Petr Kostelecký je teprve desátým sládkem ve více než 120leté historii pivovaru. „Sládek má na kvalitu piva velký vliv. Je to vlastně taková profese ‚tři v jednom‘ – technik, chemik a kuchař. Musí znát tradiční technologie výroby piva, chemické procesy kvašení a zrání a zároveň umět najít tu správnou chuť zlatavého moku, která bude konzumentům chutnat,“ dodává sládek.

O tom, že si Pivovar Litovel své sládky pečlivě vybírá, svědčí i to, že medaili ze soutěže získal již ten první, a to již v roce 1906 na Mezinárodní gastronomické výstavě ve Vídni. A od té doby sbírá litovelské pivo ocenění neustále.

Autor: Litovel

Trend posledních let: pivní speciály

I když se objevily poplašné informace, že zlaté časy čepovaného piva se chýlí ke konci, je u nás poměr sudů a lahví dlouhodobě stabilní zhruba v poměru 50 : 50. Co lze ale považovat za trend poslední let, jsou pivní speciály včetně různých zahraničních typu ale, ipa či ovocných piv.

„Je pravda, že je teď boom různých typů a druhů piv. Zákazník přijde do obchodu a vidí obrovskou škálu produktů. Sám mnohdy neví, jaké si má vlastně vybrat,“ zamýšlí se Kostelecký. „Nepochybně to souvisí i s rozmachem minipivovarů. Když někdo neví co by, tak si postaví minipivovar a myslí si, že pivo vždycky nějak uvaří, třeba podle internetového návodu. Ono to ale tak jednoduché není, což vám potvrdí opravdoví odborníci.“

Video
délka: 02:05

 Litovel

Novému druhu piva většinou předchází poměrně dlouhé ladění chutí a technologií. Může pomoci inspirace ze zahraničí, kde jsou oblíbené třeba svrchně kvašené speciály typu ale. „Stejně jako třeba Gustav 13° jsme i ale měli možnost vyvíjet v naší malé laboratoři, minipivovaru o objemu 250 litrů,“ vysvětluje sládek. A že se investice do novinek vyplatila, dokazuje ocenění Regionální potravina Olomouckého kraje pro Gustava v loňském roce.

„Pivní speciály a ovocná piva jsou pro sládka takovou hravou odměnou, základem kumštu nicméně zůstávají klasické světlé a tmavé ležáky. Ty patří v sortimentu Pivovaru Litovel ke kvalitním stálicím,“ říká Petr Kostelecký.

Autor: Litovel

Právě klasická piva Litovel Moravan, Premium a Classic uspěla v letošní degustační soutěži Zlatý pohár PIVEX 2016. Moravan si odnesl bronz v kategorii světlých výčepních piv a stříbrný Zlatý soudek PIVEX 2016, zbylá dvě získala Certifikát kvality Zlatý pohár PIVEX 2016. Pozadu nezůstala ani tmavá piva: zlato v kategorii tmavých piv obdržela Litovel Dark a stříbro Litovel Premium Dark. Litovel Dark je letos už dvojnásobně zlatá, a to díky vítězství v prestižní mezinárodní soutěži Zlatá pivní pečeť kvality 2016.