Konvička málem nešel „s humorem do Mekky“. Podává kvůli tomu trestní oznámení

Autor: bru/ČTK - 
10. září 2016
12:22

Antiislamista Martin Konvička inicioval trestní oznámení na pražského náměstka Petra Dolínka kvůli jeho výzvě, aby magistrát zrušil kvůli havárii kanalizace nedělní akci jeho iniciativy u saúdskoarabského velvyslanectví. Konvička to dnes řekl ČTK a Českému rozhlasu. Pokládá za nehorázné, že se Dolínek pokusil zabránit řádně ohlášené akci. Podle magistrátu i ministerstva vnitra pro její zákaz nebyly zákonné důvody.

Na toho Dolínka můj advokát připravuje a podá trestní oznámení za zneužití pravomoci veřejného činitele,“ uvedl dnes Konvička.

Podívejte se, co způsobila Konvičkova poslední akce:

Video  Děs, hrůza a zběsilý útěk před terorem: Kamera v restauraci odhalila, co se dělo při akci konvičkovců.  - Tomáš Ságl

Iniciativa Martina Konvičky (IMK) svolala na nedělní odpoledne před saúdskou ambasádu v Bubenči akci „s humorem do Mekky“. Magistrát shromáždění nezakázal ani přesto, že minulá akce IMK na Staroměstském náměstí, při níž vystupovali maskovaní muži převlečení za bojovníky tzv. Islámského státu a stříleli z maket zbraní, je šetřena jako výtržnictví.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) tehdy žádala potrestání magistrátního úředníka, který shromáždění povolil. Ministerstvo vnitra ale dalo úřadu za pravdu. Důvody k zákazu podle něj nebyly. Ohlášení demonstrace ovšem podle vnitra mělo vzbudit zvýšenou pozornost.

Nedělní akce IMK je svolaná na den 15. výročí teroristického útoku na Světové obchodní centrum a Pentagon v USA. Útoky teroristů ze skupiny al-Káida si tehdy vyžádaly téměř 3000 obětí. V pátek v saúdskoarabské Mekce také začala velká pouť za účasti téměř dvou milionů muslimů ze 150 zemí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

oxygene.p ( 10. září 2016 17:34 )

mě je jedno jestli jdou slimáci do meky , mekače , ale hlavně at jdou pr.dele. Mimo pošahaný Makrely a pár sluníčkářů tu verbež tady nikdo nechce.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud