Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení 0°C

Babiš má problémy s oběma očima. Hrozí mu vážné poškození zraku

Autor: kal, bru, sč - 
6. září 2016
15:40

Závažné zdravotní komplikace musí teď řešit vicepremiér Andrej Babiš (62, ANO). Pro Blesk uvedl, že má problémy s očima a byl kvůli tomu na neodkladném vyšetření v nemocnici. Na obou očích se mu odděluje sítnice, což je diagnóza, která může vést k vážnému poškození zraku. Řešením bývá operace, na tu se ale Babiš zatím nechystá.

Vicepremiér a šéf ANO zahájil pracovní program v úterý už v sedm hodin ráno. Společně s ministry Danielem Hermanem (KDU-ČSL) a Robertem Pelikánem (ANO) u památníku obětí romského holocaustu v Letech u Písku. Proč tak brzy? „Mám problémy s očima a jsem objednaný na vyšetření do nemocnice. Nejde to odložit,“ vysvětlil Blesku hned po ránu.

Odpoledne Babiš připojil další podrobnosti. „Mám problém s oddělováním sítnice na obou očích,“ zmínil s tím, že operaci mu lékaři ale zatím nenavrhují.

Oddělování nebo také odchlípení sítnice je závažné oční onemocnění, které nejčastěji postihuje lidi středního a vyššího věku. „Někdy pacient může vnímat záblesky světla, hustě padající černé vločky, nebo periferní výpadek zorného pole, který si však dlouhou dobu neuvědomuje, dokud není postiženo centrální vidění,“ uvádí web Evropské vitreoretinální společnosti.

Bez včasného chirurgického zákroku, nejlépe během jednoho až dvou týdnů, se podle odborníků sítnice svraští, protože pigmentové buňky pronikají trhlinou na povrch sítnice a začnou tvořit jizevnaté membrány. A dochází k výraznému postižení vidění. „Jakmile je sítnice svraštělá, operace je mnohem složitější a naděje na zhojení jsou velmi omezené,“ zmiňuje web.

speaker ( 6. září 2016 21:37 )

Chapu jak to mysli. To by byl a zil na sve Vysocine, barracu.

speaker ( 6. září 2016 20:48 )

barracuda.sro ( 6. září 2016 18:45 )

Ale pokud se nepletu tak Zeman už v důchodu je!! LOLINO

aaobcanka ( 6. září 2016 18:41 )

Panu Babišovi od party VŠ,SŠ,poctivě vystudovaných.Nejsme jako dálkaři "vystudovaní"na: 1)PA,policejní akademii, šéf GIBS p.Murín a býv.šéf,nyní podšéf protišlachtovské kriminálky p.Vild ? Nedávají maturitu/diplom VŠ vyučeným čtyřkařům ze ZŠ,sedícím x let na PČR, jen za docházku ? 2)plz.právech,p.Chovanec a x horších ? 3)ČZU,M.Richter,býv.starosta asi od 25r. v Praze10,pak na MHMP? Všem se omlouváme,známe praktiky PČR-SZ-soudců-papalášů.Spojí se,nechají si nás zjistit,podají žalobu tito milionáři z našich daní schovaní pod st.organizací,tudíž bez zveřejnění svých jmen,nacpou nás do médií k vyděšení diskutérů,že nás odsoudili k pokutě 100 000 Kč za pomluvu. Tak to udělal p.Hollý,ODS+šéf Bohnic,schován za blázinec PNB. SVOBODA SLOVA SKONČILA. Pan Hollý nejenže hájil propuštění vražedkyně,i když opakovaně tvrdila,že bude vraždit. Ale udal za slušné zveřejněné texty invalidu s dítětem,jenž text neeepsal,ale p.Hollý usoudil,že ano. Invalida obdržel od p.Hollého před soudem kopii urážejícího či pravdivého textu,že údajně: PNB týrá Alzheimery hladem (vakuově balené jídlo Alzheimerů si nosí sestry domů?),Alzheimera musíte krmit min.10 min.,zapomíná i jíst,sestrám je cizí člověk lhostejný?,Alzheimery sestry nepřebalují,nechají je i 5h ve výkalech,neléčí svrab,oční záněty,opruzeniny,Alzheimery uspávají sedativy,aby umírali hlady"v klidu"?Aby je utýrali k smrti ?? Invalida tomu jen věří.Pan Hollý je tak "nenasytný" při své mzdě třeba 150 000 Kč/měs.,že jako mstu za víru invalidy v něco napsaného na netu žádá sankci 100 000 Kč+omluvu.Kdo asi soud vyhraje? Invalida či šéf Bohnic a současně podšéf+býv.šéf všech psychiatrů ? Když všichni policisté+st.zástupci+soudci potřebují znalecké posudky od psychiatrů,tj.podřízených p.Hollého ? Udáváte nevinné,zastrašujete diskutéry ? Vše anulujeme,abyste nemusel nutit policistu Prahy 8 k ev.podvodům.Omluva všem,abyste nemuseli udávat za slušné,ev.i pravdivé texty s táz.větami.Nic netvrdíme,jen se ptáme.

gabreta ( 6. září 2016 18:07 )

Zdaleka ne. Ještě s blbcema!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud