Pátek 18. června 2021
Svátek slaví Milan, zítra Leoš
Jasno 32°C

Ministryně Valachová zkolabovala. Záchranku pronásledovalo auto s majáčkem

Autor: kal - 
7. června 2016
20:15

Šéfka rezortu školství Kateřina Valachová (ČSSD) zkolabovala a záchranka ji odvezla do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Důvodem bylo celkové vyčerpání organismu, uvedla na Facebooku sama ministryně s tím, že se vše odehrálo 25. května. Přiznala také, že záchranku do Ústřední vojenské nemocnice v Praze doprovázelo ministerské auto s majáčkem, ve kterém seděla ředitelka její kanceláře. Valachová to označila za chybu, ale lidsky pochopitelnou.

„Vážení přátelé, vzhledem k tomu, že tiskové oddělení v posledních několika dnech neustále odpovídá na dotazy novinářů ohledně mého programu 25. 5., informuji vás touto cestou, abych předešla případnému zkreslování informací v médiích,“ uvedla Valachová na Facebooku.

„V pozdních odpoledních hodinách toho dne jsem byla hospitalizována v Ústřední vojenské nemocnici, důvodem bylo celkové vyčerpání. V této souvislosti došlo k pochybení mé ředitelky kanceláře – v době převozu záchrannou zdravotní službou z lidských důvodů následovala sanitku v ministerském voze za použití výstražných světel,“ připojila ministryně.

Pochybení předala Valachová k prošetření státnímu tajemníkovi ministerstva školství. „Je mi líto, že z důvodu strachu o mé zdraví moji spolupracovníci pochybili,“ zmínila.

Valachová bojuje o miliardy navíc pro kapitolu školství ve státním rozpočtu, aby učitelé dostali přidáno 10 procent k platu. Zároveň čelí kritice například v otázce zavádění inkluze ve školství. Mezi její kritiky patří například prezident Miloš Zeman, ale také většina sněmovní opozice. Právě Zeman pro Blesk řekl, že Valachové dává v rezortu ještě rok – tedy čas do parlamentních voleb.

V čele ministerstva školství je Kateřina Valachová od června 2015, vystřídala tu Marcela Chládka (ČSSD). Chládek se poroučel poté, co se v médiích objevila série informací o jeho nevybíravém chování vůči ženám.

salto ( 10. června 2016 12:01 )

Mozkový závity? Oba dva?

flesch2z ( 8. června 2016 16:27 )

Valachová konečně zjistila, že je blbá, a sesypala se z toho. Zavřete jí na psychinu, může si tam pokecat se seniory z univerzit třetího věku, kteří spolehlivě naplňují kapacitu všech psychiatrických zařízení. O tom se ale mlčí! Jó takové máme dnes školství, je to tak. Je to promyšlený žravý řetězec pro výdaje ze státní kasy. Školství ničí psychické zdraví našich studentů od útlého věku a ve zdravotnictví je dorazí kvalitní lékaři a sestry. A za to taky chtějí nejvyšší platy, a bodejť by ne, za tak ušlechtilou humánní práci. Jaká škoda, že Freuda politika nezajímala, zato Sokrates byl borec, ten svou přísahu raději podrobněji nedotáhl do konce. No, Valachová se taky dočkala, protože tomu všemu chtěla dát největší nesmyslnou a žravou tečku v dějinách školství ČR. Držme jí palce, ať se léčí co nejdéle (nechceme přeci na ministerstvu labilní ministryni) a doufejme, že jí také ve špitále bude nabídnuto jídlo s prošlou expiračkou. Mňam mňam, přeji dobrou chuť.....

moiaza ( 8. června 2016 11:45 )

 Já myslel že ministrině Valachová nemá mozek. A ona ještě nějakou část mozku má. Jinak by ji nemohla postihnout slabost.

defakto ( 8. června 2016 10:01 )

... zkolabovala z důvodu celkového vyčerpání ? ... proboha co jí mohlo vyčerpat , snad jenom ty lži které rozšiřuje kolem sebe o inkluzi ! ... jinak žádná škoda by to nebyla !

1pepan ( 8. června 2016 10:00 )

Dejte rok nemocenskou a je inkluze vyřešená.

Zobrazit celou diskusi
Další videa