Konvička málem nešel „s humorem do Mekky“. Podává kvůli tomu trestní oznámení

Autor: bru/ČTK - 
10. 9. 2016
12:22

Antiislamista Martin Konvička inicioval trestní oznámení na pražského náměstka Petra Dolínka kvůli jeho výzvě, aby magistrát zrušil kvůli havárii kanalizace nedělní akci jeho iniciativy u saúdskoarabského velvyslanectví. Konvička to dnes řekl ČTK a Českému rozhlasu. Pokládá za nehorázné, že se Dolínek pokusil zabránit řádně ohlášené akci. Podle magistrátu i ministerstva vnitra pro její zákaz nebyly zákonné důvody.

Na toho Dolínka můj advokát připravuje a podá trestní oznámení za zneužití pravomoci veřejného činitele,“ uvedl dnes Konvička.

Podívejte se, co způsobila Konvičkova poslední akce:

Video Děs, hrůza a zběsilý útěk před terorem: Kamera v restauraci odhalila, co se dělo při akci konvičkovců. - Tomáš Ságl

Iniciativa Martina Konvičky (IMK) svolala na nedělní odpoledne před saúdskou ambasádu v Bubenči akci „s humorem do Mekky“. Magistrát shromáždění nezakázal ani přesto, že minulá akce IMK na Staroměstském náměstí, při níž vystupovali maskovaní muži převlečení za bojovníky tzv. Islámského státu a stříleli z maket zbraní, je šetřena jako výtržnictví.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) tehdy žádala potrestání magistrátního úředníka, který shromáždění povolil. Ministerstvo vnitra ale dalo úřadu za pravdu. Důvody k zákazu podle něj nebyly. Ohlášení demonstrace ovšem podle vnitra mělo vzbudit zvýšenou pozornost.

Nedělní akce IMK je svolaná na den 15. výročí teroristického útoku na Světové obchodní centrum a Pentagon v USA. Útoky teroristů ze skupiny al-Káida si tehdy vyžádaly téměř 3000 obětí. V pátek v saúdskoarabské Mekce také začala velká pouť za účasti téměř dvou milionů muslimů ze 150 zemí.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

oxygene.p ( 10. září 2016 17:34 )

mě je jedno jestli jdou slimáci do meky , mekače , ale hlavně at jdou pr.dele. Mimo pošahaný Makrely a pár sluníčkářů tu verbež tady nikdo nechce.

Zobrazit celou diskusi
Další videa