Poslanec Stupčuk se „vykoupil“ z bouračky v opilosti. Soudu unikne za 150 tisíc

Autor: ČTK, val, mim - 
5. září 2016
19:45

Státní zástupce podmíněně zastavil trestní stíhání poslance Štěpána Stupčuka (ČSSD), kterého policie obvinila kvůli dopravní nehodě v opilosti. Stupčuk zaplatil pokutu a na dva roky přišel o řidičský průkaz. Informovala o tom Česká televize, podle zjištění Blesku mu na to stačilo 150 tisíc. Kvůli případu se už dříve vzdal funkce místopředsedy poslaneckého klubu ČSSD.

„Rozhodnutí jsem obdržel v těchto dnech, stíhání bylo podmíněně zastaveno,“ řekl televizi Stupčuk. „Zaplatil jsem 150 tisíc korun ve prospěch účtu státního zastupitelství na pomoc obětem trestných činů,“ upřesnil poslanec pro Blesk.

Stupčukovo auto havarovalo 7. února ráno na dálnici D7 u Prahy. Když přijela na místo policie, byl poslanec u svého vozu sám. Policii řekl, že neřídil, jméno údajného řidiče ale neuvedl a odmítl i dechovou zkoušku. Svědci nehody podle televize Nova uvedli, že poslanec byl viditelně opilý.

Ke stíhání poslanci Stupčuka vydali koncem května. Sám poslanec už předem uvedl, že své imunity využít nechce. Policie pak Stupčuka obvinila a navrhla obžalovat z ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu hrozily až tři roky vězení.

schelly ( 8. září 2016 20:29 )

Jan Hus: Chceš loupit, zaplať, chceš lhát, zaplať, chceš vraždit, zaplať! Tady se řeší muslimové a islám, že sem přinesou středověk, ale my ho tu máme i bez nich.

st.rec ( 6. září 2016 08:38 )

Měříme všem stejným metrem,alkohol-testem i zákonem.Zaplatil pokutu když neřídil?To je hezké přiznání,takže výlet z funkcí za nedůvěryhodnost a nepodmíněně,brzy budou s kolouškem a Dalíkem nejen tři do mariáše...

joudajoudovy ( 6. září 2016 06:38 )

a to nam sobotka kaze o moralce..... bohuzel, jak nekdo sahne na socany, spratelene paky pracuji na plne obratky a vse zametaji pod koberce. timto cinem ztracite dalsich 100 bodu. socani jsou pouhymi pokrytci a obchodniky s destem.

tomik007 ( 5. září 2016 21:13 )

To ma Stupcjuk za mesic vydelano a usmev na tvarzi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud