Babiš se čertí: „Moravec si na mně honí triko.“ Česká televize to odmítá

Autor: Jaroslav Šimáček - 
20. 6. 2016
19:11

Andreje Babiše (ANO) pořádně rozezlil průběh nedělních Otázek Václava Moravce. V komentáři pro Blesk.cz se do moderátora pustil, že si na něm Moravec „honí triko“, „hraje nefér“ a „není nestranný“. Straní prý Sobotkovi s Chovancem (oba ČSSD). Ministra vnitra zároveň nařkl, že vyhověl podsvětí.

Ještě 13. června Andrej Babiš redaktorce Blesk.cz tvrdil: „Nebudu k němu chodit, protože je zaujatý a negativní vůči mé osobě. To si myslím, že veřejnoprávní televize by to neměla dělat. Skáče mi do řeči, mění témata, jaká byla domluvena, zesměšňoval moji ženu na Twitteru. Pomlouval mě, říkal, že jsem byl majitel Čapího hnízda. Pokud to takto vezmu, tak proč bych tam chodil.“

Jenže nakonec se 19. června do Otázek Václava Moravce vydal. Mluvit se mělo především o tématu vládní krize kvůli reorganizaci policie. Dalšími hosty byli Vojtěch Filip (KSČM) a Petr Fiala (ODS). A debata to byla pořádně vášnivá.

„Do pořadu jsem se rozhodl jít proto, že jsem nechtěl jen přihlížet, jak se pan Moravec s hosty v téměř každém vydání Otázek Václava Moravce baví o Babišovi bez Babiše a střílí do mě ze všech stran. Ale včera se mi potvrdilo, že chodit tam pro mě fakt nemá smysl,“ uvedl Babiš v reakci pro Blesk.cz.

„Nebudu podporovat pořad postavený na kritice mojí osoby za každou cenu, na které si moderátor honí triko. Lituju, že jsem do Otázek Václava Moravce včera znovu šel. Lituju, že jsem svůj čas nevěnoval rodině a znovu jsem se nechal nachytat zaujatým a naprosto neobjektivním moderátorem, který je jednostranný a hraje nefér hru,“ dodal Babiš.

Plívová (ČT): Moravcovy Otázky jsou vyvážené a nestranné

Šéf ANO také tvrdí, že Moravec straní premiéru Sobotkovi a ministru Chovancovi. „Tato domněnka zaznívá z úst ministra financí opakovaně, ze všech dosavadních obsahových analýz nezávislých agentur nicméně vyplývá, že pořad Otázky Václava Moravce, včetně vystupování jeho moderátora, je vyvážený a nestranný, což zaznělo i v nedělním vydání. Výhrady ministra financí tak nejsou objektivně podloženy,“ reagovala pro Blesk.cz mluvčí České televize Alžběta Plívová.

Na Babišovu výtku, že se v OVM často řeší „Babiš bez Babiše“ Plívová doplnila: „Agenda ministra financí i funkce předsedy jedné z vládních stran jsou přirozeně jedněmi z klíčových politických rolí, tomu také odpovídá míra jejich tematizace v pořadu, jehož úlohou je reflektovat aktuální politickou scénu.“

Babiš si stojí za svým: Chovanec prý vyhověl podsvětí

Již během pořadu se vicepremiér, ministr financí a druhý nejbohatší Čech v jedné osobě několikrát obořil na moderátora Moravce, že mu skáče do řeči a nenechá ho domluvit. Řeč padla i na Moravcův Twitter. „Co vám je do mojí ženy, vy se o ni nestarejte,“ říkal Babiš Moravcovi v patrně nejvyhrocenější části pořadu. Moravec kontroval mj. tím, že právě Babiš je nejméně ukázněným hostem pořadu a sám skáče do řeči.

„Host dostal prostor pro svá vyjádření v pořadu, který se věnoval relevantní agendě ve vztahu k jeho politickým funkcím. Podrobnější hodnocení bude opět předmětem jedné z dalších kvalitativních analýz pořadu,“ uvádí Plívová z ČT.

Babiš se během pořadu také ostře navezl do ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). „Pan Chovanec, který je nazýván v ČSSD jako zrádce zrádců, se stal kmotrem kmotrů, protože vyhověl podsvětí a byla tam objednávka popravit Šlachtu,“ říkal v OVM Babiš. 

„ČSSD vzdala boj s korupcí, protože její ministr vnitra vyhověl podsvětí,“ stojí si za svým Babiš. Blesk.cz oslovil s prosbou o reakci tiskového mluvčího sociální demokracie Michala Kačírka, reakci zatím nedodal.

Video Čím pálí Babiš a Chovanec ve vládní přestřelce kolem Šlachty a policie. - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
1080p 720p 480p 360p 240p

Fiala: Kdo nemá argumenty, obviňuje soupeře

Do střetu se Babiš dostal i s předsedou opoziční ODS Petrem Fialou. „Byl jsem v šoku, jak mi Moravec nedovolil reagovat na slaboduché výmysly předsedy ODS Fialy,“ říká nyní Babiš.

Fiala během pořadu několikrát zmínil, že Babiš jen dělá ramena, ale ve skutečnosti je slabým politikem, Babiš mu to vracel. Nelíbí se mu však ani to, že Fiala dle něj lhal, že Babiš tvrdil, že Česko bude mít v roce 2017 vyrovnaný rozpočet. Také Demagog.cz, který ověřuje pravdivost výroků politiků během debat a na který se Babiš nyní odkazuje, upozornil, že Babiš v červnu 2014 o vyrovnaném rozpočtu pronesl: „Ale k tomu směřujeme, já nevím, jestli se to povede, ale takový je cíl.“

Fiala se brání a vidí celou situaci jinak, byť jde částečně o slovíčkaření. „Andrej Babiš podle webu ČT24 v červnu 2014 v OVM řekl: ‚Jsem přesvědčen, že v roce 2017 budeme mít vyrovnaný rozpočet, vzhledem k tomu, co máme připravené. K tomu směřujeme.‘ Nevím proto, o jakých ‚slaboduchých výmyslech‘ pan Babiš mluví. Já mu v OVM citoval pouze jeho slova. Chápu, že se neposlouchají dobře, protože zůstanou nenaplněna. Pan Babiš při historickém ekonomické růstu i nadále zadlužuje ČR, což je trestuhodné,“ reagoval pro Blesk.cz Fiala.

„Pan Babiš vede silné řeči, ale jeho reálné výkony jsou slabé, nedodržuje sliby a mění své názory ze dne na den. Včerejší výkon svého soupeře nebudu komentovat, každý, kdo to představení viděl, ať si udělá obrázek sám. Kdo nemá argumenty, obviňuje své soupeře. Pan Babiš je asi také naštvaný, že se veřejnost dozvěděla o jeho přátelských vztazích s Ivo Rittigem, proto se snaží odvést pozornost,“ dodal Fiala. 

Babiš o narážce na Rittiga: „Tím mě Moravec dorazil“

Babišovi se totiž nezamlouvá ani to, že se v pořadu objevila souvislost mezi ním a lobbistou Ivo Rittigem.

„Úplně mě moderátor Moravec dorazil, když na mě vytáhl připravenou grafiku, že Ivo Rittig tvrdí, že se dobře známe. Ve veřejnoprávní televizi, v politické debatě, která se tváří jako vysoce profesionální, vezme moderátor informaci od lobbisty, který roky plundroval naši zemi, a uvede ji jako relevantní tvrzení. To je pro ten pořad taková ostuda, kam se vyvinul. A hlavně ostuda pro jeho moderátora,“ vzkázal Blesk.cz Babiš.

„Vy tady neustále házíte od vašeho vstupu do politiky jméno Ivo Rittiga, my se můžeme podívat na to, kdy Ivo Rittig několikrát prostřednictvím svého twitterového účtu vám tykal, říkal, že vy jste ten člověk, se kterým má dobré vztahy,“ uvedl v pořadu Moravec. „Já pana Rittiga znám dlouho, znám ho z tenisových turnajů z Prostějova, tykáme si,“ reagoval Babiš v OVM a dodal: „Pane redaktore, zase jste nezklamal, zase je to o Babišovi, já myslel, že se dneska bavíme o policii.“

„Poslední vydání OVM se věnovalo chystané reorganizaci policie, která podle veřejně dostupných informací prošetřuje i některé aktivity Ivo Rittiga. Povaha vazeb mezi vyšetřovaným a hostem pořadu jsou v tomto kontextu relevantním tématem,“ kontruje mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Kompletní vyjádření Andreje Babiše k Otázkám Václava Moravce

„Do pořadu jsem se rozhodl jít proto, že jsem nechtěl jen přihlížet, jak se pan Moravec s hosty v téměř každém vydání Otázek Václava Moravce baví o Babišovi bez Babiše a střílí do mě ze všech stran. Ale včera se mi potvrdilo, že chodit tam pro mě fakt nemá smysl. Nebudu podporovat pořad postavený na kritice mojí osoby za každou cenu, na které si moderátor honí triko.

Lituju, že jsem do Otázek Václava Moravce včera znovu šel. Lituju, že jsem svůj čas nevěnoval rodině a znovu jsem se nechal nachytat zaujatým a naprosto neobjektivním moderátorem, který je jednostranný a hraje nefér hru. Byl jsem v šoku, jak jednoduše pan Moravec dokázal ignorovat skutečnou podstatu celého sporu o policii, tedy že tady násilně ministr Chovanec podepsal sloučení útvarů a jeden z nich – ÚOOZ – tím zničil.

Byl jsem v šoku, jak s tímto neoddiskutovatelným faktem v minulém týdnu vůbec nekonfrontoval ministra Chovance a ve včerejším pořadu už vůbec ne premiéra. Toho nechal dlouhé minuty mluvit o tom, jak cestuje po Číně, místo aby byl doma a řešil fakt, že ČSSD vzdala boj s korupcí, protože její ministr vnitra vyhověl podsvětí.

Byl jsem v šoku, jak mi Moravec nedovolil reagovat na slaboduché výmysly předsedy ODS Fialy, který lhal, že jsem tvrdil, že budeme mít ve 2017 vyrovnaný rozpočet. Dokonce i demagog nachytal Fialu 4x ze lži. A úplně mě moderátor Moravec dorazil, když na mě vytáhl připravenou grafiku, že Ivo Rittig tvrdí, že se dobře známe. Ve veřejnoprávní televizi, v politické debatě, která se tváří jako vysoce profesionální, vezme moderátor informaci od lobbisty, který roky plundroval naši zemi, a uvede ji jako relevantní tvrzení. To je pro ten pořad taková ostuda, kam se vyvinul. A hlavně ostuda pro jeho moderátora.

Moderátor Moravec výrazně straní premiérovi i ministrovi Chovancovi, na mně si honí laciné body a zapomíná, že jako veřejnoprávní moderátor nesmí přijímat rady lobbistů Pokorného a Růžičky z Bison&Rose, protože povinnost mu velí být nestranný, což pan Moravec nezvládá.“

Doporučujeme
mirkazam ( 4. července 2016 07:43 )

Moravec nám holt vyrostl...Je prostě na pár facek,jak skáče do řeči těm,které nemá zřejmě podporovat...a preferuje pouze svoje oblíbence... Na jeho pořady se už nedá dívat!!!

joudajoudovy ( 21. června 2016 17:42 )

blivaci opet vymazali velkou cast prispevku, cca v 15hod. jich bylo 135. takze opakuji: kdo ma zajem, muze se podivat na web CT a zde si prehrat moravce. mimo jine i komous filip, moravce utrel, ze prisli diskutovat na tema policie a otazky veny moravce jsou mimo misu a s policii nesouvisi. at si ct odmita co chce, ale jen slepy a hluchy by nezaregistroval, ze ct ma jakysi, takysi problem jmenem babis, vcetne nevychovaneho chlapce vendy, ktery pochazi z komariho hnizda. zrejme se vedeni ct obava ztraty postu, kdyz babis nebude znicen a volby vyhraje. radeji moravce a jilkovou zruste, v poslednich mesicich se jejich estrady podobaji hadajicim se drbnam na pavlaci, ktere hodi otazku a na argument necekaji nebo ho prebiji otazkou novou. a pry se jedna o objektivni diskuzi? pcheeeee.....

zadnice ( 21. června 2016 11:59 )

Plívová nech toho a ještě jednou se podívej na záznam. Když mluví a mele Fiala, tak 4% Moravec je zticha. Když mluví Babiš, tak do každé načaté věty alespoň 3x skočí!!!

balika ( 21. června 2016 08:23 )

A kdopak je dle vás nejlepší, snad ne Kalósek.

balika ( 21. června 2016 08:21 )

Eso je také ta hnědka.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa