Za vajíčko na hlavu státu před soud: Muž, který vrhl po Zemanovi, má oplétačky

Autor: bru/ČTK - 
25. října 2016
11:05

Policie navrhla obžalovat muže, který předloni 17. listopadu údajně házel na pražském Albertově vejce směrem k pódiu, na němž měl projev prezident Miloš Zeman. ČTK to dnes sdělil mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Ondřej Šťastný. Za výtržnictví hrozí obviněnému až dva roky vězení.

Státní zástupce nyní prostuduje kompletní spis a do 30 dnů rozhodne, jestli na obviněného podá obžalobu, nebo zvolí jiný procesní postup,“ uvedl Šťastný.

Incident se stal při odhalení pamětní desky k 25. výročí pádu komunistického režimu. Prezidenta tehdy vypískaly stovky lidí. Na transparentech mu vytýkali náklonnost k Rusku, vztah k alkoholu a vulgární výroky v rozhlase. Ze shromážděného davu létaly předměty včetně vajíček a zaznívaly výzvy k odstoupení z funkce. Osobní strážci bránili hlavu státu rozevřenými deštníky, Zeman nazval vrhače předmětů zbabělci.

Nejdřív ani pokuta, pak trestný čin

Policisté při shromáždění nikoho nezadrželi. Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 2, pod kterou Albertov spadá, obdrželo v souvislosti s pietní akcí tři trestní oznámení a postoupilo je policii k prověření. Policie původně konstatovala, že vrhači se dopustili maximálně přestupků proti občanskému soužití, za něž lze uložit pokutu a případně i zákaz pobytu. Věc proto putovala k posouzení na radnici. Úředníci z odboru správních agend městské části pak rozhodli, že házení vajec nebylo ani přestupkem.

Později ale magistrát nařídil Praze 2, aby házení vajec na prezidenta jako přestupek posoudila. Policie pak začala na pokyn žalobce vyšetřovat házení vajec jako trestný čin výtržnictví a obvinila dva lidi. Letos v létě však stíhání jednoho z nich zastavila. Po vyhodnocení důkazů totiž vyloučila, že tento obviněný házel předměty na účastníky shromáždění.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

aaobcanka ( 25. října 2016 14:34 )

Stop KDU, TOP, ODS a pravičáckým médiím ! PL,Flekovi : Volte ANO, Babiše, ten jako jediný jde po mega-zlodějích (sám krást nemusí, má dost miliard). Proč si myslíte, že všechny pravicové strany mu jdou po krku ? A média, zlodějská, manipulující s národem dle diktátu ODS, TOP, KDU - církevních restituentů. Ostatní mafiáni budou stále tunelovat. Morálka papalášů a jejich vyučených tunelářů (Rittig, Nagyová atd.) je na nule. Musí nám vládnout jen 1 strana, jelikož ta pak bude sama samotinká zodpovědná za vše, co (ne)udělala. Když vládne nenažraná, tunelářská, intrikánská a s národem manipulující koalice pravičáků TOP, ODS, KDU, tak nás, lid, ožebračuje svými tzv. tunely. Pakliže vládne levice ČSSD v koalicí s ANO a KDU, zase se nedomůžeme toho, co 3 strany slíbily, jelikož musí navzájem sobě v tom či onom ustupovat.

simeone ( 25. října 2016 12:36 )

Ten vaječník může být rád že je jen u soudu. V USA nebo Ruské federaci by měl na sobě už dávno dřevěné pyžamo.

japome ( 25. října 2016 11:39 )

a tak to má být - úcta k hlavě státu ať je tam kdokoliv.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud