Pivo ani jídlo nezlevní, koalice se nedohodla. Státem placené výživné má šanci

Autor: ČTK - 
24. října 2016
19:25

Vládní koalice se v pondělí neshodla na podobě snížení daně z přidané hodnoty na základní potraviny nebo pivo, do voleb už nechce téma otevírat. Po jednání koaliční rady to potvrdili předsedové sněmovních klubů ANO, ČSSD a KDU-ČSL. Koaliční strany nenašly shodu ani na návrzích v sociální oblasti, o nich bude koalice dál jednat.

Do sněmovních voleb chce koaliční rada ještě řešit například situaci rodičů samoživitelů, spory o zálohové výživné, jak ho navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD), má řešit pracovní skupina.

Pivo se nezlevní

O snížení DPH u čepovaného piva z 21 procent na 15 procent od příštího roku a u základních potravin ze současných 15 procent na 10 procent od roku 2018 hovořili vládní politici před krajskými a senátními volbami.

Snížením daně na čepované pivo chtěl ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš kompenzovat restauracím ztráty se zavedením elektronické evidence účtů. K shodě ale koalice nedospěla. Téma je podle místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka „pro tuto chvíli už uzavřeno. Šéf lidovecké frakce Jiří Mihola připustil, že se může znovu objevit před volbami.

Koalice chce dál debatovat o zvýšení platů ve vysokém školství.

zdenek43 ( 25. října 2016 10:06 )

a ty zvasty, ze neni koho volit ....... jeeeeeeeeeeeeeeeee po Sametaku jste tyky cuceli?? kolik novych tvari je???? kdyz DOBROVOLNE dokola volite to co volite ....... napr. soudruha-pritele z CSSD B.SOBOTKU - toho Sobotku - ktery jakozto ministr financi ve vladach soudruhu-pratel z CSSD Spidla,Gross a Paroubek - dokazal jako jediny ministr financi Ceskou republiku zadluzit ............ Za jeho působení ve funkci ministra financí vznikly rozpočtové schodky v celkové výši 406,6 miliard Kč, v důsledku čehož se státní dluh více než zdvojnásobil.....V době jeho nástupu do funkce ministra financí v roce 2002 činil státní dluh 395,6 miliard Kč...Na konci Sobotkova mandátu (v roce 2006) činil státní dluh 802,5 mld. Kč, což byl více než dvojnásobek státního dluhu nakumulovaného v období 1993–2002. a proslul ........ Z doby po nástupu do funkce je znám jeho výrok o nereálnosti předvolebních slibů ČSSD: „Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí.“[ A DNES TAKOVOU KREAURU?? MATE DOBROVOLNE JAKO PREMIERA CR ...... dalsi je soudruh-komunista-pritel Jan MLADEK ---- taky postavicka ten ktery od Sametaku byl strujcem vseho kolem horniku,dolu.... Mostecka uhelna,OKD..... a dnes taky dela ministr průmyslu a obchodu ČR...............nooooo a soudruh-StBak BABIS .... ministr financi..... a tak muzeme pokracovat dal a dal...........

zdenek43 ( 25. října 2016 09:56 )

a jejej, zase tady delate mega prekvapene???????? a ZASE NA TO CUCITE JAKO TELATA NA NOVA VRATA ....... od Sametaku je to dokola a stejne...... soudruh - pritel + soudruh-StBak + soudruh-komunista VAM - Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. no a po volbach ??? zvysoka na VAS KALEJI ..... samo, ze do dalsich VOLEB to zase bude smrst DARKU A stavět vzdušné zámky JSTE SKUTECNE ne MEGA a GALAXTICKE STADO V . O L U .......... a zaslouzite si TO,CO MATE

Bocian ( 24. října 2016 21:40 )

Ten soudruh Babiš si nevidí do své soudružsko-imperialistické tlamy. Slíbil levnější pivo, když už nic a ono úplně ho.no.

barracuda.sro ( 24. října 2016 19:53 )

Politik je jen ULHANÝ, předražený, nicnedělající darmožrout, myslící jen na své dobro !!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud