Sobota 4. prosince 2021
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Polojasno 1°C

Schwarzenberg ubytoval na Orlíku stíhaného ruského umělce Vorotnikova

Autor: val - 
13. října 2016
20:03

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve svém panství na Orlíku ubytoval umělce ruské disidentské skupiny Vojna Olega Vorotnikova, jeho ženu Nataliji Sokolovou a jeho tři děti. Informaci potvrdil serveru Aktuálně.cz sám Schwarzenberg.

Vorotnikova v Rusku obvinili z chuligánství. Sám přiznává, že jeho umění spočívá právě v chuligánských akcích. Se svou rodinou žije kočovným životem, například nepoužívají peníze a živí se tím, co jim lidé dají nebo co ukradnou. V Rusku na něj vydali mezinárodní zatykač, běží s ním vydávací řízení.

Rodinu napřed v Česku ubytovali performeři Ztohoven. Ti se jich ale zřekli poté, co se zastal ruského prezidenta Vladimira PutinaNyní ho na Orlíku ubytoval bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. „Známí mi volali, že (Vorotnikov) nemá byt v Praze, tak jsem ho holt ubytoval,“ řekl serveru Aktuálně.cz, který už dříve řekl, že než Vorotnikova vydal do Ruska, raději jej ubytuje u sebe.

O obytování na Orlíku informovala performerská skupina Vojna na svých webových stránkách. „Kníže Karel ze Schwarzenbergu, vévoda krumlovský, landkrabě klettgavský, hrabě ze Sulzu pozval přestrašnou skupinu Vojna do své rezidence v Orlíku nad Vltavou. (...) Lídrům skupiny Olegu Vorotnikovovi, Nataliji Sokolové a také dětem - aktivistům – sedmiletému Kasperovi, čtyřleté Mamě a 16měsíční Troici – poskytl malý, leč útulný byt,“ stojí na webu.

Vorotnikova zadržela česká policie v září kvůli krádeži v supermarketu. Ještě před tím jej podle serveru zadrželi v Českém Krumlově.

mgrmarie ( 14. října 2016 13:09 )

joudajoudovy ( 14. října 2016 09:30 )

proc? kdyz chci prihrat prilezit pro zdenekka, aby se mel kde prichylit? to je s necim v rozporu?

jity ( 14. října 2016 09:12 )

V čem je Vorotnikov umělcem? Neni to ten co si přibil penis na Rudém náměstí? To je to umění? Nebo to byl jiný cvok.

salto ( 14. října 2016 08:54 )

Živí se tím, co jim lidé dají nebo co ukradnou - to jsou u knížete na správném místě. Svůj k svému a taky by mohli Kchárla trochu kulturně obohatit. Lidi to je ale buvol nevšedního formátu

joudajoudovy ( 14. října 2016 08:37 )

opet me smazali, zrejme zdenekk je z rad smuclerky a spravuje web. takze opakuji: zdenekk ma dalsich 10bodu za vtipnou odpoved.

Zobrazit celou diskusi
Další videa