Václav Klaus: Evropa potřebuje téměř revoluci, migrace ji jinak zničí

Autor: bru/ČTK - 
22. srpna 2016
20:37

Evropa potřebuje zásadní změnu, téměř revoluci, jinak jí kvůli masové migraci hrozí zničení, je přesvědčen bývalý český prezident Václav Klaus. Na předvolební akci Alternativy pro Německo (AfD) v severoněmeckém Schwerinu dnes večer hovořil také o povstání mas a jasně se vymezil vůči německé kancléřce Angele Merkelové. Alternativu pro Německo, mnohými označovanou za pravicově populistickou, Klaus podpořil již poněkolikáté.

„Považuji to za čest, že mohu znovu promluvit na shromáždění během volební kampaně AfD,“ řekl na začátku svého asi dvacetiminutového vystoupení Klaus. Činí tak prý s radostí, i když podle svých slov kvůli podpoře strany už přišel o možnost vystoupit na některých německých konferencích nebo univerzitách.

Hlavní část svého projevu přednášeného v němčině, který několikrát přerušil potlesk, věnoval český exprezident migraci, která je také ústředím tématem volební kampaně AfD.

Pokračování masové migrace jiných kultur a civilizací zničí Evropu i bez terorismu, myslí si Klaus. „Teď je jasné a evidentní – doufejme, že také pro vaši kancléřku – že dnešní vlna terorismu je nevyhnutelnou součástí masové migrace, prohlásil také Klaus před asi 150 příznivci AfD.

Merkelová nedávno odmítla, že by islamistický terorismus do Německa přinesli uprchlíci. Je podle ní fenoménem, s nímž má spolková republika problémy už mnoho let, nikoli od doby, kdy před rokem otevřela hranice pro statisíce zejména syrských uprchlíků.

Aby se starý kontinent vyhnul možnému zničení, je podle Klause potřeba zásadní a hluboké změny. Pro takovou širokou společenskou změnu je zapotřebí téměř revoluce, „něčeho podobného, co jsme museli udělat v listopadu 1989“, uvedl exprezident v narážce na pád komunistických režimů ve střední a východní Evropě. V tomto kontextu hovořil také o povstání mas, tak jak ho pojmenoval španělský filozof José Ortega y Gasset.

Podívejte se na další fotky exprezidenta Klause:

bum-bec-bum ( 23. srpna 2016 00:57 )

Jo a ještě něco kámo, kdy si ty zrůdo konečně uvědomíš, že za všechny války na zemi od poslední světový můžou zkurvený ušáci? A těm zvedáš sklenku. Zrádče. Sfině!!!!

bum-bec-bum ( 23. srpna 2016 00:52 )

A takový kripl jako jseš ty tady může lítat? Drž hubu padouchu.

Hops_aIive ( 22. srpna 2016 23:11 )

Jak může tenhle zlodějskej zpěváček veřejně prohlašovat svoje názory? Ten měl už dávno být ve vězení nebo v blázinci. Jsme národ debilů, že necháme takovýho trotla běhat po svobodě a dávat mu prostor v médiích

1pravda1 ( 22. srpna 2016 22:40 )

Zásadní a trvalé změny - to už jsme zažili Klausi, toto jsi mlel od revoluce a byly za tím jen rozkrádačky, zhasnuto při privatizaci, špinavé peníze, založení ODS, vytunelování bank nevratnými úvěry na privatizaci..... a když jsi nechal rozkrást téměř vše, tak jsi nařídil utahování opasků!!! Ty jen žvaníš a nakonec z tebe vyleze oblíbené - žádné regulace - volná ruka trhu vše vyřeší, žádné omezování svobody atd. Jen blázen by ti uvěřil nebo někdo v jiné zemi, kde tě neznají pořádně.

tomik007 ( 22. srpna 2016 21:45 )

OKOT rekne cokoliv - jen aby se zalibil

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud