel moji žádost a definitivní krok odložil až po té, co se úspěšně rozběhla Národní centrála proti organizovanému zločinu,“ uvedl v tiskové zprávě policejní prezident Tomáš Tuhý.

Ocenil tak Laubeho přínos i pro rozjezd NCPO, která vznikla sloučením protimafiánského a protikorupčního útvaru v rámci ostře diskutované reorganizace policie. Také Laube byl jedním z těch, koho si předvolal sněmovní výbor, prošetřující policejní reformu. „Na rozdíl od ostatních já nebudu vynášet informace včetně akce Vidkun,“ říkal po své výpovědi Laube s narážkou na zátah v Olomouci, který sněmovní komisi zaujal také.

Laube je totiž označován za hlavního architekta nedávných změn v policejní struktuře, při nichž sloučením ÚOOZ a ÚOKFK vznikl nový policejní útvar, což těžko „rozdýchával“ šéf ÚOOZ Robert Šlachta a odešel do civilu. 

Reforma také vyvolala roztržku uvnitř vládní koalice. „Zdůrazňuji, že za mým krokem není třeba hledat vedlejší úmysly, i když poslední měsíce nebyly díky zbytečné politizaci systémových změn zrovna jednoduché,“ uvedl Laube.

U policie sloužil od roku 1981. Náměstkem policejního prezidenta se stal v červnu 2014. Předtím byl pět let šéfem policejního Útvaru speciálních činností. Před rokem 1989 pracoval pro komunistickou Státní bezpečnost (StB).

Vše o reorganizaci policie čtěte ZDE

starypes ( 20. září 2016 05:50 )

Máš v tom nicku chybu. Správně má být: zdenekk-informátor !

hejhej ( 19. září 2016 20:11 )

Další vyžírka na ministerstvu. ČSSD jenom rozšiřuje administrativu. Před volbama blábolili o zúžení. Tak je to vždy, to co hlásají před volbama a na co loví voliče, po volbách, opak je pravdou.

pavel215_klafunda ( 19. září 2016 17:26 )

Takových různorežimáků bylo a je.

starypes ( 19. září 2016 17:26 )

Tak o panu generálovi nemluv. Odvedl kus poctivé práce pro komunistický režim, by i pro nový kapitalistický režim a věřím tomu, že kdyby tady přistáli Marťané, tak by věrně sloužil i jim, bez ohledu na své zdraví.

janotta ( 19. září 2016 16:54 )

Laube - od prvního pohledu podrazák !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud