Už žádné obídky bez DPH: Poslanci doplatí daň tři roky zpětně

Autor: mim - 
6. října 2016
05:01

Vymýšlejí daně, které z nás voličů tahají krvavé peníze, ale teď si sami budou muset pustit žilou! Blesk dosáhl toho, aby poslanci ve sněmovní restauraci platili daň z přidané hodnoty (DPH), samozřejmou pro všechny ostatní občany.

Doposud byly veškeré produkty sněmovních restaurací prodávány bez DPH. U obědu za 78 korun jinak štědře placený zákonodárce ušetřil 16,40 Kč. Poté, co na tuto skutečnost upozornil Blesk, tenhle daňový ráj skončil: včera byla totiž Sněmovna registrována z moci úřední k placení DPH a bude ji muset zpětně doplatit od 1. 1. 2013. Potvrdil nám to ministr financí Andrej Babiš.

„Co udělá Finanční správa, je na ní, je na ministerstvu financí nezávislá,“ upřesnil ještě. Částku, kterou bude muset Sněmovna vrátit, zatím Finanční správa nemůže vzhledem k zákonné povinnosti mlčenlivosti uvést.

Své stanovisko k »nucené registraci« nám do uzávěrky vydání nesdělila ani Sněmovna. Poslanecká vývařovna proslula neobvykle nízkými cenami jídel – polévka tu přijde na 6 Kč a oběd na 63 Kč. To se teď zřejmě změní a přiblíží reálným cenám, které platí i senátoři.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

kukuku ( 8. října 2016 10:10 )

Jsou strávníci, kteří si pro vlastní jídelnu nastavili supervýhodný daňový režim.

rudyptak48 ( 7. října 2016 10:29 )

Tihle parchanti, kteří při volbách žebrají o vaše hlasy, schvalují zákony, které s velkou oblibou sami obchází a porušují. Když už konečně skončí náš Absurdistán?

nezadat1 ( 6. října 2016 15:09 )

Myslíš,že má každý takovou rodinu jak ty?

anka ( 6. října 2016 13:30 )

souhlas  

zednik ( 6. října 2016 12:12 )

Poslanci nic nedoplatí, a pokud jo, tak to doplatí sněmovna. Tedy všichni občané ..Polévka tu přijde na 6 Kč a oběd na 63 Kč. To se teď zřejmě změní a přiblíží reálným cenám, které platí i senátoři.... Takže budou to mít dražší o 3 nebo 4 koruny ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud